Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Culverwell Conquers Jurassic Coast, Report/Results

Friday, 29 July 2016

Bournemouth & District WCA 2-UP 10, START LIST



BOURNEMOUTH AND DISTRICT WOMEN’S CYCLING ASSOCIATION

10 Mile Tandem and 2-up Team Time Trials P311 Saturday 6th August 2016, 3pm



2-UP TEAMS
1 Louisa Vere Velo Club Venta U
2 Michael Naulls Velo Club Venta 3:02
3 Sharon Harding Andover Wheelers U LV 0:26:59
4 Nigel Pratt Andover Wheelers 3:04
5 Kim Piper Southdown Velo LV 0:26:32
6 Shaun Smart Southdown Velo 3:06
7 Sarah Webber Andover Wheelers C LV 0:26:41
8 Mike Webber Andover Wheelers 3:08
9 Susan Longland Antelope RT C LV 0:27:14
10 Glenn Longland Antelope RT 3:10
11 Fiona Parker North Hampshire RC U
12 Michael Harrison North Hampshire RC 3:12
13 Kristen Henderson Andover Wheelers C LV 0:26:09
14 Lee Henderson Andover Wheelers 3:14
15 Ellie Gilham Primera-TeamJobs Comp
16 David Gilham Bournemouth Arrow CC 3:16
17 Alison Hitchcock North Hampshire RC F LV 0:25:59
18 Doug Hitchcock North Hampshire RC 3:18
19 Lili McLean Abbotts Ann Cycles Comp
20 Mitchell Webber Pedal Heaven 3:20
21 Tracy Cornell North Hampshire RC C
22 Richard Bremner North Hampshire RC 3:22
23 Catherine Hartle Bournemouth Jubilee Whs C LV 0:27:26
24 Mark Hitchcott Bournemouth Jubilee Whs 3:24
25 Sam Burr Andover Wheelers U
26 Jan Labrooy Andover Wheelers 3:26
27 Catherine Pascoe New Forest CC C LV 0:26:59
28 Antony Green New Forest CC 3:28
29 Michelle Walters Bournemouth Arrow CC Comp 0:27:09
30 Paul Jones Primera-Teamjobs 3:30
31 Alison Jennings Andover Wheelers
32 Matthew Buckley Andover Wheelers 3:32
33 Susan Parker North Hampshire RC F
34 Tony Parker North Hampshire RC 3:34
35 Lauren Bishop Poole Whs
36 Luke Rendell Poole Whs 3:36
37 Rachel Green Cheltenham & County Cycling Club Comp 0:27:04
38 Stuart Carver North Hampshire RC 3:38
39 Donna Lovelock 3C Cyclexperience Comp
40 Matt Dixon Sotonia CC 3:40
41 Louisa Cooper Bournemouth Jubilee Whs C
42 Andrew Cooper Bournemouth Jubilee Whs 3:42

TANDEMS
45 Simon Greenway Sotonia CC
46 Mandy Pike Crabwood CC LV 00:24:32 3.46
47 John Radford Sotonia CC
48 Joy Radford Sotonia CC LV 00:26:15 3.48
49 Ray Hughes Clarence Wheelers
50 Mary Corbett Sotonia CC LV 00:25:44 3.50
51 Steve Walker Leamington C & AC
52 Christine Walker Leamington C & AC LV 00:26:12 3.52
53 Nick Wisby Sotonia CC
54 Judith Crozier Sotonia CC 3.54
55 Michael Bradban Sotonia CC
56 Penny Cossburn Sotonia CC LV 00:26:57 3.56
57 Stephen Whitewick Velorefined.com-Aerosmiths
58 Erica Fogg Utag 3.58

Event HQ and all parking at North Kingston. (SU 163027) – at the Western End of Charles’s Lane, about a mile South of the Elm Tree Pub - from A31 take the Poulner exit East of Ringwood, follow South and turn right at Elm Tree Pub, continue to staggered x-roads where straight over. Numbers and signing on will be at the HQ, where numbers may be exchanged after the event for a drink. Please note this is an outdoor HQ, with a toilet tent! There are public toilets in Ringwood Town Centre Car Park.

2 comments: