Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Wednesday, 22 April 2015

Susies Youth Track Meeting, Start List


RACING CLUB OMEGA
Under the Technical Regulations of the British Cycling Federation
on
Saturday 25th April 2015
SUSIES YOUTH TRACK MEETING
inc
South Area rounds of the BCF’s
National Youth U16/U14/U12 Track Omnium and Regional Round for U10/U8 at the Bournemouth Cycling Centre, Slades Farm Bournemouth
from 1000 am
RACE OFFICIALS
Chief Track Commissaire Colin Docker
Track Commissaires Gisela Bradbury
Chief Judge Peter KIlby
Commissaires David Gilham, Heidi Fielding, Rob Ellis, Colin Price, Michele Ward
With assistance from Friends and members of Bournemouth Arrow,
First aid Provision Collingwood Medical Services
Organiser: Susan Knight
events.rco@googlemail.com
The event is being held at BOURNEMOUTH CYCLING CENTRE, SLADES FARM BOURNEMOUTH BH10 4EP

Lastly I would like to give Bournemouth Arrow a very big
THANK YOU
For all their assistance in the promotion of this event on the day and their guidance and tips for using their venue .
SUSIE 

SUSIES YOUTH TRACK MEETING LIST OF COMPETITORS
YOUTH U10 [D]

63. Greta CAREY Palmer Park Velo RT
64. Ella BEATON Portsmouth North End CC
65. Daisy PATTINSON Solent Pirates
66. Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
67. Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
68. Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT
69. James BROWN Palmer Park Velo RT
70. Arlo CAREY Palmer Park Velo RT
71. Finn HAWKINS Palmer Park Velo RT
72. Alexander KEARY Palmer Park Velo RT
73. Daniele NEGRONI Palmer Park Velo RT
74. Digby LLEWELLYN Poole Whls CC
75. Oliver PETTIFER Poole Whls CC
76. Luke GOODWILL Preston Park Youth CC
77. Dylan DAVISON Solent Pirates
78. Lewis SEAWARD Solent Pirates

YOUTH U12 [C] – GIRLS

47. Alexa HAWKINS Palmer Park Velo RT
48. Poppy LLEWELLYN Poole Whls CC
49. Elena DAY Solent Pirates
50. Laura CURLE Velo Club Walcot

YOUTH U12 [C] - BOYS

51. James ASHCROFT Palmer Park Velo RT
52. Harry CLARKE Palmer Park Velo RT
53. Cal GORVY Palmer Park Velo RT
54. Jamie GOSTICK Palmer Park Velo RT
55. Aiden DEWHIRST Poole Whls CC
56. William GADD Poole Whls CC
57. Jude BEATON Portsmouth North End CC
58. Samuel JAQUES Preston Park Youth CC
59. Isaac WARRINGTON Solent Pirates
60. Jamie WHITCHER Solent Pirates
61. Archie SLOAN VC Jubilee
62. Michael SUMNER Welwyn Wheelers CC

YOUTH U14 [B] ~ BOYS
67. Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
68. Jamie HAYCOCK Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood
69. Charlie KELLY Bristol Cycling Development Squad
70. Sam KELLY Bristol Cycling Development Squad
71. Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club
72. Samuel CLARK I-Team Cyclists' Club
73. Jamie BRAY Newport Olympic Cycling Club
74. Arthur BOULTON Palmer Park Velo RT
75. Thomas CLARKE Palmer Park Velo RT
76. Alexi EDWARDS Palmer Park Velo RT
77. Angus HAWKINS Palmer Park Velo RT
78. Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT
79. Euan MACLEOD Palmer Park Velo RT
80. Joseph MASOERO Palmer Park Velo RT
81. Duncan PRITCHARD Palmer Park Velo RT
82. Jamie PULLEN Palmer Park Velo RT
83. Max REED Palmer Park Velo RT
84. Jamie SERIES Palmer Park Velo RT
85. Timothy SINCLAIR Palmer Park Velo RT
86. Dylan TAYLOR Palmer Park Velo RT
87. Thomas DAY Poole Whls CC
88. Ryan HODGKYNS Poole Whls CC
89. Elliot COX Portsmouth North End CC
90. Owen GILES Portsmouth North End CC
91. Euan TAYLOR Salt & Sham Cycle Club
92. Thomas CHALLEN Solent Pirates
93. Matthew DAY Solent Pirates
94. Harry DRIDGE Solent Pirates
95. Isaac ELLIOTT Solent Pirates
96. Sam FREEMAN Solent Pirates
97. Adam LONG Solent Pirates
98. George SLOAN VC Jubilee

