Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Monday, 27 April 2015

Southern Region Road Race Championships, Start Lists


2015 British Cycling South Region Senior Road Race Championships, 17/05/15
No. Name Club/Team Cat
1 Deacon Cutterham CGC Army Cycling Union 1
2 George Stainton-Ellis ASL Projects Racing Team 2
3 Matthew Woods Banjo Cycles 2
4 James Cartridge Bath Cycling Club 2
5 Simon Ker Bath Cycling Club 2
6 Chris Courage Bournemouth Jubilee Wheelers 3
7 Harrison Fielding Bournemouth Jubilee Wheelers 2
8 Tom Stocker Bournemouth Jubilee Wheelers 3
9 Howard Greenside Caesarean CC Jersey 3
10 Sam Firby Casp Racing 3
11 James Garrett Casp Racing 3
12 Chris Spence Casp Racing 2
13 Dean Hitchings Cotswold Cycles RT 3
14 Callum Lister Cotswold Veldrijden 2
15 Trevor Smith Cotswold Veldrijden 2
16 Kieran Blay Cycleworks.co.uk 2
17 Benjamin Marks Cycleworks.co.uk 2
18 Mike Smith Cycleworks.co.uk 2
19 Harry Veale Cycleworks.co.uk 2
20 Edward Griffin Cycology Bikes 3
21 Matthew Griffin Cycology Bikes 3
22 Matthew Bone Danny Shane – Storck Racing 2
23 Phillip Peters Danny Shane – Storck Racing 2
24 Robert Ward Danny Shane – Storck Racing 2
25 Malcolm Dixon Dream Cycling Race Team 2
26 James Phillips Dream Cycling Race Team E
27 Steve Thomas Dream Cycling Race Team 2
28 Craig Wallduck Dream Cycling Race Team 1
29 Andrew Pickett Eden Veranda Racing 2
30 John Heaton-Armstrong Felt Racing 2
31 Thomas Leach Felt Racing 2
32 Peter Humphreys Gillingham & District Wheelers 3
33 Joshua Gosselin Guernsey Velo Club 2
34 Matthew Osborn Guernsey Velo Club 2
35 James Roe Guernsey Velo Club 2
36 Michael Serafin Guernsey Velo Club 3
37 Jack Rebours Jersey Cycling Association 3
38 Tristan Robbins Madison Genesis E
39 Justin Hoy NFTO E
40 Joseph Henstridge NFTO Race Club 2
41 Mitchell Webber Pedal Heaven RT 1
42 Joe Barry Performance Cycles 2
43 Rory Gilling Performance Cycles 3
44 James Stewart Performance Cycles 2
45 Michael Ward Performance Cycles 2
46 Andrew Carter Portsmouth North End CC 2
47 Calum Croft Primera-Sports.com 2
48 Andrew Syme Primera-Sports.com 2
49 Patrick Rucki Private Member 2
50 Thomas Grigson Radeon Cycle Coaching 2
51 Stuart Gourley Radeon Cycle Coaching 3
52 Jamie Caldwell Richardsons-Trek RT 1
53 Greg Mansell Richardsons-Trek RT 2
54 Grant Bayton Ride 24/7 2
55 Thomas Bowering Ride 24/7 2
56 Lee Davis Ride 24/7 2
57 Adrian Lawson Ride 24/7 2
58 Colin Parry Ride 24/7 1
59 Brook Elgie Rock N Road Cycles 2
60 James Peckham Sotonia CC 3
61 Thomas Key Southampton University RC 2
62 Charlie Leech Southampton University RC 2
63 Scott Michaels Southampton University RC 3
64 William Bjergfelt SportGrub KUOTA Cycling Team E
65 Ben Stockdale SportGrub KUOTA Cycling Team 1
66 Matthew Franklin T1 Diabetes.info 2
67 Daniel Marshall T1 Diabetes.info 2
68 Stuart McCombie T1 Diabetes.info 2
69 John Russell T1 Diabetes.info 2
70 Jason White T1 Diabetes.info 2
71 Andy Shackel Team Wiggle 2
72 Tim Wiggins Team Wiggle 3
73 James Champken VC St Raphael 2
74 Liam Walsh VC St Raphael 2
75 Will Ranoe VCGH 2
76 James Franklin Velo Club Venta 3
77 David Janes Velo Club Walcot 2
78 Stephen Haley Velo Sport Jersey 3
79 Daniel Halksworth Velo Sport Jersey 3
80 Stuart Waite Wightlink.LCM Systems Cycle RT 3

