Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Sunday, 21 August 2016

National 10 Mile Time Trial Champs,21/08/016, Results


1 Richard Bussell AeroCoach 0:20:35
2 James Gullen Pedal Heaven 0:20:39
3 Ryan Perry Langdale Lightweights R T 0:20:46
4 Matt Clinton Mike Vaughan Cycles 0:21:14
5 lloyd chapman Pedal Heaven 0:21:17
6 Joseph Fry Pedal Heaven 0:21:21
7 Matthew Smith Team Bottrill 0:21:23
8 John Dewey Team Bottrill 0:21:27
9 Christopher Fennell Thanet RC 0:21:39
10 James Boyman Farnham RC 0:21:45
11 George Evans Team Bottrill 0:21:49
12 Robert Moore Nuun-Sigma Sport-London RT 0:21:52
13 Brett Harwood Terry Wright Cycles RC 0:21:54 A
14 Rob Sharland Paceline RT 0:21:55
15 christopher mcnamara Nuun-Sigma Sport-London RT 0:22:00 A
16 Matthew Davies Rhino Velo Race Team 0:22:06
17 Pat Wright Paceline RT 0:22:09
18 Matt Langworthy Mid Devon CC 0:22:12
19 Jonathan Wears SSLL Racing Team 0:22:13
20 Kevin Tye VeloRefined.com Aerosmiths 0:22:16 C
21 Dan Bigham DRAG2ZERO 0:22:17
22 James Copeland Fareham Wheelers CC 0:22:20
23 George Fox Wellingborough Cycles RT 0:22:25
24 Liam Maybank Twickenham CC 0:22:26 A
25 Danny Axford Arctic Tacx RT 0:22:28 A
26 Dean Robson NOPINZ 0:22:34
27 Simon McNamara South Downs Bikes / Casco Europe 0:22:35 A
28 SIMON NORMAN Bedfordshire Road RT 0:22:36 B
29 John Mulvey Cambridge University CC 0:22:38
30 Matthew Woods Performance Cycles CC 0:22:39
31 MARK JONES DRAG2ZERO 0:22:43 A
32 Nick English AeroCoach 0:22:45
33 Jonathan Gates Royal Air Force Cycling Association 0:22:48
34 Charles Mitchell a3crg 0:22:51
35 James Gelsthorpe Peterborough CC 0:22:52
36 Jamie Pine Nuun-Sigma Sport-London RT 0:22:56
37 James Mapley Blazing Saddles 0:22:57
38 Daniel Halksworth Velo Sport Jersey 0:23:05
39 Ryan Davies G.S. Henley 0:23:06
40 Matt Peel Redhill CC 0:23:07
41 Thomas Key Southampton University Road Club 0:23:07
42 Robert West AeroCoach 0:23:07 A
43 James Rix Crawley Wheelers 0:23:09 A
44 Tom Pritchard Hampshire RC 0:23:10
45 Richard Gildea Didcot Phoenix CC 0:23:10
46 Daniel Barnett Team Bottrill 0:23:11 A
47 Courtney Blockley-Campton Lutterworth Cycle Centre Racing Team 0:23:19
48 Mark Emsley Team ASL360 0:23:19
49 Matt Slater Revo Racing 0:23:19 A
50 Ben Anstie 73 Degrees Bicycles 0:23:19
51 Mark Perry Look Mum No Hands! 0:23:21 A
52 Paul Jones Severn Valley Cycles 0:23:23 A
53 Peter Tadros In-Gear Quickvit Trainsharp RT 0:23:25 B
54 Andrew Meilak VeloRefined.com Aerosmiths 0:23:26 C
55 Ayrton Pope Paceline RT 0:23:29 25.55003549
56 Jon Hughes Velo Club Godalming & Haslemere 0:23:32 A
57 Geoff Comley Derby Mercury R C 0:23:36
58 David Watson Ride Coventry 0:23:38 B
59 Max Sahota St Ives CC 0:23:41
60 Graeme Stirzaker a3crg 0:23:46 B
