Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Saturday, 26 May 2018

Bournemouth Telesoft Track League #3, Results


Bournemouth Telesoft Track League #3 25/05/18, Results
Youth C, D and E Warm-Up Scratch Race
1st Oliver Pettifer Poole Wheelers 5
2nd Oliver Gill Poole Wheelers 3
3rd Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
4th Digby Llewellyn Poole Wheelers 1
5th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 0
6th Patrick Atkinson Poole Wheelers 0
7th Louis Kirk Sotonia CC 0
8th Tom Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 0
9th Oliver Tooley Poole Wheelers 3

Senior, Youth A and B Warm-Up Scratch Race
1st Tom Day Poole Wheelers 5
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 5
3rd Dan Byrne Poole Wheelers 3
4th Conal Low-Grier V C St. Raphael 3
5th Graham Jones New Forest CC 1
6th Niamh Houghton Poole Wheelers 5
7th Nick Frewin Bournemouth Jubilee Wheelers 0
8th Ben Gill Poole Wheelers 5
9th Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 5

Flying 200m
12.80 Tom Day Poole Wheelers 5
12.90 Dan Byrne Poole Wheelers 3
12.90 Conal Low-Grier V C St. Raphael 5
13.00 Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 3
13.90 Graham Jones New Forest CC 1
14.60 Ben Gill Poole Wheelers 5
15.10 Oliver Pettifer Poole Wheelers 5
15.10 Niamh Houghton Poole Wheelers 5
15.20 Nick Frewin Bournemouth Jubilee Wheelers 0
15.90 Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 5
16.70 Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
17.00 Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 3
17.10 Patrick Atkinson Poole Wheelers 1
17.10 Louis Kirk Sotonia CC 0
17.20 Oliver Gill Poole Wheelers 0
17.50 Digby Llewellyn Poole Wheelers 0
18.00 Tom Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 0
18.50 Oliver Tooley Poole Wheelers 3

Youth C, D and E Unknown Distance
1st Louis Kirk Sotonia CC 5
2nd Tom Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 3
3rd Oliver Pettifer Poole Wheelers 1
4th Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
5th Digby Llewellyn Poole Wheelers 0
6th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 0
7th Oliver Gill Poole Wheelers 0
8th Patrick Atkinson Poole Wheelers 0
9th Oliver Tooley Poole Wheelers 3

Senior, Youth A and B Unknown Distance
1st Tom Day Poole Wheelers 5
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 5
3rd Ben Gill Poole Wheelers 5
4th Conal Low-Grier V C St. Raphael 3
5th Graham Jones New Forest CC 1
6th Nick Frewin Bournemouth Jubilee Wheelers 0
7th Niamh Houghton Poole Wheelers 5
8th Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 5

Youth C, D and E Elimination Race
1st Oliver Pettifer Poole Wheelers 5
2nd Oliver Gill Poole Wheelers 3
3rd Digby Llewellyn Poole Wheelers 1
4th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 0
5th Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
6th Patrick Atkinson Poole Wheelers 0
7th Oliver Tooley Poole Wheelers 3
8th Tom Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 0
9th Louis Kirk Sotonia CC 0

Senior, Youth A and B Elimination Race
1st Tom Day Poole Wheelers 5
2nd Dan Byrne Poole Wheelers 3
3rd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 5
4th Conal Low-Grier V C St. Raphael 3
5th Graham Jones New Forest CC 1
6th Ben Gill Poole Wheelers 5
7th Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 5
8th Niamh Houghton Poole Wheelers 5
9th Nick Frewin Bournemouth Jubilee Wheelers 0

Youth C, D and E Points Race
35 Oliver Pettifer Poole Wheelers 5
12 Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 3
10 Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
9 Oliver Gill Poole Wheelers 1
5 Digby Llewellyn Poole Wheelers 0
5 Patrick Atkinson Poole Wheelers 0
1 Louis Kirk Sotonia CC 0

Youth D Sprint Final
1st Charlie Pettifer Poole Wheelers 2
2nd Oliver Tooley Poole Wheelers 1
Youth C Sprint Final
1st Oliver Pettifer Poole Wheelers 2
2nd Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 1
Youth B Sprint Final
1st Ben Gill Poole Wheelers 2
Youth A Sprint Final
1st Tom Day Poole Wheelers 2
2nd Dan Byrne Poole Wheelers 1

Women Sprint Final
1st Niamh Houghton Poole Wheelers 2
2nd Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 1
Senior Sprint Final
1st Conal Low-Grier V C St. Raphael 2
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 1

Youth C, D and E Final Scratch Race
1st Oliver Pettifer Poole Wheelers 5
2nd Louis Kirk Sotonia CC 3
3rd Digby Llewellyn Poole Wheelers 1
4th Oliver Gill Poole Wheelers 0
5th Patrick Atkinson Poole Wheelers 0
6th Charlie Pettifer Poole Wheelers 5
7th Gregory Eastham Bournemouth Jubilee Wheelers 0
8th Oliver Tooley Poole Wheelers 3
9th Tom Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 0

Senior, Youth A and B Final Scratch Race
1st Tom Day Poole Wheelers 5
2nd Gareth Rose Bournemouth Arrow Cycling Club 5
3rd Ben Gill Poole Wheelers 5
4th Conal Low-Grier V C St. Raphael 3
5th Graham Jones New Forest CC 1
6th Nick Frewin Bournemouth Jubilee Wheelers 0
7th Niamh Houghton Poole Wheelers 5
8th Holly Ramsey Bournemouth Jubilee Wheelers 5

No comments:

Post a Comment