Sunday, 27 September 2020

Omega Portsmouth Circuits Results

Saturday 26th September 

Youth U8 / U10 ~ Race 1

1st       133     Timofey GITNIK                    D         VC Londres

2nd     135     Harry LANE                          D         Wyre Forest CRC

3rd      146     Jaya MARTINGALE             Eg       Sotonia CC

4th      148     Theo KOLSTOE                   E         Solent Pirates

5th      147     Alyssa GITNIK                      Eg       VC Londres

           dns     Samuel COMBEN                E         Sotonia CC

Youth U8 / U10 ~ Race 2

1st       135     Harry LANE                          D         Wyre Forest CRC

2nd     133     Timofey GITNIK                    D         VC Londres

3rd      147     Alyssa GITNIK                      Eg       VC Londres

4th      148     Theo KOLSTOE                   E         Solent Pirates

5th      146     Jaya MARTINGALE             Eg       Sotonia CC

           dns     Samuel COMBEN                E         Sotonia CC

Youth U12 Race 1

1st       117     Charlie PETTIFER                C         Poole Wheelers CC

2nd     116     Harrison HENDY                  C         Team HUP

3rd      118     Grace UPSHALL                  Cg       Poole Wheelers CC

4th      120     Otto ALLISON                      C         Charlotteville CC

5th      115     Mikhail GITNIK                     C         VC Londres

6th      113     Charlie SHEPHERD             C         Solent Pirates

7th      114     Jack MORGAN                     C         Solent Pirates

8th      121     Skye MARTINGALE             Cg       Sotonia CC

9th      119     Ewan WATSON                    C         Solent Pirates

10th    134     Isla WATSON                       Dg       Solent Pirates

           dns     Niclas OLLEY                       C        

           dns     Rosie WINGATE                  Cg       Solent Pirates

Youth U12   Race 2

1st       117     Charlie PETTIFER                C         Poole Wheelers CC

2nd     116     Harrison HENDY                  C         Team HUP

3rd      118     Grace UPSHALL                  Cg       Poole Wheelers CC

4th      115     Mikhail GITNIK                     C         VC Londres

5th      120     Otto ALLISON                      C         Charlotteville CC

6th      113     Charlie SHEPHERD             C         Solent Pirates

7th      114     Jack MORGAN                     C         Solent Pirates

8th      121     Skye MARTINGALE             Cg       Sotonia CC

9th      119     Ewan WATSON                    C         Solent Pirates

10th    134     Isla WATSON                       Dg       Solent Pirates

           dns     Niclas OLLEY                       C        

           dns     Rosie WINGATE                  Cg       Solent Pirates

Youth U12   Race 3

1st       116     Harrison HENDY                  C         Team HUP

2nd     117     Charlie PETTIFER                C         Poole Wheelers CC

3rd      120     Otto ALLISON                      C         Charlotteville CC

4th      118     Grace UPSHALL                  Cg       Poole Wheelers CC

5th      113     Charlie SHEPHERD             C         Solent Pirates

6th      119     Ewan WATSON                    C         Solent Pirates

7th      114     Jack MORGAN                     C         Solent Pirates

8th      121     Skye MARTINGALE             Cg       Sotonia CC

9th      134     Isla WATSON                       Dg       Solent Pirates

           dns     Mikhail GITNIK                     C         VC Londres

           dns     Niclas OLLEY                       C        

           dns     Rosie WINGATE                  Cg       Solent Pirates

Youth U16 / U14   Race 1

1st       23       Matthew GILMOUR              A         Velo Club Venta

2nd     90       Alexander MURPHY             B         Velo Club Venta

3rd      88       Oliver GILL                           B         Poole Wheelers CC

4th      89       Oliver PETTIFER                  B         Poole Wheelers CC

5th      87       George MAHON                   B         Poole Wheelers CC

6th      94       Digby LLEWELLYN              B         Poole Wheelers CC

7th      93       Owain WILLIAMS                 B         Hillingdon Slipstreamers

