Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Wednesday, 19 June 2013

Raymond Brown Track League 18/06/13 Full Results


8 LAP SCRATCH GROUP B
1 Alistair FIELDING Peter Hansford Racing
2 Alex JOLLIFFE Poole Wheelers
3 Dan LOVETT Bournemouth Arrow CC
4 Gary CURE Bournemouth Arrow CC
5 Guy BOLTON Bournemouth Arrow CC
6 Chris BRAIDEN Bournemouth Arrow CC
0 Paul CANHAM Bournemouth Arrow CC
0 Andrew COSTELLO BC Private Member
0 Robert ELLIS VC St.Raphael
0 Ellie GILHAM VC St.Raphael
0 Robert HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
0 Gareth LLEWELLYN BC Private Member
0 Don O'CONNOR Brereton Wheelers
0 Nigel POWELL VC St.Raphael
0 Paul RICHARDSON Bournemouth Arrow CC
0 Gordon SKILLEN Poole Wheelers
DNF Jake THOMAS Bristol Cycling Dev Squad
EVENT 3 - 8-LAP SCRATCH RACE - GROUP A
1 Will CLARK Poole Wheelers
2 Daryl PRICE Poole Wheelers
3 Steve MOSS Bournemouth Arrow CC
4 Leon MARSHALL RNRMCA
5 David GILHAM Bournemouth Arrow CC
6 Stuart MORTON Hargroves Cycles CC
7 Roland TILLEY Ridebike.co.uk
8 Barrie WATKINSON Bournemouth Arrow CC
9 Gawain BAILEY Performance Cycles
EVENT 6 - ELIMINATION RACE - GROUP B
1 Alex JOLLIFFE Poole Wheelers
2 Paul RICHARDSON Bournemouth Arrow CC
3 Alistair FIELDING Peter Hansford Racing
4 Chris BRAIDEN Bournemouth Arrow CC
5 Gary CURE Bournemouth Arrow CC
6 Nigel POWELL VC St.Raphael
7 Guy BOLTON Bournemouth Arrow CC
8 Dan LOVETT Bournemouth Arrow CC
9 Gordon SKILLEN Poole Wheelers
10 Robert HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
11 Jake THOMAS Bristol Cycling Dev Squad
12 Don O'CONNOR Brereton Wheelers
13 Ellie GILHAM VC St.Raphael
14 Paul CANHAM Bournemouth Arrow CC
15 Gareth LLEWELLYN BC Private Member
16 Robert ELLIS VC St.Raphael
17 Andrew COSTELLO BC Private Member
EVENT 7 - 16-LAP POINTS RACE - GROUP A
1 Gawain BAILEY Performance Cycles
2 Will CLARK Poole Wheelers
3 Stuart MORTON Hargroves Cycles CC
4 Daryl PRICE Poole Wheelers
5 Steve MOSS Bournemouth Arrow CC
6 David GILHAM Bournemouth Arrow CC
7 Roland TILLEY Ridebike.co.uk
8 Leon MARSHALL RNRMCA
9 Barrie WATKINSON Bournemouth Arrow CC
EVENT 10 - 16-LAP BLOCK HANDICAP - GROUP B
1 Dan LOVETT Bournemouth Arrow CC
2 Gareth LLEWELLYN BC Private Member
3 Guy BOLTON Bournemouth Arrow CC
0 Andrew COSTELLO BC Private Member
0 Robert ELLIS VC St.Raphael
0 Don O'CONNOR Brereton Wheelers
0 Gary CURE Bournemouth Arrow CC
0 Robert HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
0 Ellie GILHAM VC St.Raphael
0 Paul CANHAM Bournemouth Arrow CC
0 Chris BRAIDEN Bournemouth Arrow CC
0 Gordon SKILLEN Poole Wheelers
0 Nigel POWELL VC St.Raphael
0 Paul RICHARDSON Bournemouth Arrow CC
0 Alex JOLLIFFE Poole Wheelers
0 Alistair FIELDING Peter Hansford Racing
0 Jake THOMAS Bristol Cycling Dev Squad
EVENT 11 - ELIMINATION RACE - GROUP A
1 Steve MOSS Bournemouth Arrow CC
2 David GILHAM Bournemouth Arrow CC
3 Leon MARSHALL RNRMCA
4 Daryl PRICE Poole Wheelers
5 Roland TILLEY Ridebike.co.uk
