Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Monday, 4 December 2017

Calshot Track League #5 Results


SENIOR ‘AB’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Alex COLLINS Primera-TeamJobs
2nd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Glen REDMAN CC Basingstoke
7th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Alex COLLINS Primera-TeamJobs 30 pts
2nd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 18 pts
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club 14 pts
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Glen REDMAN CC Basingstoke
7th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
4th Alex COLLINS Primera-TeamJobs
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
7th Glen REDMAN CC Basingstoke
8th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
9th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Glen REDMAN CC Basingstoke
4th Paul HENDY Bike Jockey CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Doug CONROY Redmon CC
2nd Alex COLLINS Primera-TeamJobs
3rd Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
4th Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5th Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
6th Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
7th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8th Paul HENDY Bike Jockey CC
9th Glen REDMAN CC Basingstoke
VETERANS/ JUNIORS: 2 km SCRATCH
1st Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
4th Glen REDMAN CC Basingstoke
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Doug CONROY Redmon CC
VETERANS/ JUNIORS: UNKNOWN DISTANCE
1st Doug CONROY Redmon CC
2nd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4th Paul HENDY Bike Jockey CC
5th Glen REDMAN CC Basingstoke
6th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U16: WARM - UP
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Joe O’BRIEN Zappis RT
5th Ollie SUATT VC Meudon
YOUTH U16: 1km SCRATCH
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Joe O’BRIEN Zappis RT
5th Ollie SUATT VC Meudon
YOUTH U16: POINTS
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club 20 pts
2nd Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club 12 pts
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT 4 pts
4th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club 2 pts
5th Ollie SUATT VC Meudon 2 pts
YOUTH U16: HANDICAP
1st Ollie SUATT VC Meudon
2nd Joe O’BRIEN Zappis RT
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U16 SPRINT
1st Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
2nd Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Joe O’BRIEN Zappis RT
5th Ollie SUATT VC Meudon
YOUTH U16 SCRATCH
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Dan BYRNE Poole Wheelers Cycling Club
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT
4th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
5th Ollie SUATT VC Meudon
YOUTH U14: WARM - UP
1st Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3rd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
5th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
6th Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club
7th Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U14: 1km SCRATCH
1st Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2nd Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
3rd Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
5th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
6th Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club
7th Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U14: POINTS
1st Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club 10 pts
2nd Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles 10 pts
3rd Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club 10 pts
4th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club 6 pts
5th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers 4 pts
6th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
7th Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U14: HANDICAP
1st Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
2nd Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club
3rd Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
4th Millie CHILCOTT Velo Club Venta
5th Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
6th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
7th Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles
YOUTH U14: SPRINT
1st Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club
2nd Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
3rd Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: SCRATCH
1st Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2nd Tom STRINGER Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
5th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
6th Millie CHILCOTT Velo Club Venta
7th Arthur PURBRICK Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12: WARM - UP
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club
4th Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
5th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Alfred BUNYAN Preston Park Youth Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U12: 1km SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Alfred BUNYAN Preston Park Youth Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U12: POINTS
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 25 pts
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club 14 pts
3rd Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club 5 pts
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 2 pts
5th Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Alfred BUNYAN Preston Park Youth Cycling Club
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers

YOUTH U12: HANDICAP
1st Alfred BUNYAN Preston Park Youth Cycling Club
2nd Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3rd Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
6th Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club
7th Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
8th Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
YOUTH U12: SPRINT
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club
4th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12: SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
4th Edward CHARLES Charlotteville Cycling Club
5th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
6th Alfred BUNYAN Preston Park Youth Cycling Club
7th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10/U8: WARM – UP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY Bike Jockey CC
4th Myles BRADLEY Bike Jockey CC
YOUTH U10/U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Myles BRADLEY Bike Jockey CC
4th Harrison HENDY Bike Jockey CC
YOUTH U10/U8: POINTS
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 15 pts
2nd Harrison HENDY Bike Jockey CC 9 pts
3rd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club 6 pts
4th Myles BRADLEY Bike Jockey CC

YOUTH U10/U8: HANDICAP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY Bike Jockey CC
4th Myles BRADLEY Bike Jockey CC
YOUTH U10/U8: SPRINT
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Myles BRADLEY Bike Jockey CC
3rd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Harrison HENDY Bike Jockey CC
YOUTH U10/U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Myles BRADLEY Bike Jockey CC
3rd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Harrison HENDY Bike Jockey CC

No comments:

Post a Comment