TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Featured post

South District Open Time Trials 2019

Save the Date

Save the Date
Perfs Pedal, 10th February 2019

Wednesday, 27 July 2016

Marsden Fastest at Realteam 25


Lee Marsden ( Poole Wheelers) fastest at the www.Realteam.co.uk overflow event on the R25/3H in Wales on 24th July with a 5 minute personal best. Julia Shaw, Sam Wadsley,Sacha Ring, Martin Balk & Robert Jolliffe also in action from the South DC. James Copeland (Fareham Wh) finished third in the main event behind James Gullen (Pedal Heaven) who breaks the course record and sets the second fastest 25 time with 45:33
1 Lee Marsden Male Poole Whs 51:54
2 Julia Shaw Female DRAG2ZERO 52:13
3 Devon Round Male Mid Shropshire Wheelers 52:15
4 Philip Bray Male Plymouth Corinthian CC 52:18
5 Samuel Wadsley Male Poole Whs 52:25
6 James Jenkins Male successcycling.co.uk 53:39
7 Paul Russell Male Springfield Financial 53:48
8 James Bannister Male New Forest CC 54:22
9 Grant Arnold Male Team NBCC 54:40
10 Stephen Taylor Male Team NBCC 54:56
11 Sacha Ring Male New Forest CC 55:12
12 Kieran Morris Male Mid Shropshire Wheelers 56:01
13 Russell White Male Forza Cycles 56:27
14 Michael Draper Male Charlotteville Cycling Club 56:40
15 David Walters Male Ogmore Valley Wheelers CC 57:14
16 Matthew Phillips Male Bynea Cycling Club 57:29
17 Mark Gorman Male Royal Navy & Royal Marines CA 57:35
18 Steven Madeley Male Ogmore Valley Wheelers CC 57:40
19 Paul Jones Male Ystwyth CC 57:50
20 Christopher Goodwin Male Ogmore Valley Wheelers CC 57:53
21 Gareth Chislett Male CC Blaenau Gwent 57:58
22 Zoe Whiteside Female Team Bottrill 58:00
23 James Handley Male North Shropshire Wheelers 58:03
24 Jeffrey Rees Male Acme Whs (Rhondda) CC 58:03
25 Phil Guy Male North Shropshire Wheelers 58:13
26 KIRSTY MURRAY Female Pembrokeshire Velo 58:21
27 Simon Kinsey Male Acme Whs (Rhondda) CC 58:29
28 Clare Greenwood Female Bush Healthcare CRT 58:33
29 Neil Hughes-Hutchings Male Morden CRC 58:40
30 Alan Cooper Male Avonlea/Treasure RT 58:45
31 Ian Davies Male CC Blaenau Gwent 58:50
32 Marco Marletta Male Cardiff Jif 58:53
33 Michael Meadows Male VC Norwich 59:13
34 Susan Shook Female Bush Healthcare CRT 59:17
35 Nadine Cannon Female Acme Whs (Rhondda) CC 59:24
36 Jennifer Smart Female VC Norwich 59:49
37 Russell Boon Male Avonlea/Treasure RT 1:00:04
38 Charlotte Mallin Martin Female Cambridge University CC 1:00:07
39 Dave Poulter Male Wrekinsport CC 1:00:09
40 Kari Jones Female Ride Bike Wales 1:00:10
41 Joanna Knight Female Bristol South Cycling Club 1:00:11
42 Roger Wood Male Pontypool Road Cycling Club 1:00:17
43 John Shehan Male Bynea Cycling Club 1:00:27
44 John Murphy Male Gloucester City Cycling Club 1:00:44
45 Dianne Tierney Female Guernsey Velo Club 1:00:57
46 Ceris Eslava Female Paramount CRT 1:01:12
47 Robert Lucas Male Port Talbot Whs CC 1:01:23
48 Gaynor Hughes Female Bynea Cycling Club 1:01:43
49 Ed Hadley Male Hereford & Dist Whs CC 1:01:55
50 Geoff Edgerton Male North Shropshire Wheelers 1:01:59
51 Robert Jones Male Cardiff 100 Miles RCC 1:02:06
52 Simon Fairclough Male Cwmcarn Paragon Road Club 1:02:14
53 Richard Bowmer Male Ogmore Valley Wheelers CC 1:03:05
54 Steven Macdonald Male Bristol South Cycling Club 1:03:08
55 Les Thomas Male Port Talbot Whs CC 1:03:15
56 Jon Airey Male Ross on Wye & Dist CC 1:03:34
57 Josh Townsend Male Bynea Cycling Club 1:03:43
58 Robin Shedden Male Wrekinsport CC 1:04:08
59 Gerry Peppin Male Corinium Cycle Club 1:04:44
60 Allan Renyard Male Guernsey Velo Club 1:05:53
61 Martin Balk Male 3C Cyclexperience 1:06:14
62 Robert Jolliffe Male New Forest CC 1:06:27
63 John Howells Male Corinium Cycle Club 1:06:32
64 Alexander Johnson Male Fareham Wheelers CC 1:07:07
65 Kevin Bessant Male Bynea Cycling Club 1:07:31
66 Diane Hynam Female Bynea Cycling Club 1:10:38
67 Kevin Grant Male Frome and District Wheelers 1:13:07
68 Claire Clementson Female Wigan Whs CC 1:37:41


