TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Featured post

Final Teams Confirmed for OVO Energy Tour of Britain

Tuesday, 24 April 2018

Henstridge Circuit Event 1 Results


Results from round 1 of the Henstridge series on Monday 23rd April

U14 Boys
1 34 Fin Walter Minehead Merlins
2 31 Finnbar Little Gillingham and District Wheelers
3 32 Finlay Webb Exeter Wheelers

U14 Girls
1 33 Emma Gompertz

U16 Boys
1 42 Nathaniel Brookes Gillingham and District Wheelers
2 45 Fergus Main Team Tor 2000 KALAS
3 43 David Hassall Gillingham and District Wheelers
4 44 Bradley Hollands Gillingham and District Wheelers
5 46 Morgan Osman Gillingham and District Wheelers
DNF 41 Ailbe Bartlett 1st Chard Whls

U16 Girls
1 49 Laura Curle Liv Cycling Club - Halo Cycles
2 47 Hannah Rainger North Devon Wheelers
3 48 Bethany Calloway Gillingham and District Wheelers

4th Cat
1 1 Nicholas Barks Poole Wheelers CC
2 10 Richard Pattemore
3 12 Oliver Pennington 1st Chard Whls
4 3 David Jarvis Army Cycling Union
5 6 Robert McEwan Army Cycling Union
6 9 Joseph Parrott Bpm Coaching
7 2 Christopher Humphreys Royal Navy & Royal Marines CA
8 15 Julian Calloway Gillingham & District Wheelers
9 13 Guy Tucker
10 11 Tom Pattinson-Smith Tri UK
11 17 Martin Bastable Yeovil CC
12 8 Matt Papa
13 7 Thomas Milverton Mud, Sweat n Gears CC
14 5 Toby Manning Mud, Sweat n Gears CC
15 16 Darren Hayter TriUK
16 18 Neil Spinney TWWB

2/3 Cat
1 15 Martin Rowland Primera-TeamJobs
2 21 Colin Smith Army Cycling Union
3 1 Luke Barfoot Tri UK
4 3 Callum Dunford Sarum Velo
5 13 Charlie Revell Team Tor 2000 KALAS
6 4 Rowan Ellis 1st Chard Whls
7 5 Adam Faux Team Tor 2000 KALAS
8 12 Chris McLaughlin Cycle Team OnForm
9 19 Julian Lockwood Primera-TeamJobs
10 7 Giles Greening Tri UK
11 20 Ben Millar Bike City
12 14 Adrian Reynolds Somerset Road Club
13 18 Christopher Wright Army Cycling Union
14 16 Richard Smith Bruton Cycling Club
15 17 Benjamin Wainwright Team Tor 2000 KALAS
16 8 Wayne Hitchcott Team Tor 2000 KALAS
17 2 Ian Cardy Stirling Bike Club
18 10 Jeremy Hubbard Hargroves Cycles CC
DNF 9 James Horton VC St Raphael
DNF 22 Phil Walter Tawics Direct
DNF 23 Tristram More-Molyneux Wyndy Milla

No comments:

Post a Comment