TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Wednesday, 27 February 2019

Andover Wheelers Hardriders 24, Results


Alan Murchison (above),Lara Taylor,Henry Latimer & Kirsty McSeveney winners at the Andover Wheelers Hardriders 24 at Ludgershall on Sunday 24th February.

Road Bikes
1 Alan Murchison DRAG2ZERO 58:35:00 Male Vet
2 Ed Slot Sotonia CC 59:00:00 Male Senior
3 Dave Dent GS Stella 59:43:00 Male Vet
4 Richard Hamilton Sarum Velo 01:00:24 Male Senior
5 Neil Mackley …a3crg 01:01:05 Male Vet
6 Tom Stocker Bournemouth Jubilee Whs 01:01:35 Male Senior
7 Andy Self North Hampshire RC 01:03:09 Male Vet
8 Phillip Cole Bournemouth Cycleworks – Vitec Fire – Trek 01:03:27 Male Vet
9 Jerry Bromyard …a3crg 01:03:45 Male Vet
10 Richard Porter CC Weymouth 01:03:58 Male Vet
11 Jamie Franklin Velo Club Venta 01:04:33 Male Senior
12 Colin Mooney Portsdown Hill CC 01:05:27 Male Vet
13 David West Salisbury Road and Mountain CC 01:06:43 Male Vet
14 Dan Banks Velo Club Venta 01:07:16 Male Junior
15 Philip Watts North Hampshire RC 01:07:25 Male Vet
16 Jamie Denny Andover Wheelers 01:07:48 Male Senior
17 Joshua Lahiri Portsdown Hill CC 01:07:56 Male Senior
18 Richard Wyeth Tornado Road Cycling Club 01:08:15 Male Vet
19 John Chapman CC Weymouth 01:08:36 Male Vet
20 Will Matthews Andover Wheelers 01:08:50 Male Vet
21 Nick Jones Bournemouth Jubilee Whs 01:09:38 Male Vet
22 Tim Carman Farnborough & Camberley CC 01:10:03 Male Vet
23 Daniel Ongley Andover Wheelers 01:11:14 Male Senior
23 Stephen Skinner Velo Club St Raphael 01:11:14 Male Vet
25 Lara Taylor Velo Club Godalming & Haslemere 01:11:17 Female Vet
26 Tony Hamilton Salisbury Road and Mountain CC 01:11:29 Male Vet
27 Jamie Susans Andover Wheelers 01:11:37 Male Vet
28 Thom Hayward Velo Club Venta 01:11:39 Male Senior
29 Den Tapping …a3crg 01:12:17 Male Vet
30 John French Oxford City RC 01:12:19 Male Vet
31 John Smart Andover Wheelers 01:12:36 Male Vet
32 James Horan South Downs Bikes / Casco Pet 01:12:56 Male Vet
33 Stuart Thompson Velo Club St Raphael 01:14:20 Male Vet
34 Vernon Schutte Farnborough & Camberley CC 01:14:55 Male Vet
35 Simon West Andover Wheelers 01:15:32 Male Vet
36 Ali Walters Velo Club Godalming & Haslemere 01:15:44 Female Vet
37 Mike Anderson Club Cycliste Moncontourais 01:15:56 Male Vet
38 Ian Hayden Tornado Road Cycling Club 01:17:23 Male Vet
39 Michelle Walter Bournemouth Arrow CC 01:18:20 Female Vet
40 Adrian Watkins Tornado Road Cycling Club 01:19:01 Male Vet


TT Bikes
1 Henry Latimer Didcot Phoenix CC 55:50:00 Male Senior
2 Matthew Buckley Andover Wheelers 56:31:00 Male Senior
3 Gavin Hinxman DRAG2ZERO 59:25:00 Male Vet
4 David Walters Velo Club Godalming & Haslemere 01:00:29 Male Vet
5 James Fox Velo Club Venta 01:01:00 Male Senior
6 Richard Llewellyn Imperial Racing Team 01:03:08 Male Vet
7 Andrew Payne Maidenhead & District CC 01:04:29 Male Vet
8 Kirsty Mcseveney …a3crg 01:05:49 Female Senior
9 Corinne Clark Team Swindon Cycles 01:06:16 Female Senior
10 Peter Oliver Fairly United Cycling Team 01:07:14 Male Vet
11 Pete Harris Andover Wheelers 01:07:24 Male Vet
12 Jess Atkinson Team 22 01:07:32 Female Senior
13 Gavin Draper North Hampshire RC 01:08:29 Male Vet
14 Ian Turner Tornado Road Cycling Club 01:08:43 Male Vet
15 Naomi Shinkins Bournemouth Cycleworks – Vitec Fire – Trek 01:10:06 Female Senior
16 Clementina Davies Yeovil Cycling Club 01:12:10 Female Vet
17 Mike Boyce …a3crg 01:14:59 Male Vet

No comments:

Post a Comment