Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Sunday, 10 April 2016

Kingston Phoenix Open 10, 09/04/16, Results


Kingston Phoenix Open 10 - 9 April 2016 - Result
John Dewey continues his good early season form winning the Kingston Phoenix 10 at North Holmwood, Poole Wheelers junior Sam Wadsley in 8th place.

Kingston Phoenix Open 10 - 9 April 2016 - Result
Course G10/42
1 John Dewey Team Bottrill S 20:05 1st M
2= Robert Moore Nuun-Sigma Sport-London RT S 20:59 2nd= M
2= Liam Maybank Twickenham CC M40 20:59 2nd= M
4 Wayne Van Ry Bigfoot CC M40 21:14 1st V 40+
5 Keith Lea Paceline RT M40 21:18 Team
6 James Local Hoste TAAP Storck S 21:31
7 Sebastian Ader ...a3crg M40 21:39
8 Samuel Wadsley Poole Whs J 21:44 1st Junior
9 Gareth Thomas Paceline RT S 21:53 Team
10 Gary Brind South Downs Bikes M40 22:05
11 Ayrton Pope Paceline RT S 22:13 Team
12 Paul Deen Epsom CC M40 22:14
13 Howard Bayley Blazing Saddles M40 22:16
14 Callum Clarke Nuun-Sigma Sport-London RT S 22:20
15 Dale Lush Kingston Phoenix RC S 22:27
16 David Pollard In-Gear Quickvit Trainsharp RT M50 22:41 1st V 50+
17 Stuart Stow Twickenham CC M50 22:54
18 Mel Wasley SSLL Racing Team W 22:58 1st W
19 Ben Brandon Kingston Wheelers CC M40 23:03
20 Trevor Chilman In-Gear Quickvit Trainsharp RT M40 23:04
21 Dougie Fox Crawley Wheelers M60 23:15 1st V 60+
22 Paul Thompson Epsom CC M50 23:16
23 Tim Summerhayes Kingston Wheelers CC S 23:27
24 David Clements Eastbourne Rovers CC M40 23:32
25 Robert Gilmour Hounslow & Dist Whs M60 23:44
26 Michael Weekes London Dynamo S 23:49
27 Andrew Payne Maidenhead & District CC M50 23:51
28 Dan Higginson Southern Counties CU S 23:53
29 Alexander Kew Kingston Phoenix RC M40 23:56
30 Richard Bayfield London Phoenix CC M40 23:58
31 David Donaldson Derwentside CC M50 24:05
32 Elise Sherwell Blazing Saddles WV 24:16 2nd W
33 Andrew Drake East Grinstead CC S 24:18
34 Laura Bartlett ...a3crg W 24:28 3rd W
35 Thomas Seller Oxted Cycle Club S 24:35
36 James Horan South Downs Bikes M40 24:39
37 Ben Burns London Dynamo S 24:42
38= Nick Martin East Grinstead CC J 24:46
38= Andrew Murray Team Corridori M50 24:46
40 Colin Barton Worthing Excelsior CC M50 25:11
41 David Watt Kingston Phoenix RC S 25:13
42 Tony Parker North Hampshire RC S 25:22
43 Geoff Smith Eastbourne Rovers CC M60 25:30
43 Alan Lang Hartlepool CC M50 25:30
45 Simon Trehearn Kingston Phoenix RC M40 25:31
46 Peter Moon Eastbourne Rovers CC M50 25:37
47 Jason Hunter Pearson Cycling Club M50 25:46
48 Philippa Jenkins Southborough & Dist Whs W 25:48
49 Derek Dowden Charlotteville Cycling Club M50 25:55
50 Ade Fadero Sussex Nomads CC M50 25:57
51 Mark Gidney De Laune CC M50 25:58
52 Jonathan Thomas Epsom CC M50 26:09
53 Bruce English Eastbourne Rovers CC M50 26:14
54 Anthony Vince Mid Sussex Triathlon Club S 26:19
55 Tracy Corbett London Dynamo WV 26:28 1st WV
56 Fiona Inskip Boot Out Breast Cancer CC WV 26:30
57 John Shaw Garforth Velo CC M60 26:37
58 Martin Yardley Southborough & Dist Whs M50 26:42
59 David Haggart De Laune CC M50 26:45
60 Alan Robinson Central Sussex CC M70 27:07 1st V 70+
61 Teresa Goddard Kingston Wheelers CC WV 27:15
62 Peter Owen Norwood Paragon CC M50 27:21
63 William Murphy Dulwich Paragon CC S 27:41
64 Sarah Matthews ...a3crg WV 27:48
65 Sam Cottingham Oxted Cycle Club S 27:54
66 Suzanne Shaw Kingston Phoenix RC WV 27:57
67 Laura Moody London Dynamo WV 28:41
Thanks Bev Wadsley

No comments:

Post a Comment