TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Perfs Pedal Race 2018, Start List

Tuesday, 26 July 2016

Prudential Ride London Youth Grand Prix, Start List


Friday 29/07/16
Lucy Gadd
1430 1520 Prudential RideLondon Youths Grand Prix Youth B Girls
Circuit access at West end of Velodrome
1530 1620 Prudential RideLondon Youths Grand Prix Youth B Boys
1630 1720 Prudential RideLondon Youths Grand Prix Youth A Girls
1730 1820 Prudential RideLondon Youths Grand Prix Youth A Boys
1830 1850 Youth Circuit Prize Presentations Road Plaza
All events will take place at the Lee Valley VeloPark, Abercrombie Road, Queen Elizabeth
Youth A Boys Central Riley Searle Male Youth A
Youth A Boys Central Nicholas Day Male Youth A
Youth A Boys Central Riley Searle Male Youth A
Youth A Boys Central Jamie Lloyd Male Youth A
Youth A Boys Central Gabriel Blythe Male Youth A
Youth A Girls Central Alderney Baker Female Youth A
Youth B Boys Central Euan Backus Male Youth B
Youth B Boys Central Euan Macleod Male Youth B
Youth B Boys Central Arthur Boulton Male Youth B
Youth B Girls Central Jemma Bowler Female Youth B
Youth B Girls Central Emily Conn Female Youth B
Youth A Boys Channel Islands Jack Rive Male Youth A
Youth A Boys Channel Islands Sam Reed Male Youth A
Youth A Boys Channel Islands Bradley Vaudin Male Youth A
Youth A Girls Channel Islands Hannah Brehaut Female Youth A
Youth A Girls Channel Islands Katie Halliday Female Youth A
Youth B Girls Channel Islands Molly Farrell Female Youth B
Youth A Boys Eastern Simon Bird Male Youth A
Youth A Boys Eastern Ieuan Woods Female Youth A
Youth A Boys Eastern Louis Bilyard Male Youth B
Youth A Boys Eastern Sam Asker Male Youth A
Youth A Boys Eastern Bede Geoghegan Hart Male Youth A
Youth A Boys Eastern Frank Moore Male Youth A
Youth A Girls Eastern Josie Griffin Female Youth A
Youth A Girls Eastern Elizabeth Stewart Female Youth A
Youth B Boys Eastern Klaidas Lazickas Male Youth B
Youth B Girls Eastern Melissa Warrilow Female Youth B
Youth B Girls Eastern Iona Moir Female Youth B
Youth B Girls Eastern Sophie Lewis Female Youth B
Youth B Girls Eastern Iona Mour Female Youth B
Youth B Girls Eastern Imogen Chastell Female Youth B
Youth A Boys London Leo Hayter Male Youth A
Youth A Boys London Thomas Gloag Male Youth A
Youth A Boys London Sam Beadle Male Youth A
Youth A Boys London Alexander Damms Male Youth A
Youth A Boys London Kareem Akinnibi Male Youth A
Youth A Boys London Finley Newmark Male Youth A
Youth A Girls London Emily Knight Female Youth A
Youth A Girls London Kate Wootton Female Youth A
Youth A Girls London kate shelton Female Youth A
Youth B Boys London Billy Gilbey Male Youth B
Youth B Boys London Oscar Nilsson-Julien Male Youth B
Youth B Boys London Oscar Nilsson Julien Male Youth B
Youth B Boys London Innes Harvey Male Youth B
Youth B Boys London Tom Sharpe Male Youth B
Youth B Boys London Tom Sharpe Male Youth B
Youth B Girls London Esthefania Hurtado Female Youth B
Youth B Girls London Natalie Bloomer Female Youth B
Youth A Boys North East Joseph Tubby Male Youth A
Youth A Boys North East Matthew Dobbing Male Youth A
Youth B Boys North East Lewis Dobbing Male Youth B
Youth A Boys Scotland Matti Dobbins Male Youth A
Youth A Boys Scotland Alasdair Munro Male Youth A
Youth A Boys Scotland Fraser Macdougall Male Youth A
