TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

Roger Bacon

Tuesday, 16 July 2019

Andover Cycling Festival Criterium Results


Andover Cycling Festival Criteriums 07/07/19

4th Cat Only
1 Matthew Costello Army Cycling Union
2 Robert Fryer Portsdown Hill CC
3 Robert Dickinson Army Cycling Union
4 Miles Thomas Hart Evolution Racing Team
5 Jordan Sanders Vector Cycling Race Team
6 Frazer Douglas VC Meudon
7 Nathan Dyer Army Cycling Union
8 Keith Pope Dulwich Paragon CC
9 Monty Scott
10 Michael James Regents Park Rouleurs
11 James Thomas Army Cycling Union
12 Oliver Townsend
13 Ian Wallis Tri UK
14 Ian Morris Stonehenge Triathlon and Road
15 David Morris Velo Club Venta
16 John Dove Milford Tritons Cycling Club
17 Roger Crouch Dulwich Paragon CC
18 Daniel Ongley Andover Whls
19 Joshua Burgin VC Meudon
20 Luke Roberts Racing Club Ravenna
21 Rob Scott
22 Andrew Kindred
3rd Cat Only
1 Sam Dickinson
2 Jordan Giles Southampton University Road Cl…
3 Matthew Dennis Primera-TeamJobs
4 George Aldridge Army Cycling Union
5 Jamie Norfolk Pedalon.co.uk
6 Andrew Henderson Nopinz Symec Development Team
7 Adrian Warren Nopinz Symec Development Team
8 Gordon Coull
9 Richard Butterfield Velo Club Bristol
10 Karl Norfolk Pedalon.co.uk
11 Robert McEwan Army Cycling Union
12 David Beesley Vector Cycling Race Team
13 Lennox Saint Army Cycling Union
14 Matthew Day Hargroves-Montezuma’s
15 Kouros Driscoll Sotonia CC
16 Connah Towers Army Cycling Union
17 Tom Smith Velo Club Venta
18 Jeremy Hubbard Hargroves Cycles CC
19 Adam Lowther
20 David Rutty Velo Club Bristol
21 Michael Wright Rapha Cycling Club
22 Alan Collins Portsmouth North End CC

Junior Only
1 Sam Freeman Hargroves-Montezuma’s
2 Dan Byrne Black Line
3 Benjamin Ferris Andover Whls
4 James Andrew Cartmer McLaughlin Newbury RC
5 Ethan Moody
6 Stefan Freeson Salisbury Road and Mountain CC
7 Adam Charleston High Wycombe Cycling Club
8 Thomas Clarke Team Vision Innovative Leisure
9 Daniel Banks Velo Club Venta

2/3/4 Women
1 Molly Hodges Avid Sport
2 Bexy Dew Army Cycling Union
3 Anna Marie Hughes 1904 RT
4 Poppy Pattinson Hargroves-Montezuma’s
5 Amy Cantelo Hargroves-Montezuma’s
6 Tina Reid 1904 RT
7 Sally Crocker Avid Sport
8 Laura Wells Royal Air Force CA
9 Helen Kuhlman Avid Sport
10 Gabrielle Duckworth Datalynx-Parenesis Cycling
11 Emma Clarke Pankhurst Cycles

E/1/2
1 Red Walters Vitus Pro Cycling p/b Brother…
2 Alec Briggs TEKKERZ CC
3 James Bevan Army Cycling Union
4 Matt Holmes Arctic Aircon RT
5 Matthew Webster TAAP Cervelo
6 Neil Phillips TEKKERZ CC
7 Alistair Thomas Crimson Orientation Marketing …
8 Max Moyles Team Tor 2000 KALAS
9 Harry Johnson VC St Raphael
10 Rhys Clegg PMR
11 Richmond Rogers Arctic Aircon RT
12 Neil Pearson Gemini BC
13 Jamie Francis ActiveEdge Race Team
14 Mark Robertson Army Cycling Union
15 Simon Jodrell Morvelo Basso
16 Jacob Aries Kuota – GSG
17 Gareth Turner VCEquipe/FlixOralHygiene/Propu…
18 Stuart LeTissier DHCyclesport Cycling Club
19 Frank Kilsby VC St Raphael
20 Joe Hickerton Jam Cycling RT coached by BPC
21 David Turton BIKESTRONG-KTM

No comments:

Post a Comment