Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Thursday, 9 July 2015

Bournemouth Cycleworks Summer Road Race, Start List



Sun, 12th July
for 3rd/4th Category Riders
Furzebrook Village Hall, Furzebrook Road, Wareham, Dorset, BH20 5AR
1 James Horton Primera-sport.com 3
2 Peter Phillips Bath Cycling Club 3
3 Tim Warner Blazing Saddles Cycles 3
4 Chris Courage Bournemouth Jubilee Wheelers 3
5 Jason Gault Bournemouth Jubilee Wheelers 3
6 Christopher Noble Bournemouth Jubilee Wheelers 4
7 John Samways Bournemouth Jubilee Wheelers 3
8 Tom Stocker Bournemouth Jubilee Wheelers 3
9 Tom Maisey Bristol RC 3
10 Jon Brumfield CC Weymouth 4
11 Richard Porter CC Weymouth 3
12 Bryce Riglar CC Weymouth 4
13 Gordon Scott Chippenham & Dist Whls 4
14 Matthew Downie DHC Racing 3J
15 Andrew Mackay DHC Racing 3
16 Daniel Sahota DHC Racing 4
17 Steven Whitcher DHC Racing 3
18 Dave Dalton Fareham Wheelers Cycling Club 3
19 Peter Humphreys Gillingham and District Wheelers 3
20 James Hywel-Davies Gillingham and District Wheelers 3J
21 George Smith Gillingham and District Wheelers 2
22 Tim O'Rourke Imperial Racing Team 3
23 James Dudden Live2Ride Sunwise 3
24 Robert Edgell Live2Ride Sunwise 3
25 Kim Little Merida Factory Racing 3
26 Matthew Hill Mountain Trax RT 3
27 Edward Collins Mendip CC 3
28 Matthew Merritt Mud Sweat n Gears CC 4
29 Ashley Fletcher North Devon Wheelers - South Fork 3
30 John MacKellar North West Cycling Club 3
31 David Baker Offcamber 4
32 David Clegg Offcamber 4
33 Tom Clements Offcamber 3
34 Robert Slocombe Offcamber 3
35 Paul Waite Offcamber 3
36 Martin Rowland Poole Whls CC 3
37 Samuel Wadsley Poole Whls CC 3J
38 Ryan Weston Poole Whls CC 3
39 David Pusey Primera-Sports.Com 4
40 Simon Rogers Royal Navy & Royal Marines CA 3
41 Alex Hart Sarum Velo 3
42 James Peckham Sotonia CC 3
43 Ben Lockett Tri UK 3
44 Adam Hunneyball UK-Biking/Copyrite 4
45 Simon Merritt UK-Biking/Copyrite 4
46 Stephen Tiernan UK-Biking/Copyrite 3
47 Graham Biles Unattached 4
48 Pete Carter Unattached 3
49 Russell Corn Unattached 4
50 Sam Humphrey Unattached 3
51 Julian Lockwood Unattached 4
52 Christian Hatton VC St Raphael 3
53 Paul Double Velo Club Venta 3
54 Simon White Westbury Wheelers 3
55 Sam Baker Wightlink LCM Systems Cycle RT 3
56 David Cooper Wightlink LCM Systems Cycle RT 4
57 Kevin Foster Wightlink LCM Systems Cycle RT 3
58 Ian Hayden Wightlink LCM Systems Cycle RT 3
59 Stuart Waite Wightlink LCM Systems Cycle RT 3
60 James Sibley Ystwyth Cycling Club 3
Previous Winners:
July 2014: Kamden Reedy
September 2014: James Horton



No comments:

Post a Comment