Result: RealTeam Open 25

1 James Gullen Pedal Heaven 45:33:00
2 andy jackson SSLL Racing Team 47:05:00
3 James Copeland Fareham Wheelers CC 48:04:00
4 David Allonby Springfield Financial 48:09:00
5 Scott Burns DRAG2ZERO 48:18:00
6 Justin Layne CC Ashwell 48:25:00
7 Thomas Brazier Team Elite/Paul Bethell Electrical 48:50:00
8 Paul Ashley Fareham Wheelers CC 49:16:00
9 Ben Anstie 73 Degrees Bicycles 49:28:00
10 Gavin Hinxman Kettering CC 49:28:00
11 Jonathan Gates Royal Air Force Cycling Association 49:29:00
12 David Janes Velo Club Walcot 49:39:00
13 Christopher Gibbard Bynea Cycling Club 49:40:00
14 Anthony jones Bynea Cycling Club 49:50:00
15 Courtney Blockley-Campton University of Birmingham CC 50:12:00
16 Paul Jones Primera-Teamjobs 50:37:00
17 Mark Denney Poole Whs 50:38:00
18 Andy Turner NOPINZ 50:58:00
19 Christopher Jones Ride Bike Wales 51:12:00
20 Chris Massey Team Bottrill 51:17:00
21 Niall Todd Tavistock Whs CC 51:18:00
22 Ben Phillips Bynea Cycling Club 51:19:00
23 Steven Pink Poole Whs 51:24:00
24 Steven Cottington Bath Cycling Club 51:24:00
25 Lawrence Burrows Team Swift 51:24:00
26 Scott Leverington Chorley Cycling Club 51:32:00
27 Miles Earl Plymouth Corinthian CC 51:36:00
28 Rory Barrett Southborough & Dist. Whs 51:38:00
29 Tim Summerhayes Clapham Chasers 51:43:00
30 Keith ainsworth Sheffrec CC 51:54:00
31 Nic Cleave Swansea Wheelers/CS Abertawe 52:07:00
32 Niall Foster Cardiff Ajax CC 52:08:00
33 GARY DUNCAN Paramount CRT 52:11:00
34 Emyr Griffiths Bynea Cycling Club 52:12:00
35 Earl smith Severn Valley Cycles 52:27:00
36 Neil Holden Lutterworth Cycle Centre Racing Team 52:39:00
37 Paul Coles 73 Degrees Bicycles 52:39:00
38 Richard Wilder Sportzmad 52:41:00
39 Jon Smith Fareham Wheelers CC 52:46:00
40 Nick Brown Team NBCC 52:51:00
41 Mark Brambleby Northover VT / Rudy Project 52:52:00
42 Steven Jennings CC Ashwell 52:57:00
43 Ross Davies NFTO Race Club 53:01:00
44 Colin wallace Merthyr CC 53:06:00
45 David Brice Bynea Cycling Club 53:09:00
46 Mark Bradley Bristol South Cycling Club 53:10:00
47 Andrew Legge Bristol South Cycling Club 53:13:00
48 Neil gregory Port Talbot Whs CC 53:16:00
49 Anthony cowdry EC Cycles 53:18:00
50 Andrew Overton successcycling.co.uk 53:27:00
51 Nigel clementson Wigan Whs CC 53:35:00
52 Richard Long Merthyr CC 53:38:00
53 Simon Beard Yeovil Cycling Club 53:42:00
54 Tim Butt Banbury Star CC 53:43:00
55 Clive Franklin Somerset Road Club 53:45:00
56 Mark Woolford Chippenham & District Wheelers 53:57:00
57 Joe Schvartz Team Swindon Cycles 54:01:00
58 Simon Dighton Beacon Roads CC 54:04:00
59 Daniel Kempe Bristol South Cycling Club 54:07:00
60 Mike Lindsay Wills Wheels CC 54:16:00
61 David Evans Team Echelon – Rotor 54:18:00
62 Mark Rosser Ogmore Valley Wheelers CC 54:29:00
63 Adrian Humpage Lyme Racing Club 54:47:00
64 Rod Hicks Port Talbot Whs CC 54:48:00
65 Paul clarkson Kingston Wheelers CC 54:49:00
66 Stephen Tierney Guernsey Velo Club 54:53:00
67 Tim Childs Westerley Cycling Club 54:59:00
68 David Hargreaves North Lancs RC 55:08:00
69 Andy Hunt Ystwyth CC 55:09:00
70 John French Oxford City RC 55:13:00
71 Jason killiner Pontypool Road Cycling Club 55:16:00
72 Sergio henriques Guernsey Velo Club 55:18:00
73 Norman Griffin Vive Le Velo 55:18:00
74 Paul Winchcombe Chippenham & District Wheelers 55:22:00
75 Nigel Jones Gloucester City Cycling Club 55:22:00
76 Daryl Godden Gloucester City Cycling Club 55:55:00
77 Andrew Clarke Mid Shropshire Wheelers 56:03:00
78 Anthony Redman Acme Whs (Rhondda) CC 56:11:00
79 Andrew Hayward Cwmcarn Paragon Road Club 56:14:00
80 Neale Lewis Acme Whs (Rhondda) CC 56:39:00
81 Mike broadbent Swansea Wheelers/CS Abertawe 56:41:00
82 Steve Evans Bynea Cycling Club 57:10:00
83 Andrew Vaughan City RC (Hull) 57:17:00
84 Mark Smart VC Norwich 57:22:00
85 Paul Jones Cwmcarn Paragon Road Club 57:28:00
86 Mike Piper Abellio – SFA Racing Team 57:58:00
87 Graham Green Team Bottrill 58:50:00
88 Hugh Davies Port Talbot Whs CC 58:59:00

No comments:

Post a Comment