TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

Dring Wins Moreton Finale!

Sunday, 21 July 2019

Omega Portsmouth Track & Circuits, Results


Mountbatten Centre Portsmouth, 20/21/07/19
MENS SCRATCH RACE A
1 Tom BOWERING ActiveEdge Race Team
2 Frank KILSBY VC St Raphael
3 James GRAY British Cycling Private Member - South East
4 Mathew GRAY VC Londres
5 Allan NG Abellio - SFA Racing Team
MENS SCRATCH RACE B
1 Frank KILSBY VC St Raphael
2 Tom BOWERING ActiveEdge Race Team
3 Mathew GRAY VC Londres
4 Allan NG Abellio - SFA Racing Team
5 James GRAY British Cycling Private Member - South East
6 Antonio SILANO MB Cyclery
MENS SPRINT
1 James GRAY British Cycling Private Member - South East
2 Mathew GRAY VC Londres
3 Antonio SILANO MB Cyclery
4 Frank KILSBY VC St Raphael
MENS POINTS RACE
1 Frank KILSBY VC St Raphael 25 pts
2 Tom BOWERING ActiveEdge Race Team 17 pts
3 Mathew GRAY VC Londres 15 pts
4 James GRAY British Cycling Private Member - South East 8pts
5 Allan NG Abellio - SFA Racing Team
6 Antonio SILANO MB Cyclery
MENS SCRATCH RACE C
1 Frank KILSBY VC St Raphael
2 Tom BOWERING ActiveEdge Race Team
3 Mathew GRAY VC Londres
4 Allan NG Abellio - SFA Racing Team
YOUTH U16/14 BOYS SCRATCH RACE
1 Conor WILLIAMS A Hillingdon Slipstreamers
2 Nicholas BREWSTER A Paul Milnes - Bradford Olympic RC
3 Alexander MURPHY B Velo Club Venta
YOUTH U16/14 BOYS UNKNOWN DISTANCE
1 Conor WILLIAMS A Hillingdon Slipstreamers
2 Nicholas BREWSTER A Paul Milnes - Bradford Olympic RC
3 Alexander MURPHY B Velo Club Venta
YOUTH U16/14 BOYS SPRINT
1 Conor WILLIAMS A Hillingdon Slipstreamers
2 Nicholas BREWSTER A Paul Milnes - Bradford Olympic RC
3 Alexander MURPHY B Velo Club Venta
YOUTH U16/14 BOYS POINTS RACE
1 Conor WILLIAMS A Hillingdon Slipstreamers 25 pts
2 Nicholas BREWSTER A Paul Milnes - Bradford Olympic RC 15 pts
3 Alexander MURPHY B Velo Club Venta 10 pts
YOUTH U16/14 BOYS SCRATCH RACE
1 Conor WILLIAMS A Hillingdon Slipstreamers
2 Nicholas BREWSTER A Paul Milnes - Bradford Olympic RC
3 Alexander MURPHY B Velo Club Venta

YOUTH U12 SCRATCH
1 Edward WELLSTOOD Solent Pirates
2 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U12 DASH
1 Edward WELLSTOOD Solent Pirates
2 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U12 SPRINT
1 Edward WELLSTOOD Solent Pirates
2 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U12 POINTS RACE
1 Edward WELLSTOOD Solent Pirates 30 pts
2 Margherita SILANO Velo Club Venta 12 pts
YOUTH U12 HANDICAP
1 Margherita SILANO Velo Club Venta
2 Edward WELLSTOOD Solent Pirates
YOUTH U12 SCRATCH
1 Edward WELLSTOOD Solent Pirates
2 Margherita SILANO Velo Club Venta

Omega Circuits
4 / J4 / W4

1st Chris THOMAS VC Londres
2nd Steven GREEN Thames Velo
3rd Noel BROOKSBANK Army Cycling Union
4th Dominic RIORDAN MGR (Mere Green Racing)
WOMEN

1st Chrissie SLOT IRIS Race Team
2nd Molly HODGES Avid Sport
3rd Iieia SPYROPOULOU British Cycling Private Member - South East
3 / J3

1st James SMEE Chichester City Riders (CCR)
2nd Jamie RICHARDSON Farnborough & Camberey CC
3rd Chrissie SLOT IRIS Race Team
4th Elliot CHILTON New Forest CC
5th Connah TOWERS Army Cycling Union
6th Philip MCNAMARA VC Meudon
7th Richard NEW Velo Club Venta
8th Molly HODGES Avid Sport
9th Ian DONOHUE British Cycling Private Member - South
10th Mark SIMS DHCyclesport Cycling Club
11th Iieia SPYROPOULOU British Cycling Private Member - South East
E / 1 / 2 / J

1st Gareth TURNER VCEquipe/FlixOralHygiene/Propulse
2nd Frank KILSBY VC St Raphael
3rd Cameron FOSTER TBW23 Stuart Hall Gett Taxi
4th Ed SLOT Sotonia CC
5th Andrew CARTER British Cycling Private Member - South
6th George MOORE i-Team Cyclists' Club
7th Stuart LeTISSIER DHCyclesport
8th Ben WILLIAMS I-Team Cyclists' Club
9th Cameron THOMPSON VC St Raphael
10th Mark TREVIS Informed Sport - LGC
11th Simon BROOKS VC St Raphael
12th Joseph CLARK i-Team Cyclists' Club
13th Piers JAMES Jam Cycling RT coached by BPC
14th Ian WRIGHTSON Wyndymilla

No comments:

Post a Comment