Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Matt Downie Wins South Region Title!

Monday, 31 July 2017

TLI Time Trial Champs, Start List


NATIONAL TIME TRIAL CHAMPIONSHIPS 2017 SUNDAY 06TH AUGUST 2017

START 9.00 am
H.Q. NOMANSLAND READINGS ROOM
North Lane
Nomansland

COURSE DETAILS-: START -: B3079 50 yds SOUTH OF XROADS NEW ROAD/FOREST ROAD CONTINUE ON B3079 THROUGH BRAMSHAW (BEWARE ANIMALS ON ROAD)(1-2miles) CONTINUE ON B3079(BEWARE DECENT TO BROOK)(3miles) TO THE ROUNDABOUT B3079/A31 (M)(4miles) (UNDER M27 junction 1)CIRCLE AND RETURN ONTO B3079 THROUGH BROOK-BRAMSHAW TO GO PASS START CONTINUE ON LYNDHURST ROAD THROUGH LANDFORD TO TURN LEFT (M) (9miles) ONTO HAMPTWORTH ROAD CONTINUE FOR (0.7mile) TO TURN LEFT (M) INTO LYBURN ROAD CONTINUE ON THIS ROAD OVER( SHORT HILL) TO FINISH AT 30MPH SIGNS (11.5 miles)


NO RIDER CLUB/TEAM TLI NO CAT START
1 Richard Blake Antelope Racing Team 10916 A 9.01
2 Martin Balk 3C Cycle Club 17393 D 9.02
3 Peter Knipe Fareham Wheelers 14513 E 9.03
4 Brian Burgess GS Vecchi 16402 F 9.04
5 Phil Wilks Sotonia Cycling Club 13720 M 9.05
6 Mike Nauls V.C.Venta 16457 B 9.06
7 Charlie Leech Southampton Uni R.C. 14634 S 9.07
8 Stuart Grace G.A.Cycles 16567 D 9.08
9 Bob Ford UK-Biking/Trek 11235 F 9.09
10 Julian Porter J.P.C.C. 17343 C 9.10
11 Tim Crumpton V.C.St. Raphael 14815 E 9.11
12 Ray Claridge G.A.Cycles 16001 B 9.12
13 Robert Oliver Fareham Wheelers 11902 G 9.13
14 Andrew Postlethwait New Forest C.C. 17577 M 9.14
15 Stephen Skinner S.S. Racing Team 15812 E 9.15
16 Martin Turner Nieuw Bos 17433 C 9.16
17 Dean Robson Northover V.T. 17520 M 9.17
18 Jason Cakebread Bakery Cycle Team 17408 B 9.18
19 Justin Priest New Forest C.C. 17463 A 9.19
20 Lawerence Burrows Vive Le Velo 11915 M 9.20
21 Karl Brooks Andover Wheelers 17581 S 9.21
22 Fiona Prew Pro-Vision Clothing 17358 L 9.22
23 Jack Martin Bournemouth Arrow 15682 J 9.23
24 Dan Thisdell SFC Dell Cycle Team 17376 C 9.24
25 Lyndon Thompson New Forest C.C. 16150 B 9.25
26 Andy Smith V.C.St.Raphael 17168 A 9.26
27 Stewart Ward New Forest C.C. 14671 M 9.27
28 Jason Hayles Team Spy 16004 S 9.28
29 Michelle Walter Bournemouth Arrow 14897 L 9.29
30 Adam Jarps Manilla Cycling 17399 J 9.30
31 Phil Harris New Forest C.C. 17440 C 9.31
32 Craig Haslam Team Bottrill/HSS Hire A 9.32
33 Paul Lockyer New Forest CC 17461 M 9.33
34 Stuart Peckham New Forest C.C. 11623 B 9.34
35 Anthony Collier A.C. Wheelers 15138 S 9.35
36 Angela Burnikell Sotonia Cycling Club 17524 L 9.36
37 Jack Trunwitt Bournemouth Arrow 17172 J 9.37
38 Mick Ives Team JewsonM.I.Cycle 17428 H 9.38
39 Martin W.Andrews V.C. Vitesse 17400 A 9.39
40 Mark Wise Team JewsonM.I.Cycle 17429 C 9.40
41 Dan Murphy C.C.Weymouth 17272 A 9.41
42 Ray Hughes Clarence Wheelers 17564 D 9.42
43 Noah Knock Victoria/CiclosUno.com 17474 B 9.43
44 Matt Langridge La Langue R.T. 16572 M 9.44
45 Courtney Edmonds Bike Jockey C.C. 16025 L 9.45
46 Bryce Dyer V.C.St.Raphael 17354 A 9.46
47 Andrew Breaman Victoria/CiclosUno.com 11105 C 9.47
48 Tom Temple Primera-Teamjobs R.T. 17460 J 9.48
49 Dale Bucket Bike Jockey C.C. 17573 S 9.49
50 James Horton V.C.St.Raphael 11408 M 9.50
51 Christine Bertram Phoenix Velo 14606 L 9.51
52 Ollie Morgan Worcester St. Johns CC 17420 J 9.52
53 Faye Faber Bike Jockey C.C. 17552 L 9.53
54 Jim Moffatt C.C. Luton 17343 E 9.54
55 David Williams Velotik Racing Team 15897 M 9.55
56 Simon Healey Andover Wheelers 14957 B 9.56
57 Jon Pridem Vectis Roads C.C. 14499 A 9.57
58 Matthew Downie Primera-Teamjobs R.T. S 9.58
59 Liam Somerville Bike Jockey C C 9.59

No comments:

Post a Comment