Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Sunday, 9 September 2018

RTTC Youth Champs, Results



Poole Wheelers youngsters Isabel Sharp & Tom Day claim podiums at the RTTC Youth Championship Final over 10 miles near Norwich

1 Josh Charlton Hetton Hawks CC 19:31 Male Juvenile
2 Thomas Day Poole Whs 19:32 Male Junior
3 Tom Portsmouth St Georges College Weybridge 19:43 Male Junior
4 Aaron Freeman Chelmer CC 20:00 Male Junior
5 Joseph Martin Preston Park Youth Cycling Club 20:02 Male Junior
6 Charlie Bailey Hillingdon Slipstreamers 20:07 Male Juvenile
7 Jacob Reid Solihull CC 20:13 Male Junior
8 Will Corkill Team RL 360 I.O.M. 20:14 Male Junior
9 Jamie Whitcher Poole Whs 20:16 Male Juvenile
10 Michael Renardson trainSharp 20:17 Male Junior
11 Tristan Pilling Team SB Hub 20:18 Male Junior
12 Sam Murray Longfield School 20:20 Male Junior
13 Thomas Stewart Liverpool Century RC 20:28 Male Junior
14 George Elliott Innovation Racing 20:29 Male Junior
15 Harry Kirby Stowe School Cycle Club 20:30 Male Junior
16 Tyler Hannay Team RL 360 I.O.M. 20:33 Male Juvenile
16 Francis Woodcock Bury Clarion CC 20:33 Male Juvenile
18 Joe Bennett Welwyn Whs 20:45 Male Junior
19 Arthur Boulton Palmer Park Velo 20:49 Male Junior
19 Samuel Hall VeloRunner RT 20:49 Male Juvenile
21 Harry Butterworth Scarborough Paragon CC 20:51 Male Juvenile
22 Euan Sanderson Cleveland Wheelers CC 21:00 Male Juvenile
23 James Lloyd Zappi Racing Team 21:06 Male Junior
24 Aaron Lund Team RL 360 I.O.M. 21:11 Male Junior
25 Oisin Murphy Hillingdon Slipstreamers 21:12 Male Juvenile
26 Adam Charleston Hillingdon Slipstreamers 21:24 Male Juvenile
27 Samuel Holwill Hafren CC 21:26 Male Juvenile
28 Liam Davison Team JRC 21:34 Male Juvenile
29 Jake Crossley Colchester Rovers CC 21:34 Male Juvenile
29 Joshua Ballinger Preston Park Youth Cycling Club 21:34 Male Juvenile
31 Daniels Kucerjavijs Team JRC 21:35 Male Junior
32 Jack Christian Team RL 360 I.O.M. 21:40 Male Juvenile
33 Sam Kelly Bristol Cycling Development Squad 21:41 Male Juvenile
34 Jack Pinchin QN Coaching 21:44 Male Junior
35 Euan Hawkins Maindy Flyers Youth Cycling 21:48 Male Juvenile
36 Ewan Mackie Matlock CC 21:54 Male Junior
37 Isaac Russell Derby Mercury R C 21:55 Male Junior
38 Morgan Lloyd Towy Riders 21:59 Male Juvenile
39 Isabel Sharp Poole Whs 22:04 Female Juvenile
40 James Hawkins North Midland Youth Squad 22:06 Male Juvenile
41 Harry Tait Worcester St. Johns CC 22:08 Male Junior
42 Bryn Richards Bourne Wheelers 22:13 Male Juvenile
43 Nathan Woodhouse Leighton Buzzard Road Cycling Club 22:20 Male Junior
44 Matthew Dixon Scarborough Paragon CC 22:20 Male Junior
44 Caitlin Peters i-Team Cyclists Club 22:20 Female Junior
46 Dan Galpin Bourne Wheelers 22:21 Male Juvenile
47 Matthew Wells Tyneside Vagabonds CC 22:27 Male Juvenile
47 Sam Kettlewell Triology Multisport Solutions 22:27 Male Junior
47 Ben White Stockton Wheelers CC 22:27 Male Juvenile
50 Joel Ackers Innovation Racing 22:29 Male Junior
51 Rory Standish Bourne Wheelers 22:36 Male Juvenile
52 Zak Seddon Becontree Wheelers CC 22:37 Male Junior
53 Alex Galpin Bourne Wheelers 22:41 Male Juvenile
54 Alex Beldon Ilkley CC 22:42 Male Juvenile
55 Eva Callinan Hillingdon Slipstreamers 22:50 Female Juvenile
