Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Bournemouth Arrow TrackFest 2017, Report/Results

Monday, 6 February 2017

Southdown Bikes Sporting TT, Results


Result: Southdowns bikes 33.8KM TT (West Sussex)
Riding for his new team NOPINZ Gary Chambers opened his account for the season beating Chris McNamara (Nuun Sigma Sport London RT) by 20 seconds,with Pat Wright (Paceline RT) in third place. Both Chambers and McNamara are on the start list for the Perfs road race next weekend.
1 Gary Chambers NOPINZ S30 48:24
2 Chris McNamara Nuun-Sigma Sport-London RT V41 48:44
3 Pat Wright Paceline RT S32 49:37
4 Mark Emsley Team ASL S27 51:01
5 James Lowden Paceline RT S30 51:06
6 Stuart Bettis South Downs Bikes / Casco Europe S32 51:39
7 Gary Brind South Downs Bikes / Casco Europe V42 51:53
8 Richard Gildea Didcot Phoenix CC S31 51:56
9 Peter Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT V46 52:03
10 Paul Barnard South Downs Bikes / Casco Europe S31 52:19
11 Alex Napier Blazing Saddles V43 52:53
12 Simon Berogna Velo Club St Raphael V43 52:54
13 James Bricknell Fareham Wheelers CC S18 53:10
14 Andy Langdown Blazing Saddles V48 53:20
15 Andy Smith Velo Club St Raphael V42 53:29
16 Henry Farrell Endeavour RT S26 53:36
17 John Cockrill Abellio – SFA Racing Team S25 53:49
18 Tom Glandfield Lewes Wanderers CC V43 53:50
18 Jon Hughes Velo Club Godalming & Haslemere V45 53:50
20 Kevin Plummer South Downs Bikes / Casco Europe V51 54:04
21 Callum Clark In-Gear Quickvit Trainsharp RT S19 54:17
21 George Welfare Eastbourne Rovers CC S31 54:17
23 Tony Reeves GS Stella V45 54:58
24 Stephen Cavey South Downs Bikes / Casco Europe S25 55:24
25 Matt Alderson The Cycleroom S28 56:35
26 David Churchill Bigfoot CC V57 56:46
27 Darryl Rice South Downs Bikes / Casco Europe V52 57:04
28 Oliver Fenton South Downs Bikes / Casco Europe S21 57:05
29 Joshua Monk The Cycleroom S24 57:41
30 Perry Lee Southdown Velo V53 57:55
31 Ian Bray Addiscombe CC S30 57:56
32 Jonathan Pontin Addiscombe CC S26 58:39
33 Aaron Smith Bognor Regis CC S18 58:44
34 Matt Williams Abellio – SFA Racing Team J15 58:55
35 Ian Cheesman Worthing Excelsior CC V47 58:56
36 Peter Rowe Southborough & Dist. Whs V52 59:28
37 Stuart Harvey Team ASL S36 59:40
38 Neil Crowther Worthing Excelsior CC V43 59:56
39 Stuart Thompson Andover Wheelers V42 1:00:45
40 Theo Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT J14 1:01:44
41 Jon Fry Horsham Cycling V46 1:01:45
42 John Glaysher a3crg S39 1:02:04
43 Den Tapping a3crg V60 1:03:31
44 Geoff Smith Eastbourne Rovers CC V66 1:03:52
45 Steve Jackson Blazing Saddles V42 1:04:52
46 Piers August Wyndymilla S39 1:07:11
47 Ria Woodfield Kingston Wheelers CC WS27 1:07:25
48 Joan Lennon Worthing Excelsior CC WV59 1:16:30
49 Penny Edwards Tri- Anglia Triathlon Club WV62 1:16:38

No comments:

Post a Comment