6 Barrie WATKINSON Bournemouth Arrow CC
7 Stuart MORTON Hargroves Cycles CC
8 Will CLARK Poole Wheelers
9 Gawain BAILEY Performance Cycles
EVENT 13 - 15KM (60-LAP) SCRATCH RACE - GROUPS A/B
1 Will CLARK Poole Wheelers
2 Alex JOLLIFFE Poole Wheelers
3 Gawain BAILEY Performance Cycles
4 David GILHAM Bournemouth Arrow CC
5 Roland TILLEY Ridebike.co.uk
6 Steve MOSS Bournemouth Arrow CC
7 Dan LOVETT Bournemouth Arrow CC
8 Leon MARSHALL RNRMCA
9= Gary CURE Bournemouth Arrow CC
9= Stuart MORTON Hargroves Cycles CC
9= Don O'CONNOR Brereton Wheelers
9= Jake THOMAS Bristol Cycling Dev Squad
13 Gareth LLEWELLYN BC Private Member
DNF Guy BOLTON Bournemouth Arrow CC
DNF Chris BRAIDEN Bournemouth Arrow CC
DNF Paul CANHAM Bournemouth Arrow CC
DNF Andrew COSTELLO BC Private Member
DNF Robert ELLIS VC St.Raphael
DNF Ellie GILHAM VC St.Raphael
DNF Nigel POWELL VC St.Raphael
DNF Daryl PRICE Poole Wheelers
DNF Paul RICHARDSON Bournemouth Arrow CC
DNF Gordon SKILLEN Poole Wheelers
DNF Barrie WATKINSON Bournemouth Arrow CC
Youths
1 Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC
2 Lewis MARTIN Sotonia CC
3 Samuel WADSLEY Poole Wheelers
4 Eve JEFFERIES Poole Wheelers
5 Molly HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
6 Danielle BURRY Poole Wheelers
0 Luke DIGHTON Poole Wheelers
0 Lucy GADD Poole Wheelers
0 Jamie HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
0 Rebecca HURST Poole Wheelers
EVENT 4 - 16-LAP SCRATCH RACE (WOMEN/GIRLS)
1 Ellie GILHAM VC St.Raphael
2 Eve JEFFERIES Poole Wheelers
3 Molly HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
4 Rebecca HURST Poole Wheelers
5 Danielle BURRY Poole Wheelers
6 Lucy GADD Poole Wheelers
EVENT 5 - 16-LAP POINTS RACE (BOYS)
1 Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC
2 Samuel WADSLEY Poole Wheelers
3 Lewis MARTIN Sotonia CC
4 James WAKEFIELD Bournemouth Arrow CC
5 Luke DIGHTON Poole Wheelers
6 Jamie HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
EVENT 8 - 6-LAP BLOCK HANDICAP (WOMEN/GIRLS)
1 Rebecca HURST Poole Wheelers
2 Danielle BURRY Poole Wheelers
3 Lucy GADD Poole Wheelers
4 Ellie GILHAM VC St.Raphael
5 Eve JEFFERIES Poole Wheelers
6 Molly HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
EVENT 9 - 6-LAP BLOCK HANDICAP (BOYS)
1 Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC
2 Lewis MARTIN Sotonia CC
3 Samuel WADSLEY Poole Wheelers
4 Luke DIGHTON Poole Wheelers
5 Jamie HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
6 James WAKEFIELD Bournemouth Arrow CC
EVENT 12 - 3-LAP HANDICAP SPRINT
1 Rebecca HURST Poole Wheelers
2 Jamie HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
3 James WAKEFIELD Bournemouth Arrow CC
4 Lucy GADD Poole Wheelers
5 Danielle BURRY Poole Wheelers
6 Molly HAYCOCK Bournemouth Arrow CC
0 Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC
0 Luke DIGHTON Poole Wheelers
0 Eve JEFFERIES Poole Wheelers
0 Lewis MARTIN Sotonia CC
0 Samuel WADSLEY Poole Wheelers

No comments:

Post a Comment