TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

Perfs Pedal Race 2018, Start List

Thursday, 22 September 2016

VC Venta Winchester Crits, 18/09/16, Results


E/1/2
1 Mike Smith Cycleworks.co.uk
2 George Stainton-Ellis Excel Pedal Heaven Academy
3 Matthew Webster Wellingborough Cycles Race Tea…
4 Patryk Rucki Skinline Race Club
5 Will Page
6 Cameron Foster Team Milton Keynes
7 Matthew Downie Eden Veranda Racing
8 Matthew Buckley Andover Whls
9 Peter Hodson-Thomas Westbury Wheelers
10 Joseph Clark I-Team Cyclists’ Club
11 Simon Rogers Royal Navy & Royal Marines CA

3rd Cat
1 John Samways Bournemouth Jubilee Wheelers
2 Oliver Winwood Bratchell Velo Club Venta
3 James Cooper Rock N Road Cycles
4 Conor Chandler Bristol Cycling Development Sq…
5 Tom Temple Primera-TeamJobs
6 Jacob Aries Primera-TeamJobs
7 James Brickell Fareham Wheelers Cycling Club
8 Kenneth Henning London Dynamo
9 Julian Lockwood
10 Sebastian Lea London Dynamo
11 Scott Heyhoe Farnborough & Camberley CC

4th Cat
1 Joshua Bakker Sotonia CC
2 Schaeff Potter Worthing Excelsior CC
3 Harry Staley Team Wiggle
4 Nicholas Hale Farnborough & Camberley CC
5 George Karta Sotonia CC
6 Edward Higgs Banjo Cycles
7 James Morris NFTO Race Club
8 Aaron Hartley Worthing Excelsior CC
9 Kevin Easterbrook Royal Air Force CA
10 Adrian Baxter Velo Club Venta
11 Tim Higgs Velo Club Venta
12 Richard Horn … continued after advert 2016_ShuttVeloRapideAdvert

U16 Boys
1 Freddy Ball Andover Whls
2 Elliot Cox Velo Club Venta
3 Samuel Clark I-Team Cyclists’ Club
4 Liam Hanks Barking & Dagenham CC
5 Zak Stucke
6 Harry Johnson Fareham Wheelers Cycling Club

U16 Girls
1 Josie Shepherd VC Londres
2 Toni Wilkes Kent Velo Race Team
3 Freya Richardson Portsmouth North End CC

U14 Boys
1 Klaidas Lazickas Barking & Dagenham CC
2 Mateusz Rydlewski Bristol Cycling Development Sq…
3 Harvey Mclean
4 Owen Giles Portsmouth North End CC
5 Alexander Bosley Zappi’s Cycling Club
6 Jacob Schnabel
7 Haydn Reece

U14 Girls
1 Izzy Brickell Fareham Wheelers Cycling Club
2 Freya Richardson Portsmouth North End CC
3 Iona Moir Barking & Dagenham CC
4 Emma Keiller Charlotteville CC

U12 Boys
1 Jamie Whitcher Poole Wheelers CC
2 Peter Drabble VC Meudon
3 George Cottrell
4 Matthew Gilmour Velo Club Venta
5 Callum Robins Solent Pirates

U12 Girls
1 Aoife O’Neill Chippenham & Dist Whls
2 Sophie Tiller Solent Pirates
3 Emily Morris Charlotteville CC

U10 Boys
1 Oliver Pettifer Poole Wheelers CC
2 Bobby Buenfeld Velo Club Venta
3 Oliver Morgan Solent Pirates
4 Owen Reece

U10 Girls
1 Electra Morris Charlotteville CC
2 Amber Richardson Portsmouth North End CC
3 Rebecca Carter Palmer Park Velo RT
4 Grace Richardson Portsmouth North End CC
5 Livia Kersley Andover Whls

U8 Boys
1 Harrison Hendy IOW Cycling Club
2 Charlie Pettifer Poole Wheelers CC
3 Jack Morgan Solent Pirates
4 Oliver Graham Sotonia CC
5 William Brown
6 Joshua Graham Sotonia CC
7 Oliver Brown

U8 Girls
1 Chloe Carter Palmer Park Velo RT
2 Joshua Graham Sotonia CC
3 Oliver Brown

No comments:

Post a Comment