Primera

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Dorset Inter-Club Hill Climb Series 2017

Tuesday, 7 March 2017

Betty Pharoah Memorial "Leg Stretcher" Start List


Danni King & One Pro Cycling head the field.....
Betty Pharoah Memorial Legstretcher Road Race Sunday 12th March 2017
Event 1 : National B – E/1/2/3
73miles /117.5 Km (4 Laps) - Start Time: 10:00am
HQ Cowbridge Comprehensive School, Cowbridge, Vale of Glamorgan, CF71 7EN
BETTY PHAROAH MEMORIAL LEGSTRETCHER Promoted by Cardiff Ajax

1 Morgan Hughes 365 4 Bikes Academy 2nd Snr M
2 Joshua Burns Alé DMT Cipollini UK 1st Snr M
3 Daniel Davies Alé DMT Cipollini UK 2nd Snr M
4 Gareth Holtam Alé DMT Cipollini UK 2nd Snr M
5 Courtney Rowe Alé DMT Cipollini UK 1st Vet M
6 Ben Simmons Alé DMT Cipollini UK 1st Snr M
7 George Beck Bath Cycling Club 2nd Jnr M
8 Hayden Burton Bath Cycling Club 1st Snr M
9 Miles Burton Bath Cycling Club 2nd Snr M
10 Simon Ker Bath Cycling Club 2nd Snr M
11 Nic McKibbin Bath Cycling Club 2nd Snr M
12 Max Stedman BIKE Channel Canyon Elite Snr M
13 Craig Rogers Birkenhead North End CC 3rd Jnr M
14 Robert Rogers Birkenhead North End CC 2nd Snr M
15 Andrew Edwards Bristol RC 2nd Vet M
16 Ross Phelps Bristol RC 2nd Snr M
17 Samuel Westlake Bristol RC 2nd Snr M
18 Jason White Bristol RC 1st Snr M
19 Steven Roach Brother NRG Driverplan 1st Snr M
20 David Medhurst Cardiff Ajax CC 3rd Snr M
21 Ioan Smallwood Cardiff Ajax CC 2nd Snr M
22 Samuel Utting Cardiff Ajax CC 2nd Snr M
23 Matthew Williams Cardiff Ajax CC 3rd Snr M
24 John Edwards Cardiff JIF 2nd Vet M
25 Oscar Mingay Cardiff JIF 2nd Jnr M
26 Oliver Blagden Cardiff University Marmots 2nd Snr M
27 George Fowler Catford CC Equipe/Banks 1st Snr M
28 Trevor Smith Cotswold Veldrijden 2nd Snr M
29 William Roberts County Cycles Racing Team 2nd Snr M
30 Ryan Brain Cwmcarn Paragon Cycle Club 2nd Snr M
31 Luke Cornish Cwmcarn Paragon Cycle Club 2nd Snr M
32 Richard Harris Cwmcarn Paragon Cycle Club 1st Vet M
33 Paul Hayward Cwmcarn Paragon Cycle Club 2nd Vet M
34 David Povall Cwmcarn Paragon Cycle Club 3rd Vet M
35 Andrew Williams Cwmcarn Paragon Cycle Club 1st Snr M
36 Jeremy Rees Cycle Specific Cycling Club 2nd Vet M
37 Lee Perrott Cycle Specific Cycling Club 3rd Snr M
38 Danielle King MBE Cylance Pro Cycling Elite Snr F
39 James Tillett Giant Cycling Club - Halo Films 2nd Jnr M
40 Samuel Tillett Giant Cycling Club - Halo Films 2nd Jnr M
41 Jabari Whiteman Heat Wave Cycle Club Jnr M
42 Jonathan Mould JLT Condor Elite Snr M
43 Kinsey McIlquham KTM Impsport RT 2nd Snr M
44 Peter HodsonThomas
Latchem Sunwise Race Team 2nd Snr M
45 Ian Taylor Leicester Forest CC 3rd Snr M
46 Rhys Lloyd Metaltek Kuota Racing Team 1st Snr M
47 Michael Cuming Neon-Velo Cycling Team 2nd Snr
48 Thomas Baylis One Pro Cycling 2nd Snr M
49 William Harper One Pro Cycling 1st Snr M
50 Kristian House One Pro Cycling 1st Snr M
51 Joshua Hunt One Pro Cycling 2nd Snr M
52 Hayden McCormick One Pro Cycling Snr
53 Samuel Williams One Pro Cycling 2nd Snr
54 Daniel Colman Pembrokeshire Velo 2nd Snr
55 Isaac Mundy PMR@Toachim House 2nd Snr
56 Evan Powell Pontypool RCC 2nd Snr
57 Michael Bradbury Primera-TeamJobs 2nd Snr
58 Matthew Downie Primera-TeamJobs 2nd Snr
59 Jason Gault Primera-TeamJobs 2nd Vet
60 Edward Hatfield Primera-TeamJobs 2nd Jnr
61 Thomas Key Primera-TeamJobs 2nd Snr
62 David Billings Radeon-Bike Science RT 2nd Snr
63 Matthew Griffin Radeon-Bike Science RT 2nd Snr
64 Ben Strain Radeon-Bike Science RT 2nd Snr
65 Dave Tilling Ride 24/7 2nd Snr
66 Jake Alderman Saint Piran 2nd Snr
67 Alex Fanshawe Saint Piran 3rd Snr
68 Duncan Heywood Saint Piran 2nd Snr
69 Ben Lockett Saint Piran 2nd Snr
70 Thomas Ellis Southampton University RC 3rd Snr
71 Matthew Fratesi Swansea University Cycling Team 3rd Snr
72 Jacob Phelps TORQ Performance 3rd Snr
73 Sean Frost Tri UK 3rd Snr
74 Daniel Mcquillan Tri UK 1st Snr
75 James Rogers Union Cycliste Ystrad Mynach 2nd Snr
76 Euan Davies University of Bath Cycling Club 2nd Snr
77 Frederik Scheske University of Exeter Cycling Club 2nd Snr
78 Ross Davies 3rd Snr
79 James Lewis 1st Snr
80 Matthew Rowe 2nd Snr

No comments:

Post a Comment