61 Michael Stafford Portsmouth North End CC 0:23:46
62 Jeremy Ponting Velo Club St Raphael 0:23:48 A
63 Matthew Parfitt Charlotteville Cycling Club 0:23:48
64 Joseph Dobson Manchester Bicycle Club 0:23:49
65 John Samways Bournemouth Jubilee Whs 0:23:51 A
66 Andy Smith Fareham Wheelers CC 0:23:56 A
67 Nicholas Cooper DFL In-Gear 0:23:58
68 James Flahey Coalville Whs 0:24:01
69 Alan Murchison DRAG2ZERO 0:24:01 B
70 Nathan Gosling PHIAN Multisport 0:24:03
71 jack donaldson Neon Velo 0:24:04
72 Chris Myhill Peak Road Club 0:24:05 B
73 Jonathan Robinson Army Cycling Union 0:24:06 B
74 Matt Meek Cambridge University CC 0:24:15
75 Philip Watts North Hampshire RC 0:24:17 D
76 Simon Berogna Velo Club St Raphael 0:24:19 A
77 Harry Loader Mid Devon CC 0:24:21
78 Steven Pink Poole Whs 0:24:21
79 David Dalton Fareham Wheelers CC 0:24:22 C
80 Angus MacInnes Royal Air Force Cycling Association 0:24:23 C
81 Andrew Cooper Bournemouth Jubilee Whs 0:24:28
82 Andrew Morris CC London 0:24:28 A
83 Phil Wilks Sotonia CC 0:24:29
84 richard newey Paceline RT 0:24:34 C
85 Neil Grunshaw Kingston Wheelers CC 0:24:36
86 Sebastian Ader a3crg 0:24:39 B
87 Matthew Rowley Oxonian CC 0:24:40 B
88 Dave Dawkins Portsmouth North End CC 0:24:46
89 Jon Pridham IOW Cycling Club 0:24:46 A
90 Gawie Nienaber Farnham RC 0:24:49 D
91 Luke Danckert Army Cycling Union 0:24:51
92 Rich Heath Oxted Cycle Club 0:24:58
93 James Peckham Sotonia CC 0:25:00
94 Samuel Wadsley Poole Whs 0:25:01
95 Tim Butt Banbury Star CC 0:25:02 C
96 B Xavier Disley AeroCoach 0:25:05
97 Andrew Thomas Dulwich Paragon CC 0:25:09
98 John Glaysher a3crg 0:25:12
99 Matthew Saunders Team Vision Racing – Silverhook 0:25:14
100 Simon Barbour G.S. Henley 0:25:16
101 Stuart Auckland Team Bottrill 0:25:17 A
102 Paul French Bedfordshire Road RT 0:25:26 A
103 Andy Kennedy Ipswich BC 0:25:27 C
104 Ben Briffett Southdown Velo 0:25:28
105 Nicholas Fennell Thanet RC 0:25:31
106 Leon Fielding a3crg 0:25:43 A
107 Christopher Fletcher Portsmouth North End CC 0:25:44
108 Jonathan Williams Amersham Road Cycling Club 0:25:49 A
109 mark stafford Portsmouth North End CC 0:25:50 A
110 Nick Jones Bournemouth Jubilee Whs 0:25:56 A
111 Richard Gifford In-Gear Quickvit Trainsharp RT 0:26:00 C
112 Mark Brambleby Northover VT / Rudy Project 0:26:01 C
113 Phil Barnes Team Swift 0:26:11 E
114 Richard Moore Wyndymilla 0:26:20 A
115 den tapping Hampshire RC 0:26:26 D
116 David Churchill Bigfoot CC 0:26:38 D
117 Shaun Smart Southdown Velo 0:26:40 C
118 Jack Rebours Caesarean CC (Jersey) 0:26:47
119 martin beale Velo Club St Raphael 0:26:53 A
120 Steffen Verbist London Phoenix CC 0:27:01
121 Phillip Chinn Fareham Wheelers CC 0:27:10 C
122 Adam Evans Newbury RC 0:27:37 A

No comments:

Post a Comment