TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Monday, 20 February 2017

Severn Bridge Road Race, 05/03/07, Start List




Adam Pinder 2 J Adept Precision RT/NE Healthcare
Hayden Burton 1 L Bath Cycling Club
Miles Burton 2 L Bath Cycling Club
Nic McKibbin 2 Bath Cycling Club
Ross Phelps 2 L Bristol RC
Jason White 1 L Bristol RC
Andrew Edwards 2 L Bristol RC
Matthew Franklin 2 L Bristol RC
Christopher Hill 3 L Bristol RC
Rhys Britton 1 J Bush Healthcare CRT
Matthew Clarke E Canyon UK
George Fowler 1 Catford CC Equipe/Banks
Alex Dalton 1 Catford CC Equipe/Banks
Joshua Lawless E Catford CC Equipe/Banks
Callum Ferguson 2 Catford CC Equipe/Banks
Laurence Kirby 1 Catford CC Equipe/Banks
Ryan Brain 2 Cwmcarn Paragon Cycle Club
Harry Veale 1 Cycleworks.co.uk
Robert Borek 2 L DRK Racing
Alex Hunt 2 Flamme Rouge Cycling Team
William Scott 1 Flamme Rouge Cycling Team
James Mitri 2 J L HMT with JLT Condor
Sebastian Lewis 1 Hosté TAAP Storck
Joseph Clark 2 I-Team Cyclists' Club
Kinsey McIlquham 2 KTM Impsport RT
Ross Evans 2 Latchem Sunwise Race Team
Gareth Turner 1 Latchem Sunwise Race Team
Luke Nolan 1 L Latchem Sunwise Race Team
Calum Croft 2 L Latchem Sunwise Race Team
Adrian Lawson 2 Latchem Sunwise Race Team
Matt Langworthy 2 Mid Devon CC
Edward Silverton 2 Morvelo Basso RT
David Prickett 2 Morvelo Basso RT
Elliott Porter 1 Neon-Velo Cycling Team
William Bjergfelt 1 L Neon-Velo Cycling Team
Chris Carter 2 Newport Shropshire CC
Ashley Cox E Nopinz
Thomas Bowering 1 PMR@Toachim House
Jason Gault 2 Primera-TeamJobs
Edward Hatfield 2 J Primera-TeamJobs
Matthew Downie 2 Primera-TeamJobs
Ben Strain 2 Radeon-Bike Science RT
Thomas Grigson 2 L Radeon-Bike Science RT
Matthew Griffin 2 L Radeon-Bike Science RT
Oliver Maxwell E Richardsons-Trek RT
Dave Tilling 2 Ride 24/7
Colin Parry 2 Ride 24/7
Grant Bayton 2 Ride 24/7
Mark Perry 2 L Ride 24/7
Steve Thomas 2 L Ride 24/7
Charlie Passfield 1 Spirit Tifosi Racing Team
Michael Smith 1 Spirit Tifosi Racing Team
Edward Clemens E Spirit Tifosi Racing Team
Douglas Coleman E Spirit Tifosi Racing Team
Thomas Scott-Collins 1 Spirit Tifosi Racing Team
Adam Thompson 2 Spokes BPC Racing
Ken Buckley 1 Spokes BPC Racing
Lewis Martin 2 Spokes BPC Racing
Jake Stewart 1 J Swinnerton Cycles
Daniel Coombe 2 J Team Backstedt/Hotchillee
Alex Jones 1 Team Cadence Colossi
Graham Collins 2 Team Tor 2000 KALAS
Etienne Georgi 1 Team Wiggins
Ashley Dennis 2 Team Wiggins
Andy Shackel 1 Team Wiggle
Luke Barfoot 2 Tri UK
Giles Greening 2 Tri UK
Daniel Mcquillan 1 L Tri UK
Oscar Hutchings E VC Equipe - Flix
George Smith 1 L VC Equipe - Flix
Andrew Turner E VC Equipe - Flix
Lee Frost E VC Equipe - Flix
Fred Wright 1 J VC Londres
Dominic Spear 2 VC Meudon
Dylan Thomas 1 VC Meudon
William Fleming 2 Velo Club Venta
Neil Bond 2 VeloVitesse
Lee Davis 2 VeloVitesse
Andrew Critchlow 2 WyndyMilla
Dexter Gardias E BIKE Channel Canyon
Reserves
George Kimber 2 J Cycle Sport Dynamo
Jake Alderman 2 Saint Piran
Alex Fanshawe 3 Saint Piran
Sean Frost 3 Tri UK
Olly Hacker 3 University of Birmingham CC
Alastair Kay 3 VeloVitesse
Steven Jones 3 J Mid Devon CC
Joe Hawksworth 3 L Bristol South CC
Samuel Holder 3 L DRK Racing

Key E - Elite J - Junior L - Local Rider (Live in BA or BS postcodes)

No comments:

Post a Comment