TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Friday, 22 February 2013

Antelope 2-UP 10 start list,03/03/13



Harry Bulstrode and Andy Bryson (Peter Hansford Racing) are the last pair off in the Antelope RT 2-UP team time trial on the P140 Romsey-Brook course in Hampshire. Steve Whitewick & James Gilfillan (Velo Refined .co.uk) and Gary Dighton & Terry Icke (Poole Wheelers) will make sure the Hansford duo do not have it all their on way. Tandem trike pairing Ralph & Tim Dadswell are first off at 9:02.

Ralph Dadswell (T/T) Antelope Racing Team
2 Tim Dadswell (T/T) Antelope Racing Team 9.02

Nick Wisby (T) Sotonia C.C.
4 John Radford (T) Sotonia C.C. 9.04

Tony Parker (T) North Hampshire R.C.
6 Michael Jordan (T) North Hampshire R.C. 9.06

7 Glenn Longland (C) Antelope Racing Team
8 Rob Ellis (C) V.C. St. Raphael 9.08
9 Barrington Day Fareham Wheelers
10 Phil Morris Fareham Wheelers 9.10
11 Bob Jolliffe New Forest C.C.
12 Chris Jolliffe New Forest C.C. 9.12
13 Oli Emmans Antelope Racing Team
14 Steve Wood Antelope Racing Team 9.14
15 Raymond Marshman Fareham Wheelers
16 Alan Davy Fareham Wheelers 9.16
17 Richard Blake (C) Antelope Racing Team
18 Ray Claridge (C) G.A.Cycles 9.18
19 Colin Yeates Sotonia C.C.
20 John Dudley Sotonia C.C. 9.20
21 Oliver Hitchins Peter Hansford Racing
22 Philip Peters Peter Hansford Racing 9.22
23 Stuart Martingale Sotonia C.C.
24 Jonathan Legg Sotonia C.C. 9.24
25 Henry Nixon Southampton Uni
26 Thomas Key Southampton Uni 9.26
27 Jez Hart (Virgin T.T.) Sotonia C.C.
28 Phil Connell Sotonia C.C. 9.28
29 Gary Allan G.A.Cycles
30 Adrian Jenkins G.A.Cycles 9.30
31 Chris Hopkinson Army Cycling Union
32 Jenny Bonham (L) Army Cycling Union 9.32
33 Ed Leeming Southampton Uni
34 Tristan Grigalis Southampton Uni 9.34
35 Howard Pankhurst Poole Wheelers
36 Dave Gardner Poole Wheelers 9.36
37 Jerry Bromyard Rnrmca
38 Andrew Phipps Rnrmca 9.38
39 Grant Drummond Poole Wheelers
40 Lee Marsden Poole Wheelers 9.40
41 George Crammond Southampton Uni
42 Alex Clayton Southampton Uni 9.42
43 Stewart Harrison Andover Wheelers
44 Martin Balk Andover Wheelers 9.44
45 Andrew Crocker Team Tor 2000
46 Trevor Gaunt Team Tor 2000 9.46
47 Mark Valentine Poole Wheelers
48 Craig Weston Poole Wheelers 9.48
49 John Sibley Velo Refined.Co.Uk
50 Paul Mathews Velo Refined.Co.Uk 9.50
51 Jason Streather V.C. St. Raphael
52 Nicci Meadows (L) V.C. St. Raphael 9.52
53 Gary Dighton Poole Wheelers
54 Paul Jones Poole Wheelers 9.54
55 Duncan O`Reilly Didcot Phoenix
56 Nick Druce Didcot Phoenix 9.56
57 Steve Whitewick Velo Refined.Co.Uk
58 James Gilfillan Velo Refined.Co.Uk 9.58
59 Les Pick (C) Poole Wheelers
60 Simon Mclaughlin (C) Bournemouth Jubilee 10.00
61 Andy Bryson Peter Hansford Racing
62 Harry Bulstrode Peter Hansford Racing 10.02




No comments:

Post a Comment