Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Sunday, 16 July 2017

Active Dorset Summer Track League #4 Results


Results from round 4 of the Bournemouth Summer Track League 14/07/17
Senior, Youth A and B Warm-Up 20 Lap Scratch Race
1st Sam Clark I-Team CC
2nd Simon Pettifer Poole Wheelers
3rd Dan Byrne Poole Wheelers
4th David Gilham Bournemouth Arrow Cycling Club
5th George Creasey UK Biking
6th Tom Day Poole Wheelers
7th Alan Collins Portsmouth North End CC
8th Jamie Whitcher Poole Wheelers
9th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
10th Arthur Purbrick Poole Wheelers
11th Freya Richardson Portsmouth North End CC
12th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
13th Sam Read Poole Wheelers

Youth C, D and E Warm-Up 8 Lap Scratch Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd Joey Blythe Bournemouth Arrow Cycling Club
4th James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
5th Digby Llewellyn Poole Wheelers
6th Charlie Pettifer Poole Wheelers
7th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
8th Oliver Tooley Poole Wheelers
9th Amber Richardson Portsmouth North End CC
10th Grace Richardson Portsmouth North End CC



Flying 200m
13.20 Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
13.40 Tom Day Poole Wheelers
13.50 Simon Pettifer Poole Wheelers
13.60 Sam Clark I-Team CC
13.70 Dan Byrne Poole Wheelers
13.70 Alan Collins Portsmouth North End CC
14.00 George Creasey UK Biking
14.00 David Gilham Bournemouth Arrow Cycling Club
14.40 Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
14.70 Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
14.90 Isabel Sharp Poole Wheelers
15.00 Jamie Whitcher Poole Wheelers
15.50 Freya Richardson Portsmouth North End CC
16.00 Oliver Pettifer Poole Wheelers
16.00 Sam Read Poole Wheelers
16.10 Arthur Purbrick Poole Wheelers
16.20 James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
16.70 Joey Blythe Bournemouth Arrow Cycling Club
17.00 Charlie Pettifer Poole Wheelers
17.00 Digby Llewellyn Poole Wheelers
18.30 Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
19.00 Oliver Tooley Poole Wheelers
19.60 Amber Richardson Portsmouth North End CC
21.30 Grace Richardson Portsmouth North End CC

Senior, Youth A and B Elimination Race
1st Sam Clark I-Team CC
2nd Tom Day Poole Wheelers
3rd Jamie Whitcher Poole Wheelers
4th George Creasey UK Biking
5th Alan Collins Portsmouth North End CC
6th David Gilham Bournemouth Arrow Cycling Club
7th Dan Byrne Poole Wheelers
8th Arthur Purbrick Poole Wheelers
9th Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
10th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
11th Freya Richardson Portsmouth North End CC
12th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
13th Sam Read Poole Wheelers

Youth C, D and E Elimination Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd Joey Blythe Bournemouth Arrow Cycling Club
4th Digby Llewellyn Poole Wheelers
5th Charlie Pettifer Poole Wheelers
6th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
7th Amber Richardson Portsmouth North End CC
8th James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
9th Oliver Tooley Poole Wheelers
10th Grace Richardson Portsmouth North End CC


Senior, Youth A and B Points Race
1st Sam Clark I-Team CC 27 pts
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 10 pts
3rd David Gilham Bournemouth Arrow Cycling Club 9 pts
3rd Tom Day Poole Wheelers 9 pts
5th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club 1 pts

Youth C, D and E Points Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers 25 pts
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers 14 pts
3rd Joey Blythe Bournemouth Arrow Cycling Club 8 pts
4th James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club 6 pts
5th Digby Llewellyn Poole Wheelers 2 pts

Senior Sprint Final
1st Alan Collins Portsmouth North End CC
2nd Simon Pettifer Poole Wheelers
3rd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth A Sprint Final
1st Tom Day Poole Wheelers
2nd Dan Byrne Poole Wheelers
3rd Sam Clark I-Team CC

Youth B Sprint Final
1st Jamie Whitcher Poole Wheelers
2nd Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
3rd Sam Read Poole Wheelers

Youth C Sprint Final
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth D Sprint Final
1st Charlie Pettifer Poole Wheelers
2nd Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
3rd Oliver Tooley Poole Wheelers


Senior, Youth A and B, Final 30 Lap Scratch Race
1st Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club
2nd Tom Day Poole Wheelers
3rd Sam Clark I-Team CC
4th George Creasey UK Biking
5th Simon Pettifer Poole Wheelers
6th Dan Byrne Poole Wheelers
7th Ben Tinsdale Bournemouth Arrow Cycling Club
8th Alan Collins Portsmouth North End CC
9th Arthur Purbrick Poole Wheelers
10th Freya Richardson Portsmouth North End CC
11th Ella Dearlove Bournemouth Arrow Cycling Club
12th Sam Read Poole Wheelers
13th David Gilham Bournemouth Arrow Cycling Club

Youth C and D Final 12 Lap Scratch Race
1st Isabel Sharp Poole Wheelers
2nd Oliver Pettifer Poole Wheelers
3rd Joey Blythe Bournemouth Arrow Cycling Club
4th Charlie Pettifer Poole Wheelers
5th James Bourne Bournemouth Arrow Cycling Club
6th Digby Llewellyn Poole Wheelers
7th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers
8th Grace Richardson Portsmouth North End CC
9th Amber Richardson Portsmouth North End CC
10th Oliver Tooley Poole Wheelers

No comments:

Post a Comment