Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Saturday, 25 March 2017

Screentek International Junior Tour of the Mendips, Startlist


8TH/9TH April 2017 Prologue 6.4km TT
Stage 1 – The Rifleman's Stage (Race distance 105kms) , Stage 2 – The Mendip Hills (80 kms)
Race HQ Chew Valley Leisure Centre BS40 8QB


1 Matthew Burke 2nd Backstedt Cycling
2 Daniel Combe 2nd Backstedt Cycling
3 Joshua Price 2nd Backstedt Cycling
4 George Beck 2nd Bath Cycling Club
5 Charlie Shields 3rd Bath Cycling Club
6 Will Swarbrick 2nd Bath Cycling Club
7 Brad Dransfield 2nd Bike Box Alan
8 Mason Hollyman 2nd Bike Box Alan
9 Jordan Reed 2nd Bike Box Alan
10 George Bazley 3rd Bristol Cycling Development Squad
11 Morgan Curle 3rd Bristol Cycling Development Squad
12 Charlie Parry 3rd Bristol Cycling Development Squad
13 Richie Allen 2nd Brother NRG Driverplan
14 William Corbett 2nd Brother NRG Driverplan
15 Aaron Preston 2nd Brother NRG Driverplan
16 Josh Copley 2nd Catford CC Equipe/Banks
17 Liam Davies 2nd Catford CC Equipe/Banks
18 Joseph Laverick 3rd Catford CC Equipe/Banks
19 leuan Woods 2nd Catford CC Equipe/Banks
20 Sam Culverwell 4th Channel Islands Junior RT
21 Rhys Pilley 3rd Channel Islands Junior RT
22 Alex Van Katwyk 3rd Channel Islands Junior RT
23 Bradley Vaudin 4th Channel Islands Junior RT
24 Kieran Jarvis 2nd Cycle Team OnForm
25 Charles Page 2nd Cycle Team OnForm
26 Bailey Wilmot 2nd Cycle Team OnForm
27 Michael Parry 2nd Eastern Region Team
28 Travis Pell 3rd Eastern Region Team
29 Adam Robertson 3rd Eastern Region Team
30 Lyster Romero 2nd Eastern Region Team
31 Thomas Bostock 2nd Equiom IOM Junior Cycling Team
32 Harry Cain 3rd Equiom IOM Junior Cycling Team
33 Adam Kelly 3rd Equiom IOM Junior Cycling Team
34 Daniel Scarffe 3rd Equiom IOM Junior Cycling Team
35 George Greenhalgh 2nd Identity Racing
36 Theo Hartley 2nd Identity Racing
37 Sam Iddon 2nd Identity Racing
38 Elliot Reed 2nd Identity Racing
39 Matthew Shepherd 2nd Lee Valley Youth Cycling Club
40 Tom Cullen 2nd Otley CC
41 Luke O'Connell 3rd Otley CC
42 Robbie Pollard 2nd Otley CC
43 Conor Davies 2nd
Papillon-Rudyco-Janatrans CyclingTeam
44 Dougal Toms 1st Pedal Power Cycles Ipswich
45 Alex Collins 2nd Primera-TeamJobs
46 Anthony Anderson 1st Sigma Sport.co.uk
47 Charley Calvert 2nd South Region Team
48 Conor Chandler 3rd South Region Team
49 Edward Hatfield 2nd South Region Team
50 Tom Temple 3rd South Region Team
51 Finn Crockett 2nd Spokes Racing Team
52 Stephen Dent 1st Spokes Racing Team
53 Dylan Hughes 3rd Spokes Racing Team
54 George Wharton 2nd Spokes Racing Team
55 Zak Coleman 2nd Strada-Sport
56 Benjamin Hardwick 2nd Swinnerton Cycles
57 Joe Swinnerton 2nd Swinnerton Cycles
58 Theo Modell 2nd Team Corley Cycles
59 Alfie Peters 3rd Team Novo Nordisk
60 Giles Clark 2nd Team Vision Innovative Leisure
61 Alexander Cross 2nd Team Vision Innovative Leisure
62 Nathan Huynh 2nd Team Vision Innovative Leisure
63 Joseph Beckingsale 3rd Team Wales
64 Oscar Mingay 2nd Team Wales
65 James Tillett 2nd Team Wales
66 Samuel Tillett 2nd Team Wales
67 Santiago Isaac CaDavid Rivera 2nd VC Londres yes
68 William Raymond 2nd VC Londres
69 Jacob Vaughan 1st VC Londres
70 Lewis Winfield 2nd VC Londres
71 Edmund Bishop 2nd VC Meudon
72 Ollie Williams 2nd VC Meudon
73 Jamie Wimborne 2nd Watford Velo Sport
74 Harry Hardcastle 2nd WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT
75 William Orrell-Turner 2nd WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT
76 Matthew Shaw 2nd WHEELBASE CABTECH JUNIOR RT
77 Mark Donovan 2nd Zappi Racing Team
78 Lewis Hartley 3rd Zappi Racing Team
79 Jacques Sauvagnargues 2nd Zappi Racing Team
80 Jake Wright 2nd Zappi Racing Team
RESERVES
81 Theo Russell 3rd Bristol Cycling Development Squad
82 Tobias Dahlhaus 2nd London Dynamo
83 Adam Pinder 2nd Adept Precision RT/NE Healthcare
84 Red Walters 2nd Sotonia CC yes
85 William Lewis 2nd Team Vision Innovative Leisure
86 George Kimber 2nd Cycle Sport Dynamo yes
87 Joseph Saunders 2nd Mid Devon CC yes
88 Sam Walsham 3rd Bikebox Alan yes
89 Steven Jones 3rd Mid Devon CC yes
90 Josh Griffiths 4th Bristol South CC yes

No comments:

Post a Comment