TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Monday, 11 July 2016

White Lake Tor Road Race, Start List



Results
1 Matt Langworthy Mid Devon CC
2 James Mitri Team Tor 2000 Kalas Sportswear
3 Ben Millar Cardiff University Marmots
4 Giles Greening Tri UK
5 George Brett-Dallimore Radeon-Bike Science RT
6 Leslie Thomas Tri UK
7 Liam Cahill Cycology Sunwise
8 Robert Slocombe Offcamber
9 Mark Hudson Bristol South CC
10 Mark Puddicombe Charterbank Potburys RT
11 James Dudden Cycology Sunwise
12 Sam Malam Velo Club Venta
13 Ben Kerwin Tavistock Whlrs NorthShoreGall…
14 Stephen Hodge Plymouth Corinthian CC
15 Adam Maslen Bristol RC
16 Philip Hopley Radeon-Bike Science RT
17 Philip Borrett Charterbank Potburys RT
18 Richard Williams Bristol RC
19 Oliver Winwood Bratchell Velo Club Venta
20 Jonathan Ellis Plymouth Corinthian CC
21 Harry Chamberlain Southampton University RC
22 Tom Clements Offcamber
23 Harry Charles Gillingham and District Wheele…
24 Tom Stocker Bournemouth Jubilee Wheelers
25 Brad James Mid Devon CC
26 Steven Jones Mid Devon CC
27 Paul Waite Offcamber
28 Thomas Vale The Bulls
29 Ben Turner Wellington Wheelers CC
30 Jack Whitehouse Gillingham and District Wheele…
31 Adrian Warren Cycology Sunwise
32 James Lewis Yeovil CC
33 Robert Wadsworth Clevedon & District RC
34 Michael Walkey Mud, Sweat n Gears CC
35 Adrian Riddleston Gillingham and District Wheele…
36 Will Budge
37 Elliot Brunt-Murphy Radeon-Bike Science RT
38 Owen Prior Exeter Wheelers
39 Robert Grover Velo Club Walcot

White Lake Tor Road Race Sunday July 17th
Headquarters: Edgar Hall, Cary Court, Bancombe Rd, Somerton TA11 6SB

1 Mark Hughes 1st Chard Whlrs 3rd
2 Andrew Brown Bath CC 4th
3 Jonathan Corp Bath CC 4th M
4 Simon Martin Bath CC 3rd M
5 Charlie Parry Bath CC 4th J
6 Ashley Smith Bath CC 4th
7 Andrew Smith Bath CC 3rd
8 Richard Whitehouse Bikechain - Ricci 4th
9 Tom Stocker Bournemouth Jubilee Whlrs 3rd
10 Adam Maslen Bristol RC 4th
11 Peter Sedman Bristol RC 4th M
12 Richard Williams Bristol RC 3rd
13 Alex Yeo Bristol RC 4th U23
14 Mark Hudson Bristol South CC 3rd
15 Dominic Spencer Bristol South CC 3rd
16 Philip Troughton Bristol South CC 4th
17 Andrew Turner Bristol South CC 4th
18 Philip Borrett Charterbank Potburys RT 3rd
19 Adam Faux Charterbank Potburys RT 3rd
20 Robert Wadsworth Clevedon & District RC 3rd
21 Bobby Cowsill Cycle Sport South Hams 4th
22 Adrian Prust Cycles Scuderia RT 4th
23 James Dudden Cycology Sunwise 3rd
24 Ian Hicks Cycology Sunwise 4th
25 Darren Rhymer Cycology Sunwise 3rd M
26 Adrian Warren Cycology Sunwise 4th
27 James Mitri DFL In-Gear Development 3rd J
28 Peter Francis Dorking CC 4th M
29 Owen Prior Exeter Wheelers 4th
30 Paul Cole GBC Racing Team 4th
31 Samuel Jones GBC Racing Team 4th
32 Harry Charles Gillingham and District Whlrs 4th J
33 Adrian Riddleston Gillingham and District Whlrs 3rd M
34 Jack Whitehouse Gillingham and District Whlrs 3rd U23
35 Mike Gratton Mid Devon CC 3rd
36 Brad James Mid Devon CC 4th
37 Steven Jones Mid Devon CC 3rd J
38 Matt Langworthy Mid Devon CC 3rd U23
39 Jon Brumfield Mud, Sweat n Gears CC 3rd M
40 Tom Clements Offcamber 3rd
41 Robert Slocombe Offcamber 3rd
42 Paul Waite Offcamber 3rd M
43 Timothy Howse Performance Cycles 4th M
44 Richard Klee Pewsey Velo CC 3rd
45 Jonathan Ellis Plymouth Corinthian CC 3rd
46 Stephen Hodge Plymouth Corinthian CC 4th
47 Will Horn Plymouth Corinthian CC 3rd
48 George Brett-Dallimore Radeon-Bike Science RT 3rd
49 Elliot Brunt-Murphy Radeon-Bike Science RT 4th U23
50 Philip Hopley Radeon-Bike Science RT 4th
51 Dan Hopes Rapha Cycling Club 4th
52 Adrian Clode Revo Racing 3rd M
53 David West Sodbury Cycle Sport 4th
54 Harry Chamberlain Southampton University RC 3rd
55 Pete Douglass Southampton University RC 3rd U23
56 Phil Walter Tanks Direct Cycling 3rd
57 Ben Kerwin Tavistock Whlrs NorthShoreGallery 3rd U23
58 Nick Ball Team Tor 2000 / KALAS Sportswear 3rd
59 Edward Collins Team Tor 2000 / KALAS Sportswear 4th M
60 Michael Leech Team Tor 2000 / KALAS Sportswear 3rd
61 Robert Martin Team Tor 2000 / KALAS Sportswear 3rd M
62 Michael Smith Team Tor 2000 / KALAS Sportswear 4th
63 Thomas Vale The Bulls 3rd U23
64 Craig Haslam Tri UK 3rd M
65 John Mills Tri UK 3rd
66 Oliver Parsons Tri UK 4th U23
67 Jonathan Reed Tri UK 3rd
68 Nathan Starnes Tri UK 3rd
69 Leslie Thomas Tri UK 3rd M
70 Tommy Barlow VC Londres 4th M
71 Sam Malam VC Venta 4th J
72 Oliver Winwood Bratchell VC Venta 3rd J
73 Robert Grover VC Walcot 4th
74 Ben Turner Wellington Wheelers CC 4th M
75 James Lewis Yeovil CC 4th
76 Ben Warman Yeovil CC 3rd
77 Will Budge 4th
78 James Rustom 4th U23
79 Michael Walkey 3rd
80 Claude Weston 4th M
Reserves
81 Mark Puddicombe Charterbank Potburys RT 3rd M
82 Justin Gage Velo Club Walcot 3rd M
83 Giles Greening Tri UK 3rd
84 Ben Millar Cardiff University Marmots 3rd U23
85 Liam Cahill Cycology Sunwise 3rd U23
86 Kieran Ellis Bristol South CC 3rd
87 David Stoyle Bath Cycling Club 3rd M

No comments:

Post a Comment