Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Dorset Inter-Club Hill Climb Series 2017

Monday, 27 March 2017

Twickenham CC "Dave Peck Memorial Ladies RR", Start List


Twickenham CC Dave Peck Memorial Ladies Race/Womens National Team Series – Round 2
Sunday 2nd April 2017, 11:00, 53 Miles (85Km) Virginia Water, Surrey
Race Headquarters: St Ann’s Heath Junior School
Sandhills Lane, Virginia Water, nr Chertsey, Surrey GU25 4DS


1 Corrine Hall MBE Matrix Pro Cycling 1st
2 Tracy Corbett Les Filles Racing Team 2nd
3 Sophie Curle Les Filles Racing Team 2nd
4 Louise Moriarty Les Filles Racing Team 2nd
5 Nicole Oh Les Filles Racing Team 2nd
6 Jayne Paine Les Filles Racing Team 1st
7 Alexandra Farquhar Army Cycling Race Team 3rd
8 Rebecca Hoare Army Cycling Race Team 3rd
9 Rachel McKenzie Army Cycling Race Team 3rd
10 Chloe Weller Army Cycling Race Team 2nd
11 Samantha Wilson Army Cycling Race Team 2nd
12 Zoe Bartlett BowlPhish Racing 3rd
14 Cindy Berry BowlPhish Racing 3rd
15 Lucy Nelson BowlPhish Racing J
16 Sherilyn Powell BowlPhish Racing 3rd
17 Joanna Smith BowlPhish Racing 1st
18 Vivienne Tomlin CC London 3rd
19 Sian Botteley Cycle Team OnForm 1st
20 Anna Henderson Cycle Team OnForm 2nd
21 Amy Hill Cycle Team OnForm 1st
22 Charlotte Redden Cycle Team OnForm 1st
23 Alicia Speake Cycle Team OnForm 1st
24 Tina Hartwright FusionRT Fierlan 2nd
25 Maryka Sennema FusionRT Fierlan 2nd
26 Jennifer Holden FusionRTFierlan 2nd
27 Rosie Lethbridge FusionRTFierlan 2nd
28 Molly Patch FusionRTFierlan 2nd
29 Kelly Bennett IRIS Race Team 2nd
30 Lizzy Campbell IRIS Race Team 2nd
31 Harriet Hernando IRIS Race Team 3rd
32 Sarah Hickman IRIS Race Team 3rd
33 Eleanor Davies Isle of Man Cycling Association Team J3rd
34 Tara Ferguson Isle of Man Cycling Association Team J3rd
35 Emily Looker Isle of Man Cycling Association Team 3rd
36 Kathryn Priest Isle of Man Cycling Association Team 3rd
37 Sophia Chastell Kinetic Cycles Welwyn Racing 2nd
38 Lesley Courtney Kinetic Cycles Welwyn Racing 3rd
39 Claire Fisk Kinetic Cycles Welwyn Racing 2nd
40 Elspeth Grace Kinetic Cycles Welwyn Racing J3rd
41 Rachel Heptonstall Kinetic Cycles Welwyn Racing 2nd
42 Lauren Murphy Liv CC - Epic Coaching J2nd
43 Jennifer Lake Lovelo Squadra Donne 2nd
44 Michelle Lee Lovelo Squadra Donne 1st
45 Alice Lethbridge Lovelo Squadra Donne 2nd
46 Amy Louden Lovelo Squadra Donne 3rd
47 Rosamund Bradbury Sigma Sport WRT 3rd
48 Charlotte Burford Sigma Sport WRT 2nd
49 Olivia Campbell Sigma Sport WRT 2nd
50 Mathilde Pauls Sigma Sport WRT 1st
51 Helen Ralston Sigma Sport WRT 2nd
52 Gabriella Nordin SunSport Velo 2nd
53 Victoria Strila SunSport Velo 2nd
54 Lorna Bowler Team Backstedt/Hotchillee J2nd
55 Isabel Ellis Team Backstedt/Hotchillee J2nd
56 Niamh Jones Team Backstedt/Hotchillee J3rd
57 Karla Boddy Team Corley Cycles 2nd
58 Gabriella Butler Team Vision Innovative Leisure J3rd
59 Tamara Davenne Team Vision Innovative Leisure 2nd
60 Madeleine Gammons Team Vision Innovative Leisure J2nd
61 Madeline Howden Team Vision Innovative Leisure J2nd
62 Natasha Reddy Team Vision Innovative Leisure 2nd
63 Olivia Bentley Twickenham CC 3rd
64 Helen Gravatt Twickenham CC 3rd
65 Claire Hammond Twickenham CC 2nd
66 Kerry Middleton Twickenham CC 3rd
67 Sophie Slaney Twickenham CC 3rd

Team Reserves

70 Lucy Harper Cycle Team OnForm 3rd
71 Gem Atkinson Sigma Sport WRT 2nd
72 Louise Hart Team Vision Innovative Leisure 3rd
73 Isabel Darvill Team Vision Innovative Leisure J3rd

Race Reserves

81 Chloe Fraser Ellmore Clothing Composite Team 3rd
82 Lydia Brookes Ellmore Clothing Composite Team 2nd
83 Jessica Finney Ellmore Clothing Composite Team 3rd
84 Victoria Lovett Ellmore Clothing Composite Team 2nd
85 Emma Jane Hornsby V C Londres 2nd
86 Julie Erskine Team Ford Ecoboost 1st
87 Clover Murray Team Ford Ecoboost 2nd
88 Emily Meakin Ellmore Clothing Composite Team 2nd

No comments:

Post a Comment