Youth A Boys Scotland Fraser Macdougall Male Youth A
Youth A Girls Scotland Lauren Liversidge Female Youth A
Youth B Boys Scotland Kyle McInnes Male Youth B
Youth B Boys Scotland Hamish Maclaren Male Youth B
Youth B Boys Scotland Angus Mathews Male Youth B
Youth B Girls Scotland Eva Young Female Youth B
Youth B Girls Scotland Eva Young Female Youth B
Youth A Boys South Fred Ball Male Youth A
Youth A Boys South Tom Temple Male Youth A
Youth A Boys South Nathan Huynh Male Youth A (withdrawn)
Youth A Boys South George Bazley Male Youth A
Youth A Boys South Charlie Kelly Male Youth A
Youth A Girls South Mercy Webb Female Youth A
Youth A Girls South Lucy Gadd Female Youth A
Youth A Girls South Jessica Taylor Female Youth A
Youth A Girls South Freya Thatcher Female Youth A
Youth B Boys South Sam Kelly Male Youth B
Youth B Boys South Owen Giles Male Youth B
Youth B Boys South Jacques Taylor Male Youth B
Youth B Boys South Euan Taylor Male Youth B
Youth B Girls South Freya Richardson Female Youth B
Youth A Boys South East George Sloan Male Youth A
Youth A Boys South East Kishan Bakrania Male Youth A
Youth A Boys South East Ieuan Woods Male Youth A
Youth A Boys South East Santiago Cadavid Male Youth A
Youth A Girls South East Megan Panton Female Youth A
Youth A Girls South East Hannah Graveney Female Youth A
Youth A Girls South East Toni Wilkes Female Youth A
Youth B Boys South East Hamish Reilly Male Youth B
Youth B Boys South East luca stone Male Youth B
Youth B Boys South East Tom Pughe-Morgan Male Youth B
Youth B Boys South East Flynn Robinson Male Youth B
Youth B Girls South East Isabella Escalera Female Youth B
Youth B Girls South East becky surridge Female Youth B
Youth A Boys South West Bradley Messenger Male Youth A
Youth A Boys South West Louie Priddle Male Youth A
Youth A Boys South West Corey Bale Male Youth A
Youth A Boys South West Rowan Ellis Male Youth A
Youth A Girls South West Neve Upton Female Youth A
Youth B Boys South West Tyler Lindo Male Youth B
Youth B Boys South West Sam Medlyn Male Youth B
Youth B Boys South West Sam Berry Male Youth B
Youth B Boys South West Oliver Stone Male Youth B
Youth B Girls South West Isabella Ashford Female Youth B
Youth B Girls South West Hannah Rainger Female Youth B
Youth A Boys Surrey Alex Ashman Male Youth A
Youth A Boys Surrey Lewis Haller Male Youth A
Youth A Boys Surrey Lewis Haller Male Youth A
Youth A Boys Surrey Christian Bright Male Youth A
Youth A Boys Surrey Max Mansell-rowe Male Youth A
Youth A Boys Surrey Nicholas Gill Male Youth A
Youth A Girls Surrey Zoe Brookes Female Youth A
Youth A Girls Surrey Josie Shepherd Female Youth A
Youth B Boys Surrey Jamie Pullen Male Youth B
Youth B Girls Surrey Emma Keiller Female Youth B
Youth A Boys Wales Ryan Pike Male Youth A
Youth A Boys Wales Josh Price Male Youth A
Youth A Boys Wales Daniel Maclean-Howell Male Youth A
Youth A Boys Wales Tom Davies Male Youth A
Youth A Boys Wales Elena Shaw Female Youth A
Youth A Girls Wales Niamh Jones Female Youth A
Youth B Boys Wales Bevan Smith Female Youth B
Youth B Boys Wales Evan Richards Female Youth B
Youth B Boys Wales Bryn Davies Male Youth B
Youth B Girls Wales Emma Finucane Female Youth B
Youth B Girls Wales Rosie Finucane Female Youth B
Youth B Girls Wales Amy Cole Female Youth B

No comments:

Post a Comment