R1 Sean Townsend Radeon Cycle Coaching 3
R2 Michael Porter Radeon Cycle Coaching 3
R3 Matthew Ullmer Cotswold Cycles RT 3
R4 Neil Dunnage Cotswold Veldrijden 3

2015 British Cycling South Region Womens’ Road Race Championship
No. Name Club/Team Cat
1 Lili McLean Andover Wheelers 2
2 Ruby Chappell Behind The Bikeshed 1
3 Sarah-Jane Robbe Big Maggys 4
4 Lucy Burgess Bristol South CC 4
5 Kimberley Ashton Casp Racing 2
6 Julia Hesselberg Elitevelo Kalas Sportswear CRT 2
7 Jennifer Hudson Fusion RT Gearclub Bike Science 2
8 Rebecca Raybould Poole Wheelers CC 2
9 Ellie Gilham Primera-Sports.Com 2
10 Natalie Bee Private Member 4
11 Hollie Dowling Private Member 4
12 Faye Faber Private Member 4
13 Rosi Muensterer Private Member 4
14 Nicky Russell Private Member 3
15 Corinne Clark Ride 24/7 3
16 Diane Moore Ride 24/7 2
17 Phoebe Speck Ride 24/7 2
18 Alexandra Stubbs Ride 24/7 3
19 Katie Thilthorpe Ride 24/7 4
20 Florence Collyer-Powell Southampton University RC 2
21 Adel Tyson-Bloor Team Mulebar Girl – Sigma Sport 2
22 Rebecca Carter Team WNT 2
23 Kate Baker University of Bath Cycling Club 2
24 Hayley Preston University of Warwick 4
25 Laura Chellingworth Velo Sport Jersey 4

2015 British Cycling South Region Junior Road Race Championships
No. Name Club/Team Cat
1 Jack Freeman Alton CC/Owens Cycles 3
2 Jed Webber Andover Wheelers 2
3 Jonathan Carr Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood 4
4 George Creasey Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood 4
5 Scott Warren Bournemouth Arrow/Hotel Collingwood 4
6 Nic McKibbin Chippenham & District Wheelers 4
7 George Jones Clevedon & District RC 3
8 Thomas Sewell Cotswold Veldrijden 3
9 Matthew Downie DHC Racing 3
10 Edward Rowe DHC Racing 4
11 Edward Rollitt Eden Veranda Racing 3
12 James Brickell Fareham Wheelers Cycling Club 3
13 Brendan Drewett Fareham Wheelers Cycling Club 2
14 Lewis Martin Fareham Wheelers Cycling Club 3
15 Harvey Morcombe Fareham Wheelers Cycling Club 2
16 Doug Tandy Fareham Wheelers Cycling Club 3
17 Etienne Georgi Giant Cycling Club – Halo Films 2
18 Jack Mattock Giant Cycling Club – Halo Films 2
19 James Hywel-Davies Gillingham and District Wheelers 3
20 Oscar Twinning Gloucester City CC 4
21 Joseph Clark I-Team Cyclists’ Club 4
22 Matthew Child Poole Wheelers CC 4
23 Samuel Wadsley Poole Wheelers CC 4
24 James Donovan Portsmouth North End CC 4
25 Rob Panter Portsmouth North End CC 4
26 Aaron Thompson Portsmouth North End CC 4
27 Elliot Brunt-Murphy Radeon Cycle Coaching 4
28 Matty Hodgson Ride 24/7 3
29 Jack Billyard RP Racing Team 2
30 Matthew Bond Salisbury Road and Mountain CC 4
31 Charlie Cooper VC St Raphael 3
32 Ashley Hutchison VC St Raphael 2
33 Dominic Judd Velo Club Venta 3
34 Theo Webb Velo Club Venta 3

No comments:

Post a Comment