TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Featured post

South Region Road Champs: Full Results

Monday, 23 November 2015

Calshot Winter Track League #4, Full Results.


SENIOR ‘A’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Alistair FIELDING Black Line
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
4th Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
5th Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
6th Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub

SENIOR ‘A’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club 21 pts
2nd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles 20 pts
3rd Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub 10 pts
4th Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem 9 pts
5th Alistair FIELDING Black Line

SENIOR ‘A’ LEAGUE : UNKNOWN DISTANCE
1st Alistair FIELDING Black Line
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
4th Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
5th Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub
6th Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles

SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Alistair FIELDING Black Line
3rd Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
4th Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles

SENIOR ‘A’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
2nd Alistair FIELDING Black Line
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
4th Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub
5th Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
6th Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles

JUNIORS /VETERANS: 2 km SCRATCH
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
3rd Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
4th Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub
5th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
6th Graham JONES New Forest CC
7th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Doug CONROY Redmon CC

SENIOR ‘B’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
2nd Graham JONES New Forest CC
3rd Chris DAY Poole Wheelers Cycling Club
4th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East

SENIOR ‘B’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC 12 pts
2nd Chris DAY Poole Wheelers Cycling Club 12 pts
3rd Graham JONES New Forest CC 11 pts
4th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club 5 pts
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East

SENIOR ‘B’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
2nd Graham JONES New Forest CC
3rd Chris DAY Poole Wheelers Cycling Club
4th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East

SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st Graham JONES New Forest CC
2nd Chris DAY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC

SENIOR ‘B’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Chris DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
3rd Graham JONES New Forest CC
4th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East

JUNIORS / VETERANS: 2 KM SCRATCH
1st Thamana NEL i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
2nd Graham JONES New Forest CC
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
4th Doug CONROY Redmon CC
5th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member – South East
6th Charlie COOPER VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
7th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
8th Joe CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-TandemClub
9th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U10/U8: WARM – UP
1st Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
2nd James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
5th Ella BEATON Portsmouth North End CC
6th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
8th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U10/U8: SCRATCH
1st Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
2nd James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Ella BEATON Portsmouth North End CC
5th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
6th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
8th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC

YOUTH U10/U8: POINTS
1st Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers 7 pts
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club 5 pts
3rd James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles 3 pts
4th Ella BEATON Portsmouth North End CC 3 pts
5th Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles 2 pts
6th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
8th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC

YOUTH U10/U8: HANDICAP
1st Ella BEATON Portsmouth North End CC
2nd Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
3rd James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
6th Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
7th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
8th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC

YOUTH U10/U8: SPRINT
1st James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
3rd Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Ella BEATON Portsmouth North End CC

YOUTH U10/U8: SCRATCH
1st James BROWN Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
3rd Thomas ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
5th Ella BEATON Portsmouth North End CC
6th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC

YOUTH U12: WARM – UP
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
2nd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Jamie WHITCHER Solent Pirates
4th Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club
5th Jude BEATON Portsmouth North End CC
6th Isaac WARRINGTON Solent Pirates
7th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U12: 1km SCRATCH
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
2nd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club
4th Jamie WHITCHER Solent Pirates
5th Jude BEATON Portsmouth North End CC
6th Isaac WARRINGTON Solent Pirates
7th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U12: POINTS
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers 18 pts
2nd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles 14 pts
3rd Jamie WHITCHER Solent Pirates 8 pts
4th Isaac WARRINGTON Solent Pirates
5th Jude BEATON Portsmouth North End CC
6th Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club
7th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U12: HANDICAP
1st Isaac WARRINGTON Solent Pirates
2nd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Jude BEATON Portsmouth North End CC
4th Jamie WHITCHER Solent Pirates
5th Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
6th James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
7th Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U12: SPRINT
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
2nd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club
4th Jude BEATON Portsmouth North End CC

YOUTH U12: SCRATCH
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
2nd Jamie WHITCHER Solent Pirates
3rd Isaac WARRINGTON Solent Pirates
4th Alex BLACKMORE Poole Wheelers Cycling Club
5th Jude BEATON Portsmouth North End CC
6th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
7th James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles

YOUTH U14: WARM – UP
1st Elliot COX Portsmouth North End CC
2nd Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
3rd Owen GILES Portsmouth North End CC
4th Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC

YOUTH U14: 1km SCRATCH
1st Elliot COX Portsmouth North End CC
2nd Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
3rd Owen GILES Portsmouth North End CC
4th Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC

YOUTH U14: POINTS
1st Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem 20 pts
2nd Elliot COX Portsmouth North End CC 14 pts
3rd Owen GILES Portsmouth North End CC 10 pts
4th Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood 6 pts
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC

YOUTH U14: HANDICAP
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
3rd Elliot COX Portsmouth North End CC
4th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
6th Owen GILES Portsmouth North End CC

YOUTH U14: SPRINT
1st Elliot COX Portsmouth North End CC
2nd Owen GILES Portsmouth North End CC
3rd Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
4th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U14: SCRATCH
1st Sam CLARK i-team Cyclist’s Club / KSL / In-Tandem
2nd Elliot COX Portsmouth North End CC
3rd Owen GILES Portsmouth North End CC
4th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
5th Ben WILLSON Bournemouth Arrow CC/Hotel Collingwood
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC

YOUTH U16: WARM – UP
1st Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy
3rd Mercy WEBB Velo Club Venta
4th Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
5th Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U16: 1km SCRATCH
1st Mercy WEBB Velo Club Venta
2nd Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy
4th Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
5th Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U16: POINTS
1st Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club 17 pts
2nd Mercy WEBB Velo Club Venta 17 pts
3rd Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy 14 pts
4th Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club 4 pts
5th Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC 2 pts

YOUTH U16: UNKNOWN DISTANCE
1st Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
3rd Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy
4th Mercy WEBB Velo Club Venta
5th Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club

YOUTH U16: SPRINT
1st Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club
2nd Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy
3rd Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club
4th Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
5th Mercy WEBB Velo Club Venta

YOUTH U16: SCRATCH
1st Vaughan MARRIS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Mercy WEBB Velo Club Venta
3rd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
4th Lucy GADD Poole Wheelers Cycling Club
5th Emily BRIDSON Jersey Cycling Association Youth Academy

No comments:

Post a Comment