TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

Horton Gets the Vote at Moreton!

Sunday, 28 April 2019

Charlotteville CC 50, Provisional Results


H50/8 Bentley, Hampshire Sunday 28th May
Women
1 Alice Lethbridge DRAG2ZERO 01:56:45
2 Vicky Gill DRAG2ZERO 01:59:34
3 Christina Murray Army Cycling 02:01:47
4 Jackie Field CC Ashwell 02:02:27
5 Heather Mayer CC London 02:02:48
6 Elise Sherwell Look Mum No Hands! 02:07:58
7 Rosamund Bradbury Sigma Sports 02:09:09
8 Naomi Shinkins Bournemouth Cycleworks - Vitec Fire - Ford Civil - Trek 02:12:14
9 Philippa Shubert High Wycombe CC 02:14:10
10 Karina Kaufmann CC London 02:16:04
11 Virginia Mcgee ...a3crg 02:18:10
12 Lucy Hurn Dulwich Paragon CC 02:18:15
13 Michelle Sellars London Phoenix CC 02:18:17
14 Ali Walters Velo Club Godalming & Haslemere 02:18:48
15 Emma Mcdermott Oxonian CC 02:22:28
16 Penny Wilkin Solihull CC 02:24:34
17 Suzanne Gray Portsmouth Triathletes 02:26:44
18 Christine Lutsch Windrush Triathlon Club 02:27:31
19 Hilary Davies Kingston Wheelers CC 02:27:33
20 Fiona Scotter ...a3crg 02:35:41
21 Clare Burgum Coventry Triathletes 02:39:10
Men

1 Chris Bartley AS Test Team 01:41:22
2 Ken Buckley Nuun-Sigma Sport-London RT 01:43:46
3 Richard Gildea Didcot Phoenix CC 01:45:30
4 John Wingfield Team Signum 01:45:58
5 Tim Mcevoy Lanhydrock Wheelers 01:46:04
6 Josh Crow-stewart Arctic Tacx RT 01:46:06
7 Neil Lauder Arctic Tacx RT 01:47:12
8 Ben Stowe Hemel Hempstead CC 01:47:48
9 Alan Murchison DRAG2ZERO 01:49:04
10 Greg Parker Estrella Bikes 01:50:06
11 Nick Clarke Arctic Tacx RT 01:50:13
12 Andrew Rivett Velo Club St Raphael 01:52:24
13 Dominic Hill Bec CC 01:52:35
14 Antony Green New Forest CC 01:53:15
15 Mark Bashford East Grinstead CC (Merlin Cycle Coaching) 01:53:22
16 Ben Allon-smith Clapham Chasers 01:53:41
17 Peter Hooper Eastbourne Rovers CC 01:54:16
18 Paul Haywood Epsom CC 01:54:38
19 David Walters Velo Club Godalming & Haslemere 01:54:59
20 Andy Lack Paceline RT 01:55:58
21 Marc Townsend Eastbourne Rovers CC 01:56:13
22 Philip Watts North Hampshire RC 01:56:26
23 Nick Jones Bournemouth Jubilee Whs 01:56:31
24 Christopher Hall JAM Cycle Race Team coached by BPC 01:57:01
25 Matthew Buckley Andover Wheelers 01:57:25
26 Ben Webeck ABCpure 01:58:41
27 Pete Christensen Alton CC/Owens Cycles 01:59:39
28 Evan Jardine-skinner Sotonia CC 02:00:07
29 Simon Arnold Oxted Cycle Club 02:00:42
30 Robert Taylor Army Cycling 02:00:42
31 Brochan Watts Clapham Chasers 02:00:51
32 Adam Laycock VTTA (East Anglia Group) 02:01:41
33 Matt Hill Velo Club Godalming & Haslemere 02:01:45
34 Michael Nagi Wokingham Cycling Club 02:01:46
35 Richard Tully Elite Cycling 02:02:03
36 Julian Pegg Hitchin Nomads CC 02:03:22
37 Jon Saunders Charlotteville Cycling Club 02:03:39
38 Stuart Peckham New Forest CC 02:03:59
39 Greg Harding Farnham RC 02:04:28
40 Ian Cheesman Worthing Excelsior CC 02:05:32
41 Gavin Hughes Kingston Phoenix RC 02:06:15
42 Tim Carman Farnborough & Camberley CC 02:06:48
43 Martin Booker South Downs Bikes / Casco Pet 02:07:09
44 Ewan Macdonald Oxonian CC 02:07:31
45 Tony Reeves GS Stella 02:07:57
46 Jonathan Saunders Ful-on Tri 02:08:10
47 Jerry Bromyard ...a3crg 02:08:14
48 Jon Heaney WyndyMilla 02:08:36
49 Ryan Holleywood Farnborough & Camberley CC 02:08:39
50 Mark Vogler Hillingdon Triathletes 02:09:40
51 Andrea Sala Ful-on Tri 02:09:58
52 Mike O'gorman Worthing Excelsior CC 02:10:26
53 Ian Neville Clarence Wheelers CC 02:10:41
54 Simon Trehearn Kingston Phoenix RC 02:10:45
55 Colin Toppin Worthing Excelsior CC 02:11:01
56 Mark Capocci Portsmouth North End CC 02:11:43
57 Richard Harper Ful-on Tri 02:11:53
58 Gerry Mcgarr Gloucester City Cycling Club 02:14:10
59 Peter Walker ...a3crg 02:14:52
60 Alex Elferink East London Velo 02:15:42
61 Martin Arundel Verulam CC 02:15:46
62 Martin Bruwer Ful-on Tri 02:16:15
63 Cliff Voller Newbury RC 02:18:01
64 Peter Owen Norwood Paragon CC 02:18:58
65 Mike Skillings Full Moo Cycling 02:19:39
66 Rich Collier Banbury Star Cyclists' Club 02:19:46
67 Keith Conradi Farnham Triathlon Club 02:21:09
68 Simon Kidd Charlotteville Cycling Club 02:23:05
69 Hector Kidds Dulwich Paragon CC 02:23:33
70 Stuart Jago GS Stella 02:24:01
71 Dan Thisdell Tandem Club 02:24:53
72 Edward James VTTA (London & Home Counties) 02:25:52
73 Harry Cowley Chester RC 02:42:04

No comments:

Post a Comment