YOUTH U14 [B] ~ GIRLS

54. Lauren BOOTH Carnac-Planet X
55. Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
56. Jemma BOWLER Hillingdon Slipstreamers
57. Zoe BROOKES Hillingdon Slipstreamers
58. Freya THATCHER Newport Youth Velo CC
59. Emily CONN Palmer Park Velo RT
60. Jennifer OLIVER Palmer Park Velo RT
61. Connie STEVENS Palmer Park Velo RT
62. Lucy GADD Poole Whls CC
63. Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
64. Amy CANTELO Solent Pirates
65. Poppy PATTINSON Solent Pirates
66. Amy PERRYMAN Solent Pirates


YOUTH U16 [A] ~ GIRLS
31. Lucy EDMUNDS Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood
32. Molly HAYCOCK Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood
33. Jamie KIMBER Cotswold Veldrijden
34. Lauren DOLAN Giant Cycling Club - Halo Films
35. Pfeiffer GEORGI Giant Cycling Club - Halo Films
36. Eve JEFFERIES Giant Cycling Club - Halo Films
37. Lorna BOWLER Hillingdon Slipstreamers
38. Harriet MELLOR Hillingdon Slipstreamers
39. Victoria LOVETT I-Team Cyclists' Club
40. Hetty SUMMERHAYES Mid Devon CC
41. Gabriella BUTLER Palmer Park Velo RT
42. Sophie FROST Palmer Park Velo RT
43. Chloe JONES Palmer Park Velo RT
44. Amber JOSEPH Palmer Park Velo RT
45. Emma PITT Palmer Park Velo RT
46. Rebecca HURST Poole Whls CC
47. Olivia CHADWICK Preston Park Youth CC
48. Isabella STONE Preston Park Youth CC
49. Sophie TAYLOR Salt & Sham Cycle Club
50. Ella FREEMAN Solent Pirates
51. Saran MULLEN Solent Pirates
52. Kara PERRYMAN Solent Pirates
53. Lauren MURPHY Welwyn Wheelers CC
YOUTH U16 [A] ~ BOYS
1. Alfie BANKS Bespoke Cycling
2. Charley CALVERT Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
3. James WAKEFIELD Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood
4. Ben WRIGHT Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood
5. Matthew COX Bristol Cycling Development Squad
6. Lewis GOULD Bristol Cycling Development Squad
7. Bryn TURNER British Cycling Private Member - South
8. Lewis HALLER Charlotteville CC
9. Ieuan WOODS Charlotteville CC
10. Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
11. Niall DAWKINS Hillingdon Slipstreamers
12. Carl JOLLY Hillingdon Slipstreamers
13. Louis ROSE-DAVIES Hillingdon Slipstreamers
14. Harvey MCNAUGHTON I-Team Cyclists' Club
15. Thamana NEL I-Team Cyclists' Club
16. Samuel DAWSON Palmer Park Velo RT
17. Liam HARRIS Palmer Park Velo RT
18. Jacob KILBY Palmer Park Velo RT
19. Callum MCQUEEN Palmer Park Velo RT
20. Luke PEYTON Palmer Park Velo RT
21. Robert RYAN Palmer Park Velo RT
22. David SYMONS Palmer Park Velo RT
23. Ben TURNER Palmer Park Velo RT
24. Cameron THOMSON Performance Cycle Coaching
25. Alistair FIELDING Poole Whls CC
26. George BECK Salt & Sham Cycle Club
27. Anthony ANDERSON Sigma Sport.co.uk
28. Oscar WARRINGTON Solent Pirates
29. Nicholas GILL Sutton Cycling Club
30. Morgan CURLE Velo Club Walcot

No comments:

Post a Comment