Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Bournemouth Arrow TrackFest 2017, Report/Results

Saturday, 1 July 2017

Active Dorset Track League #2, Results



Senior, Youth A and B Warm-Up 20 Lap Scratch Race
1st Tom Day Poole Wheelers
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
3rd Jamie Whitcher Poole Wheelers
4th Simon Pettifer Poole Wheelers
5th Alan Collins Portsmouth North End CC
6th Dan Lovett Bournemouth Arrow Cycling Club
7th Owen Giles Portsmouth North End CC
8th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
9th Dan Byrne Poole Wheelers
10th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
11th Steven Mercer Not Affiliated
12th Anna Tuttle Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth C and D Warm-Up 6 Lap Scratch Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
4th Digby Llewellyn Poole Wheelers
5th Charlie Pettifer Poole Wheelers
6th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
7th Oliver Tooley Poole Wheelers
8th Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers
9th Louie Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers

Flying 200m
13.20 Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
13.30 Simon Pettifer Poole Wheelers
13.50 Dan Byrne Poole Wheelers
13.60 Dan Lovett Bournemouth Arrow Cycling Club
13.70 Tom Day Poole Wheelers
13.70 Alan Collins Portsmouth North End CC
13.90 Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
14.20 Owen Giles Portsmouth North End CC
14.60 Steven Mercer Not Affiliated
14.80 Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
15.70 Isabel Sharp Poole Wheelers
15.90 Oliver Pettifer Poole Wheelers
16.60 James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
16.70 Anna Tuttle Bournemouth Arrow Cycling Club
17.40 Charlie Pettifer Poole Wheelers
17.70 Digby Llewellyn Poole Wheelers
18.50 Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
19.70 Oliver Tooley Poole Wheelers
21.90 Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers
25.80 Louie Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers

Senior, Youth A and B Elimination Race
1st Tom Day Poole Wheelers
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
3rd Dan Lovett Bournemouth Arrow Cycling Club
4th Alan Collins Portsmouth North End CC
5th Jamie Whitcher Poole Wheelers
6th Dan Byrne Poole Wheelers
7th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
8th Simon Pettifer Poole Wheelers
9th Steven Mercer Not Affiliated
10th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
11th Anna Tuttle Bournemouth Arrow Cycling Club
12th Owen Giles Portsmouth North End CC

Youth C, D and E Elimination Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd Digby Llewellyn Poole Wheelers
4th Charlie Pettifer Poole Wheelers
5th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
6th Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers
7th Louie Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers
8th Oliver Tooley Poole Wheelers
9th James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club

Senior, Youth A and B Points Race
1st Tom Day Poole Wheelers 21 pts
2nd Owen Giles Portsmouth North End CC 19 pts
3rd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 9 pts
4th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club 5 pts
4th Dan Lovett Bournemouth Arrow Cycling Club 5 pts
6th Alan Collins Portsmouth North End CC 3 pts
Youth C, D and E Points Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers 18 pts
2nd James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club 9 pts
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers 9 pts
4th Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers 5 pts
5th Digby Llewellyn Poole Wheelers 3 pts

Senior Sprint Final
1st Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
2nd Simon Pettifer Poole Wheelers

Youth A Sprint Final
1st Dan Byrne Poole Wheelers
2nd Tom Day Poole Wheelers
Youth B Girls Sprint Final

1st Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
2nd Anna Tuttle Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth C Sprint Final
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers

Youth D Sprint Final
1st Charlie Pettifer Poole Wheelers
2nd Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers

Youth E Sprint Final
1st Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers
2nd Louie Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers

Senior, Youth A and B, Final 30 Lap Scratch Race
1st Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
2nd Tom Day Poole Wheelers
3rd Alan Collins Portsmouth North End CC
4th Dan Byrne Poole Wheelers
5th Dan Lovett Bournemouth Arrow Cycling Club
6th Simon Pettifer Poole Wheelers
7th Jamie Whitcher Poole Wheelers
8th Owen Giles Portsmouth North End CC
9th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
10th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
11th Steven Mercer Not Affiliated
12th Anna Tuttle Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth C and D Final 8 Lap Scratch Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
3rd Oliver Pettifer Poole Wheelers
4th Digby Llewellyn Poole Wheelers
5th Charlie Pettifer Poole Wheelers
6th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
7th Oliver Tooley Poole Wheelers
8th Harry Scriven Bournemouth Jubilee Wheelers


Supported by Bournemouth Jubilee Wheelers

No comments:

Post a Comment