TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Sunday, 19 May 2019

Sotonia CC 10, Results


Sotonia CC '10' incorporating VTTA Wessex Championship -

Saturday 18th May 2019,P164

1 Matthew Buckley Andover Wheelers 20.58
2 James Fox Velo Club Venta 21.13
3 Antony Green New Forest CC 21.24
4 Frank Kilsby Velo Club St Raphael 21.28
5 Bryce Dyer AeroCoach 21.45
6 James Fawcett ...a3crg 21.51
7 Simon Berogna Velo Club St Raphael 21.57
8 Ian Patterson Utag RT 22.04
9 Dave Dent GS Stella 22.14
10 Ray Claridge New Forest CC 22.51
11 Nigel Sign Fareham Wheelers CC 23.04
12 Drew Hosie ...a3crg 23.06
13 Gregory Stacey North Devon Wheelers 23.08
13 David Butt CC Weymouth 23.08
13 Thomas Epton University of Southampton RC 23.08
16 Christina Murray Army Cycling 23.11
17 Julia Shaw DRAG2ZERO 23.23
18 Stuart Peckham New Forest CC 23.28
19 Simon West Andover Wheelers 23.55
20 Martin Beale Velo Club St Raphael 23.58
21 Richard Wyeth Tornado Road Cycling Club 24.03
22 Sarah Matthews ...a3crg 24.11
23 Jon Dudley Sotonia CC 24.14
24 Jerry Bromyard ...a3crg 24.24
25 Ian Turner Tornado Road Cycling Club 24.32
26 Pete Wilson Bournemouth Arrow CC 24.47
27 Terry Icke CC Weymouth 25.09
28 Mark Hill Fareham Wheelers CC 25.12
29 Stuart Grace GA Cycles 25.17
30 Mike Boyce ...a3crg 25.21
31 Stephen Skinner Velo Club St Raphael 25.27
32 Emily Slavin Avid Sport 25.47
33 Ruben Stacey North Devon Wheelers 25.49
34 Ian Hayden Tornado Road Cycling Club 25.51
35 Adrian Watkins Tornado Road Cycling Club 25.59
36 Jonathan Legg Sotonia CC 26.10
37 Neil Dyble Bournemouth Arrow CC 26.11
38 Michelle Walter Bournemouth Arrow CC 26.40
39 Sien Van Der Plank University of Southampton RC 26.43
40 William Simmons Christchurch Bicycle Club 26.50
41 Emma Needham Poole Whs 27.19
42 Chris Summers Sotonia CC 27.44
43 Martin Balk 3C Cyclexperience 28.13
44 Catherine Pascoe New Forest CC 29.21
45 Ken Rayson ...a3crg 29.54

Tandems
1 Louisa Cooper Bournemouth Jubilee Whs 21.44
Andrew Cooper Bournemouth Jubilee Whs 21.44
2 Phil Wilks Sotonia CC 23.24
Gemma Wilks Sotonia CC 23.24
3 Nick Adnitt Andover Wheelers 23.47
Pete Harris Andover Wheelers 23.47
4 Simon Hall Crabwood CC 24.39
Alex Hall Andover Wheelers 24.39
5 John Tunney Crabwood CC 25.59
Brian Coupe Crabwood CC 25.59
6 Michael Bradban Sotonia CC 26.16
Trevor West Andover Wheelers 26.16
7 Martin Dickson Darkroom Espresso Cycling Club 26.31
Mary Corbett Sotonia CC 26.31
8 Patrick Lafford Crabwood CC 27.43
Helen Lafford Crabwood CC 27.43
9 Nick Wisby Sotonia CC 27.58
John Radford Sotonia CC 27.58
10 Norman Harvey Sotonia CC 28.21
Julia Baker-beall Sotonia CC 28.21
11 Nigel Hughes Fareham Wheelers CC 28.32
Maria Hughes Fareham Wheelers CC 28.32
12 Michael Rice Farnham RC 29.39
Deana Rice Farnham RC 29.39
13 Steve Walker Leamington C & AC 30.10
Christine Walker Leamington C & AC 30.10
14 Stuart Martingale Sotonia CC 30.23
Skye Martingale Sotonia CC 30.23
15 Bob Bending Tandem Club 33.24
Karon Bending Tandem Club 33.24

No comments:

Post a Comment