8th      91       Oliver MORGAN                   B         Solent Pirates

9th      92       Emma HARRISON               Bg       Sotonia CC

           dns     Reece PITTMAN                  B         Palmer Park Velo RT

 

Youth U16 / U14   Race 2

1st       23       Matthew GILMOUR              A         Velo Club Venta

2nd     89       Oliver PETTIFER                  B         Poole Wheelers CC

3rd      90       Alexander MURPHY             B         Velo Club Venta

4th      88       Oliver GILL                           B         Poole Wheelers CC

5th      91       Oliver MORGAN                   B         Solent Pirates

6th      94       Digby LLEWELLYN              B         Poole Wheelers CC

7th      87       George MAHON                   B         Poole Wheelers CC

8th      93       Owain WILLIAMS                 B         Hillingdon Slipstreamers

9th      92       Emma HARRISON               Bg       Sotonia CC

           dns     Reece PITTMAN                  B         Palmer Park Velo RT

Youth U16 / U14   Race 3

1st       23       Matthew GILMOUR              A         Velo Club Venta

2nd     88       Oliver GILL                           B         Poole Wheelers CC

3rd      90       Alexander MURPHY             B         Velo Club Venta

4th      89       Oliver PETTIFER                  B         Poole Wheelers CC

5th      87       George MAHON                   B         Poole Wheelers CC

6th      91       Oliver MORGAN                   B         Solent Pirates

7th      94       Digby LLEWELLYN              B         Poole Wheelers CC

8th      93       Owain WILLIAMS                 B         Hillingdon Slipstreamers

9th      92       Emma HARRISON               Bg       Sotonia CC

           dns     Reece PITTMAN                  B         Palmer Park Velo RT

3 / W / J         Race 1

1st       69       Ian LEGG                             3       British Cycling Private Member - South

2nd     72       Andrew TEN-BROEKE         3       PB Cycle Coaching Racing Team

3rd      68       Ryan PALMER                     3       Inflite-Dynamic Rides Race Team

4th      74       Chris PARKER                     3       VCGH

5th      70       Gareth FIFORD                    3       Portsmouth North End CC

6th      73       Paul BUTLER                       3       PB Cycle Coaching Racing Team

7th      12       Aimee LANE                         WJ3 Team Echelon

8th      71       Stuart HOWARD                  3       PB Cycle Coaching Racing Team

9th      67       Peter BOYCE                       3       Team Senza Limiti

           dns     Simon BROOKS                   3       VC St Raphael

3 / W / J         Race 2

1st       68       Ryan PALMER                     3         Inflite-Dynamic Rides Race Team

2nd     72       Andrew TEN-BROEKE         3         PB Cycle Coaching Racing Team

3rd      69       Ian LEGG                             3         British Cycling Private Member - South

4th      70       Gareth FIFORD                    3         Portsmouth North End CC

5th      67       Peter BOYCE                       3         Team Senza Limiti

6th      74       Chris PARKER                     3         VCGH

7th      71       Stuart HOWARD                  3         PB Cycle Coaching Racing Team

8th      73       Paul BUTLER                       3         PB Cycle Coaching Racing Team

9th      12       Aimee LANE                         WJ3    Team Echelon

           dns     Simon BROOKS                   3         VC St Raphael

3 / W / J         Race 3

1st       68       Ryan PALMER                     3         Inflite-Dynamic Rides Race Team

2nd     69       Ian LEGG                             3         British Cycling Private Member - South

3rd      72       Andrew TEN-BROEKE         3         PB Cycle Coaching Racing Team

4th      70       Gareth FIFORD                    3         Portsmouth North End CC

5th      73       Paul BUTLER                       3         PB Cycle Coaching Racing Team

6th      67       Peter BOYCE                       3         Team Senza Limiti

7th      74       Chris PARKER                     3         VCGH

8th      71       Stuart HOWARD                  3         PB Cycle Coaching Racing Team

9th      12       Aimee LANE                         WJ3    Team Echelon

           dns     Simon BROOKS                   3         VC St Raphael

 

 


     

No comments:

Post a comment