Thursday, 19 May 2016

Thruxton Behind the Bikeshed Summer Series #2 17/05/16, Results


E/1/2/3/4 Women
1 Adele Martin Team Ford Ecoboost
2 Corinne Clark Team WNT
3 Amber Joseph PMR@Toachim House
4 Ruby Chappell Behind The Bikeshed
5 Aimee Fenwick Cowley Road Condors
6 Sophie Herbert Southampton University RC
7 Lizzy Campbell Bournemouth Jubilee Wheelers
8 Laura Rayner Westbury Wheelers
9 Sarah Hickman 3C Cyclexperience
10 Anna Stedman Charlotteville CC
11 Rosie Brown Westbury Wheelers

E123
1. Lee Frost Team Tor 2000 Kalas Sportswear
2. William Haynes Planet X - Northside Cycling
3. Luke Nolan Cycology Sunwise
4. Matthew Downie Eden Veranda Racing
5. Ashley Martin Team Tor 2000 Kalas Sportswear
6. Andrew Pickett Eden Veranda Racing
7. Danny Axford Arctic Tacx RT
8. Robert McCarthy Excel Pedal Heaven Academy
9. James Bevan Army Cycling Race Team (ACRT)
10. Patryk Rucki Skinline Race Club
11. Edward Hatfield Primera-TeamJobs
12. Adam Moore HR Owen Maserati RT
13. Joe Hickerton Eden Veranda Racing
14. James Plumb Velo Club Venta
15. Lewis Martin Eden Veranda Racing
16. Ben Scott-Munden Sotonia CC
17. Alex Hart Primera-TeamJobs
18. Michael Ford VC St Raphael
19. James Mitri DFL In-Gear Development
20. Ken Buckley Eden Veranda Racing
21. Paul Double Velo Club Venta
22. Rowan Horner VC St Raphael
23. Tom Lane Blazing Saddles Cycles
24. Scott Michaels Southampton University RC
25. Jamie Pine Nuun-Sigma Sport-London RT
26. David Billings Cycology Sunwise
27. Scott Chappell Behind The Bikeshed
28. James Franklin Velo Club Venta
29. John Carter Radeon-Bike Science RT
30. Richard Smith Army Cycling Race Team (ACRT)
3rd Cat
1. Rory Gilling Velo Club Montpellier
2. Jacob Pilkington Performance Cycles
3. Stuart Thompson Andover Whls
4. James Meakin UK-Biking/Copyrite
5. James Dudden Cycology Sunwise
6. Patrick Brown Eden Veranda Racing
7. Matthew Griffin Cycology Sunwise
8. Charlie Cooper Eden Veranda Racing
9. Alex Collins Fareham Wheelers Cycling Club
10. Samuel Adey Performance Cycles
11. Rhys Thomas Southampton University RC
12. James Peckham Sotonia CC
13. Trevor Smith Cotswold Veldrijden
14. Paul Upshall Bournemouth BMX Club
15. Alexander Yeldham VC Meudon
16. Ryan Baggs Cycology Sunwise
17. Daniel Marett G.S. Henley
18. Jon Harris Cycle Club Basingstoke
19. Tristram More-Molyneux Gillingham and District Wheelers
20. Paul Ransom Sotonia CC
21. Ollie Williams VC Meudon
22. William Crofts Performance Cycles
23. Mark Puddicombe Charterbank Potburys RT
24. Jack Salvidge Exeter Wheelers
25. Peter Humphreys Gillingham and District Wheelers
26. Andrew Banks Westbury Wheelers
27. Simon White Westbury Wheelers
28. Kyle Bateman Swallowfield Velo Club
29. Freddie Broadnay
30. Russell Gray Team Tor 2000 Kalas Sportswear
31. Will Page
32. Chris Gray Gillingham and District Wheelers
33. Robert Martin
34. Adrian Riddleston Gillingham and District Wheelers
35. Mark Valentine Poole Wheelers CC
36. Tom Stocker Bournemouth Jubilee Wheelers
37. Matthew Saunders Cycles Scuderia RT
38. David Prickett HR Owen Maserati RT
39. Brook Elgie Rock N Road Cycles
40. Malcolm Cross Velo Club Venta
41. Richard Klee Pewsey Velo Cycling Club
42. Andrew Reeves Team Wiggle
43. Julian Lockwood
44. Gavin Spiers G.S. Henley
45. Richard Garman Fareham Wheelers Cycling Club
46. George Beck Bath Cycling Club
47. Matthew Callaghan Team Moore Fitness RC
48. Edward Rollitt Velo Club Venta
49. Daniel Stephens Rock N Road Cycles
50. Andrew Mackay Sotonia CC
51. Albert Baker Behind The Bikeshed
52. Cameron Thompson Andover Whls
53. Mike Anderson VC St Raphael
54. Matthew Buckley Abbotts Ann Cycles
55. Ed Slot Sotonia CC
56. Chris Moody Sotonia CC
57. Harry Chamberlain Southampton University RC
58. James Ash Rock N Road Cycles
59. Roger Theron Pewsey Velo Cycling Club
60. Michael Wilcox Behind The Bikeshed
61. Charlie Elsey Newbury RC


No comments:

Post a comment