56 Alex Franks Hillingdon Slipstreamers 22:52 Male Juvenile
57 Kate Richardson Fusion Triathlon Club 22:58 Female Juvenile
58 Jensen Windsor Alford Whs 23:03 Male Juvenile
59 Oliver Akers Holmfirth C C 23:05 Male Juvenile
60 Baden Green Stratford Cycling Club 23:06 Male Juvenile
61 Henri Bedford Revolutions Racing 23:11 Male Juvenile
62 Izzy Brickell Fareham Wheelers CC 23:13 Female Juvenile
63 Iago Williams Towy Riders 23:19 Male Juvenile
64 Bruno Cabrelli Hemel Hempstead CC 23:22 Male Juvenile
65 Lewis Holmes Matlock CC 23:28 Male Juvenile
66 Matthew Cole Richmond Triathlon Club 23:29 Male Juvenile
67 Arthur Hitchen Ipswich BC 23:30 Male Juvenile
68 Sam Young Fenland Clarion CC 23:42 Male Junior
69 Sam Jarrett Fenland Clarion CC 23:48 Male Juvenile
70 Dafydd Wright West Wales Cycle Racing Team 23:50 Male Juvenile
71 Thomas Heighton Stockton Wheelers CC 24:01:00 Male Juvenile
72 Ella Jamieson Clifton CC York 24:16:00 Female Juvenile
72 Flora Knight Salt Ayre Cog Set 24:16:00 Female Junior
74 Bethany Barnett Kings Lynn CC 24:18:00 Female Juvenile
75 Niall Colquitt Team RL 360 I.O.M. 24:23:00 Male Juvenile
76 Rachel Earnshaw Team JRC 24:26:00 Female Junior
77 Catherine Morrell Thanet RC 24:28:00 Female Juvenile
78 Charlie Knowler West Suffolk Wheelers 24:37:00 Male Juvenile
79 Harriet Breakey Holmfirth C C 24:48:00 Female Juvenile
80 Ben Etherington Stockton Wheelers CC 24:53:00 Male Juvenile
80 Anoushka Minale Hub Velo 24:53:00 Female Juvenile
82 Ellis Murray Longfield School 25:03:00 Male Juvenile
83 Maddy Hall Breeze Bikes RT 25:04:00 Female Juvenile
84 Katie-Ann Elliston Southend Wheelers 25:05:00 Female Junior
85 Bethany Spencer Kettering CC 25:14:00 Female Juvenile
86 Jack Inness Bishop Auckland CC 25:15:00 Male Junior
87 Fabien Large NOPINZ 25:16:00 Male Junior
88 Helena Duguid Guernsey Velo Club 25:34:00 Female Juvenile
88 Isabella Johnson CC Sudbury 25:34:00 Female Juvenile
90 Tomos Perkins Towy Riders 25:39:00 Male Juvenile
91 Millie Van Nierop Welland Valley CC 25:55:00 Female Juvenile
92 Lilly O’dell St Ives CC 26:00:00 Female Juvenile
93 Emma Keiller Charlotteville Cycling Club 26:00:00 Female Juvenile
94 Shellan Leeming Team RL 360 I.O.M. 26:21:00 Female Juvenile
95 Eleanor Peel Bourne Wheelers 26:27:00 Female Juvenile
96 Rebecca Dawes Clifton CC York 26:42:00 Female Juvenile
97 Jonathan Warren Icknield RC 26:53:00 Male Juvenile
98 Joe Dixon Gosforth RC 26:55:00 Male Juvenile
99 Emily Richards Bourne Wheelers 27:06:00 Female Juvenile
100 Joe Wakelin Godric CC 27:19:00 Male Juvenile
101 Patrick Kilcullen Stockton Wheelers CC 27:21:00 Male Juvenile
102 Ellen Fordham Bourne Wheelers 27:26:00 Female Juvenile
103 Adam Lane Thanet RC 27:30:00 Male Juvenile
104 Louis Boulton Brighton Excelsior CC 27:46:00 Male Juvenile
105 Charlie Price Mid Shropshire Wheelers 28:35:00 Male Juvenile
106 Michael Carter Welland Valley CC 28:40:00 Male Juvenile
107 Annabel Parker Matlock CC 29:01:00 Female Juvenile
108 Mia Mawson Sleaford Wheelers Cycling Club 29:13:00 Female Junior
109 Alex Cutmore TPH Racing 32:25:00 Male Juvenile
110 Jessica Woollas Sleaford Wheelers Cycling Club 41:31:00 Female Juvenile

No comments:

Post a Comment