Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Friday, 30 March 2018

...a3crg Hardriders 10, Results


Results ... a3crg Hardriders 10 on Saturday 24th March on the P886 Rake-Petersfield course


TT Bikes
1 Pat Wright Paceline RT 22:09 Male Senior
2 Lewis Keightley Primera-Teamjobs 23:10 Male Senior
3 Charles Mitchell …a3crg 23:19 Male Senior
4 Ayrton Carlton Beeston Cycling Club 23:53 Male Senior
5 Neil Mackley Fareham Wheelers CC 23:56 Male Vet
6 Andrew Thomas …a3crg 24:11:00 Male Senior
6 Jon Hughes Velo Club Godalming & Haslemere 24:11:00 Male Vet
8 Simon Berogna Velo Club St Raphael 24:28:00 Male Vet
9 David Dalton Fareham Wheelers CC 24:29:00 Male Vet
10 Peter Younghusband Petersfield Triathlon Club 24:43:00 Male Vet
11 James Fox Velo Club Venta 25:03:00 Male Senior
12 Ben Briffett Blazing Saddles 25:09:00 Male Espoir
13 Simone Mitchell …a3crg 25:10:00 Female Senior
14 Joe Clark i-Team Cyclists Club 25:14:00 Male Espoir
15 David Shepherd …a3crg 25:20:00 Male Vet
16 Paul Morris Fareham Wheelers CC 25:26:00 Male Senior
17 David Walters Velo Club Godalming & Haslemere 25:31:00 Male Vet
18 Perry Lee Southdown Velo 26:13:00 Male Vet
19 Sarah Matthews …a3crg 26:19:00 Female Vet
20 Peter Hatt Velo Club St Raphael 26:21:00 Male Vet
21 Matt Harris …a3crg 26:25:00 Male Senior
22 Warren Hannington i-Team Cyclists Club 26:33:00 Male Vet
23 Martin Beale Velo Club St Raphael 26:58:00 Male Vet
24 Kirsty McSeveney Fareham Wheelers CC 27:09:00 Female Senior
25 Elliot Brown Velo Club Godalming & Haslemere 27:18:00 Male Senior
26 Billy Holman …a3crg 27:48:00 Male Vet
27 Mike Anderson Velo Club Venta 28:17:00 Male Vet
28 Mike Marchant Southdown Velo 29:11:00 Male Vet
29 Mike Boyce …a3crg 29:41:00 Male Vet
30 Eva Nyirenda …a3crg 31:16:00 Female Senior
31 Robert Jolliffe New Forest CC 33:13:00 Male Vet
32 Ken Rayson …a3crg 35:02:00 Male Vet
… continued after advert

TheHappyCog

Road Bikes
1 Sam Christy TAAP Cervélo 23:56 Male Senior
2 Sam Clark i-Team Cyclists Club 24:30:00 Male Junior
3 David Wells Petersfield Triathlon Club 24:44:00 Male Vet
4 Simon Mumme Paceline RT 24:50:00 Male Senior
5 Oliver Handley Southampton University Road Cycling 25:27:00 Male Senior
6 Dean Kirkwood Kingston Wheelers CC 25:31:00 Male Vet
7 Jamie Franklin Velo Club Venta 25:37:00 Male Senior
8 James Joel Garner …a3crg 25:51:00 Male Vet
9 Ed Slot Sotonia CC 25:56:00 Male Senior
10 Julian Middlewick Hampshire Road Club 26:43:00 Male Vet
11 Dominic Morley Southdown Velo 26:53:00 Male Vet
12 Nigel Sign Fareham Wheelers CC 27:45:00 Male Vet
13 Mark Wright Velo Club Godalming & Haslemere 27:50:00 Male Vet
14 Jerry Bromyard …a3crg 27:59:00 Male Vet
15 Philip Clack Fareham Wheelers CC 28:07:00 Male Vet
16 Den Tapping …a3crg 28:26:00 Male Vet
17 Stephen Skinner Velo Club St Raphael 28:38:00 Male Vet
18 ROBERT TUTT Velo Club Venta 29:07:00 Male Vet
19 Mike Garner …a3crg 29:30:00 Male Vet
20 Lara Taylor Velo Club Godalming & Haslemere 30:07:00 Female Vet
21 Robert Pretorius …a3crg 30:25:00 Male Vet
22 Hanif Jetha Bournemouth Arrow CC 30:53:00 Male Senior
23 Lizzie Gerard Southdown Velo 31:35:00 Female Senior
24 Ali Walters Velo Club Godalming & Haslemere 31:44:00 Female Vet
25 Robert Oliver Fareham Wheelers CC 32:07:00 Male Vet
26 Peter Knipe Fareham Wheelers CC 33:18:00 Male Vet

No comments:

Post a Comment