Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Monday, 22 February 2016

Frome &District Wheelers "John Galway" 10, Results, Liam Bromiley Fastest


Liam Bromiley fastest in the Frome 10 on the U375 at Nunney,Somerset.
1 Liam Bromiley University of Bath CC - Foreign (UCI registered) SENIOR 00:20:41
2 Ben Anstie 73 Degrees Bicycles SENIOR 00:20:53
3 David Janes Velo Club Walcot SENIOR 00:21:01
4 Jake Coward ASFRA racing team - Foreign (UCI registered) SENIOR 00:21:205
5 Greg Parker Velo Club St Raphael VET-5 00:21:28
6 Oscar Hutchings Primera-Teamjobs SENIOR 00:21:37
7 Steven Cottington Bath CC VET-5 00:26:59 00:21:41
8 Tony Chapman Frome & Dist Whs VET-4 00:21:44
9 Charles Rees Gillingham & Dist Whs SENIOR 00:21:52
10 Peter Kibble 73 Degrees Bicycles JUN 00:21:56
11 Jay Hookins Velo Club St Raphael SENIOR 00:21:59
12 Simon Ker Bath CC SENIOR 00:22:13
13 Robert Borek DRK Racing SENIOR 00:22:13
14 Jonathan Fowles Champion System/VCUK SENIOR 00:22:14
15 Ruan Bester Bath CC SENIOR 00:22:17
16 Simon Barbour G.S. Henley SENIOR 00:22:25
17 James Cartridge 73 Degrees Bicycles SENIOR 00:22:34
18 Craig Wallington Andover Whs SENIOR 00:22:35
19 George Smith Gillingham & Dist Whs SENIOR 00:22:38
20 Paul Osborne Cheltenham & County CC VET-4 00:22:41
21 Glyndwr Griffiths 73 Degrees Bicycles SENIOR 00:22:44
22 Tavis Walker Velo Club Walcot SENIOR 00:22:45
23 Billy Dyer Devizes Town Cycling Club VET-4 00:22:47
24 James Hywel-Davies Gillingham & Dist Whs JUN 00:22:49
25 nigel brown Westbury Whs VET-5 00:26:50 00:22:53
26 Paul Coles 73 Degrees Bicycles VET-4 00:22:54
27 Peter Oliver Fairly United Cycling Team VET-5 00:23:01
28 Harry Brook-Dobson Harrogate Nova CC SENIOR 00:23:04
29 Stefan Barnett DRK Racing SENIOR 00:23:04
30 Nicholas Buck New Forest CC SENIOR 00:23:06
31 Martin Aldam Trowbridge Cycling Club VET-4 00:26:27 00:23:07
32 Nicholas Anderson Salt and Sham Cycle Club SENIOR 00:23:09
33 Josh Griffiths Bristol South Cycling Club JUN 00:23:23
34 Mark Bradley Bristol South Cycling Club VET-5 00:23:25
35 Dave Hurley Somer Valley CC VET-4 00:26:32 00:23:26
36 Morgan Curle Bristol Cycling Development Squad JUN 00:23:31
37 Iain Cade Bath CC SENIOR 00:23:37
38 Matt Robinson Westbury Whs SENIOR 00:23:40
39 Peter Barrett Somer Valley CC VET-5 00:23:43
40 James Currie Chippenham & Dist. Whs VET-4 00:23:44
41 Ben Skinner Bath CC SENIOR 00:23:48
42 Tom Cox Northover Vets Team VET-6 00:23:52
43 Tim Reed Somer Valley CC SENIOR 00:24:01
44 JOHN GREGORY Somer Valley CC VET-6 00:24:04
45 Danny Baker Somerset Road Club SENIOR 00:24:10
46 Andy Cook Chippenham & Dist. Whs VET-5 00:26:54 00:24:11
47 Jon Wiggins Frome & Dist Whs SENIOR 00:24:11
