Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Dorset Inter-Club Hill Climb Series 2017

Monday, 3 July 2017

Portsmouth Omega Track #1, Results


Mountbatten Centre, Portsmouth Saturday 1st July
MENS SCRATCH
1st Harvey McNAUGHTON I-Team Cyclists' Club
2nd Andy SHACKEL Team Wiggle
3rd Ryan VISSER Hosté TAAP Storck
4th Harry VEALE Cycleworks.co.uk
5th James MEAKIN UK-Biking/Bmth Cycleworks/Trek
6th Ben IRVING Hosté TAAP Storck
7th Adam DOWNING
8th Thomas BOWERING PMR@Toachim House
9th Alan COLLINS Portsmouth North End CC
10th Paul GILES Portsmouth North End CC
11th Brendan DREWETT Full GAS RT
MENS ELIMINATION RACE
1st Harvey McNAUGHTON I-Team Cyclists' Club
2nd Andy SHACKEL Team Wiggle
3rd Ryan VISSER Hosté TAAP Storck
4th James MEAKIN UK-Biking/Bmth Cycleworks/Trek
5th Harry VEALE Cycleworks.co.uk
6th Thomas BOWERING PMR@Toachim House
7th Alan COLLINS Portsmouth North End CC
8th Ben IRVING Hosté TAAP Storck
9th Adam DOWNING
MENS SPRINT
1st Harvey McNAUGHTON I-Team Cyclists' Club
2nd Andy SHACKEL Team Wiggle
3rd Ryan VISSER Hosté TAAP Storck
MENS POINTS RACE
1st Harry VEALE Cycleworks.co.uk 18 pts
2th Ryan VISSER Hosté TAAP Storck 16 pts
3th Andy SHACKEL Team Wiggle 11 pts
4th Harvey McNAUGHTON I-Team Cyclists' Club 11 pts
5th Thomas BOWERING PMR@Toachim House 7 pts
6th Ben IRVING Hosté TAAP Storck 2 pts
7th Alan COLLINS Portsmouth North End CC 1 pts
8th James MEAKIN UK-Biking/Bmth Cycleworks/Trek
9th Paul GILES Portsmouth North End CC
MENS SCRATCH RACE
1st Harry VEALE Cycleworks.co.uk
2nd Harvey McNAUGHTON I-Team Cyclists' Club
3rd Ryan VISSER Hosté TAAP Storck
4th Thomas BOWERING PMR@Toachim House
5th Ben IRVING Hosté TAAP Storck
6th Andy SHACKEL Team Wiggle
7th Alan COLLINS Portsmouth North End CC
8th Paul GILES Portsmouth North End CC
YOUTH U16 SCRATCH
1st Tom DAY A Poole Wheelers CC
2nd Owen GILES A Portsmouth North End CC
3rd Matthew HOULBERG A Portsmouth North End CC
4th Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC
YOUTH U16 1km HANDICAP
1st Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC
2nd Matthew HOULBERG A Portsmouth North End CC
3rd Tom DAY A Poole Wheelers CC
4th Owen GILES A Portsmouth North End CC
YOUTH U16 SPRINT
1st Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC
2nd Tom DAY A Poole Wheelers CC
3rd Owen GILES A Portsmouth North End CC
4th Owen GILES A Portsmouth North End CC
YOUTH U16 POINTS RACE
1st Tom DAY A Poole Wheelers CC 25 pts
2nd Owen GILES A Portsmouth North End CC 15 pts
3rd Matthew HOULBERG A Portsmouth North End CC 10 pts
4th Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC 5 pts
YOUTH U16 HANDICAP
1st Tom DAY A Poole Wheelers CC
2nd Owen GILES A Portsmouth North End CC
3rd Matthew HOULBERG A Portsmouth North End CC
4th Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC
YOUTH U16 SCRATCH
1st Tom DAY A Poole Wheelers CC
2nd Owen GILES A Portsmouth North End CC
3rd Matthew HOULBERG A Portsmouth North End CC
4th Freya RICHARDSON Ag Portsmouth North End CC
YOUTH U12/U10 SCRATCH
1st Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC)
2nd Oliver MORGAN C Solent Pirates
3rd Ella BEATON Cg Solent Pirates
4th Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
6th Jack MORGAN D Solent Pirates
7th Ewan WATSON D Solent Pirates
YOUTH U12/U10 DASH
1st Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC)
2nd Ella BEATON Cg Solent Pirates
3rd Oliver MORGAN C Solent Pirates
4th Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
6th Jack MORGAN D Solent Pirates
7th Ewan WATSON D Solent Pirates
YOUTH U12 SPRINT
1st Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC)
2nd Oliver MORGAN C Solent Pirates
3rd Ella BEATON Cg Solent Pirates
4th Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
YOUTH U10 SPRINT
1st Jack MORGAN D Solent Pirates
2nd Ewan WATSON D Solent Pirates
YOUTH U12 POINTS RACE
1st Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC) 18 pts
2nd Oliver MORGAN C Solent Pirates 12 pts
3rd Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC 7 pts
4th Ella BEATON Cg Solent Pirates 6 pts
5th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC 1 pts
YOUTH U10 POINTS RACE
1st Jack MORGAN D Solent Pirates 20 pts
2nd Ewan WATSON D Solent Pirates 12 pts
YOUTH U12/U10 HANDICAP
1st Jack MORGAN D Solent Pirates
2nd Ewan WATSON D Solent Pirates
3rd Ella BEATON Cg Solent Pirates
4th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
5th Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
6th Oliver MORGAN C Solent Pirates
7th Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC)
YOUTH U12/U10 SCRATCH RACE
1st Alfred BUNYAN C Preston Park Youth CC (PPYCC)
2nd Oliver MORGAN C Solent Pirates
3rd Ella BEATON Cg Solent Pirates
4th Amber RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Cg Portsmouth North End CC
6th Jack MORGAN D Solent Pirates
7th Ewan WATSON D Solent Pirates

No comments:

Post a Comment