48 Jake Osborne Cheltenham & County CC SENIOR 00:24:18
49 Mark Cleverley Devizes Town Cycling Club VET-4 00:24:18
50 Andrew Summers Chippenham & Dist. Whs VET-4 00:24:19
51 Rob Hall Salt and Sham Cycle Club VET-4 00:24:20
52 Peter Hatt Devizes Town Cycling Club VET-4 00:24:32
53 James Foster Gillingham & Dist Whs SENIOR 00:24:38
54 Joshua Reilly Gillingham & Dist Whs JUN 00:24:40
55 Dave Cullen Bristol South Cycling Club SENIOR 00:24:41
56 Simon Kelly Bristol Cycling Development Squad VET-4 00:24:46
57 Frazier Carr Bath CC SENIOR 00:24:47
58 Paul Winchcombe Chippenham & Dist. Whs VET-5 00:25:01
59 Alberto Lapedriza Velo Club Walcot SENIOR 00:25:02
60 Jason Whitmarsh Devizes Town Cycling Club VET-4 00:25:06
61 Phillip Paton Team Optima VET-4 00:26:18 00:25:11
62 Kate Baker Performance Cycles CC FEMALE 00:25:14
63 matthew stephenson Salt and Sham Cycle Club VET-4 00:25:15
64 Maris Brugis Salt and Sham Cycle Club SENIOR 00:25:16
65 Molly Hodges University of Bath CC - Foreign (UCI registered) FEMALE 00:25:21
66 Felix Young Velo Club Walcot SENIOR 00:25:24
67 Richard Livingstone Frome & Dist Whs VET-5 00:25:28
68 William Howes Team Optima VET-4 00:25:29
69 Richard Franklin Salt and Sham Cycle Club VET-4 00:25:45
70 Joanna Knight Bristol South Cycling Club FEMALE-V5 00:25:47
71 Jonathan Curle Bristol Cycling Development Squad VET-4 00:25:50
72 Giles Prentice Velo Club Walcot SENIOR 00:25:54
73 james fritchley Westbury Whs SENIOR 00:25:57
74 Lucy Scott Bath CC FEMALE 00:25:58
75 Andrew Diffey Somer Valley CC VET-4 00:25:59
76 Scott Buxton Frome & Dist Whs SENIOR 00:26:09
77 Jack Whitehouse Gillingham & Dist Whs SENIOR 00:26:13
78 Robert Latchem Somer Valley CC VET-7 00:26:16
79 Kevin Wright Salt and Sham Cycle Club VET-4 00:26:18
80 Alex gulliford Bath CC JUN 00:26:20
81 Steve Barber Chippenham & Dist. Whs VET-4 00:26:41
82 Craig Brownhill Gillingham & Dist Whs SENIOR 00:26:44
83 Sarah Wheeler Gillingham & Dist Whs FEMALE -V4 00:26:49
84 Ben Howden Gillingham & Dist Whs VET-4 00:26:59
85 Adam Whittaker Salt and Sham Cycle Club SENIOR 00:27:06
86 Craig Gulliford Bath CC VET-4 00:27:20
87 Nigel Evans Frome & Dist Whs SENIOR 00:27:41
88 Andrew Rowe Somer Valley CC VET-4 00:27:53
89 Helen Bennett Cadence Sport SENIOR 00:28:10
90 freya thatcher Liv CC - Epic Coaching JUN-FEMALE 00:28:21
91 Jerry Pepin Corinium CC VET-5 00:28:37
92 Madeline Howden Gillingham & Dist Whs JUN-FEMALE 00:28:58
93 Diana Pointon Devizes Town Cycling Club FEMALE -V4 00:29:21
94 STEVE HOSKINS Devizes Town Cycling Club VET-5 00:30:36
95 Matt Edmunds Frome & Dist Whs SENIOR 00:32:44
96 Elliott Wray Devizes Town Cycling Club JUN 00:38:30

No comments:

Post a Comment