Thursday, 30 July 2020

Kinetic-One Castle Combe TT

Kinetic One Castle Combe 29/07/20
Another Win for Tom Day

1 Tom DAY 19:01.9 Junior
2 Jamie WHITCHER BOURNEMOUTH CYCLEWORKS – 19:26.3 Junior
3 Alex DOHERTY TEAM DRAG2ZERO 19:35.9 Sen
4 Josh PRICE WALES RACING ACADEMY 19:47.8 Sen
5 Tavis WALKER ROGUE RACING 20:17.4 Sen
6 Robert GROVER ROGUE RACING 20:27.1 Sen
7 Will BJERGFELT AEROCOACH 20:38.6 Vet40
8 Tom PRICE REFLEX RACING 20:50.8 Junior
9 Lubos OBORNIK 20:56.0 Vet50
10 Anthony ROBERTS MEUDON PEDAL HEAVEN  20:57.4 Sen
11 Colin PARRY BRISTOL ROAD CLUB 21:01.2 Vet40
12 Ross PHELPS BRISTOL ROAD CLUB 21:11.2 Sen
13 Elliot LASSITER 21:19.5 Sen
14 Nick BUSS 21:20.6 Vet40
15 Izzy SHARP ESTRELLA BIKES 21:22.6 Junior
16 Jacob SCHNABEL VC MEUDON PEDAL HEAVEN1:27.6 Junior
17 Sam SMITH BATH CC 21:31.8 Sen
18 Euan TAYLOR GIANT HALO CC 21:39.0 Junior
19 Kyle JONES WORX FACTORY RACING 21:39.9 Junior
20 Andy HOSKINS 21:46.9 Vet40
21 Ed PITT FTP RACING 21:48.8 Sen
22 Steve SAYER WEST COUNTRY TRI 21:55.8 Sen
23 Simon PATTERSON SOMERSET RC TRI 22:15.0 Vet40
24 Steve BRAY FTP RACING 22:23.0 Vet50
25 Thomas SAUNDERS SODBURY CYCLE SPORT 22:28.2 Sen
26 Simon COLLINS VECTOR CYCLING RACE TEAM 22:28.9 Vet40
27 Edward COLLINS MENDIP CC 22:28.9 Vet40
28 Kyle BATEMAN VECTOR CYCLING RACE TEAM 22:29.9 Vet40
29 Ollie TAYLOR 22:31.3 Vet40
30 Simon HUNT 22:35.6 Vet40
31 Matthew BREWER MENDIP CC 22:39.2 Sen
32 Mick LIVESEY 22:41.7 Sen
33 Louis BOMBROFF NOPINZ SYMEC  22:44.3 Junior
34 Chris NEWMAN FARNHAM ROAD CLUB 22:49.7 Sen
35 Martin REED 22:51.2 Sen
36 Lewis SMITH MENDIP TRIATHLON CLUB 22:54.4 Sen
37 Hubert ASHLEY-TOWELL 22:55.6 Vet50
38 Andy DERRICK PORTISHEAD RC 23:10.0 Vet40
39 Jo BUCKLAND FTP RACING 23:11.2 Vet50
40 Justin PRICE A403 ROGUE 23:21.7 Vet40
41 Benjamin NICKOLLS FAUXPROCC/BATHCC 23:25.2 Sen
42 Steve CURRY OGMORE VALLEY WHEELERS 23:25.4 Vet50
43 Jeremy TILEY SODBURY CYCLE SPORT 23:27.9 Vet40
44 Megan POWELL CLAPHAM CHASERS 23:36.1 Sen
45 Daniel TOOLE VECTOR CYCLING RACE TEAM 23:38.3 Sen
46 Nicki CARR TRIUK 23:42.7 Sen
47 Mike ANDERSON CLUB CYCLISTE MONCONTOURAIS 23:43.8 Vet60
48 Holly RAMSEY POOLE WHEELERS 23:46.4 Youth
49 Lewis WASLEY THORNBURY 23:57.7 Sen
50 Gary FORD 23:58.3 Vet40
51 Matthew NORRIS 23:58.9
52 Max HINDS WFCRC 23:59.6 Youth
53 James DYRDA BAD TRI 24:02.9 Sen
54 Max MARSHMAN 24:07.9 Junior
55 Daniella BAILEY 24:09.4 Sen
56 Bob PEARCE 24:11.7 Vet50
57 Matt SIMKINS TR TEAM GLOS 24:12.2 Vet40
58 Stephen HARVEY YEOVIL CC 24:13.7 Vet60
59 Jake SMITH MENDIP TRIATHLON CLUB 24:22.7 Sen
60 Will WHITMORE COSSACKS 24:24.0 Vet40
61 John TWIDELL 24:31.7 Vet50
62 Paul ROGOLL SALT & SHAM (SAS) 24:34.8 Vet60
63 Martyn BIDWELL NEWT 24:38.5 Vet50
64 Clive SHIPWAY 24:40.3 Vet40
65 Dan LAASNA REUTER VCC 24:41.3 Vet40
66 Deborah SHERIDAN WARWICKSHIRE ROAD CLUB 24:51.1 Vet60
67 Nick WELLSTED FOREST OF DEAN TRIATHLON CLUB 24:59.9 Vet40
68 Robin FOX DURSLEY ROAD CLUB 25:10.7 Vet60
69 Jon SINCLAIR NGMCCC 25:20.1 Vet60
70 Andrew WELLINGS SOMERSET ROAD CLUB – BICYCLE CHAIN 25:33.9 Vet50
71 Marc BEALES 25:47.1 Sen
72 Kathryn PARKIN 25:51.5 Sen
73 Alan PRICE 25:57.5 Vet50
74 Darren CREED FOREST OF DEAN TRIATHLON CLUB 26:13.1 Vet40
75 Darren AVERY LINDA SAUNDERS NATIONAL VENTILATION CRT 26:19.9 Vet50
76 Sophie GOVER VC WALCOT 26:34.3 Sen
77 Tom WOODLEY 26:35.2 Sen
78 Katie SHIPWAY 26:39.6 Sen
79 Richard REES CARDIFF AJAX 26:55.9 Sen
80 Neil HIGGS NGMCCC 27:00.7 Vet50
81 Nigel SHIRES CHIPPENHAM HARRIERS 27:02.8 Vet60
82 Jason POWER VC WALCOT 27:03.0 Vet40
83 Paul MATTHEWS VC WALCOT 27:05.5 Vet40
84 Jason COOKE 27:18.7 Vet40
85 Geoff NEWMAN FARNHAM ROAD CLUB 27:20.0 Vet60
86 David PRICE WESTERLEIGH 27:22.1 Vet60
87 Andrew GEORGE 27:23.3 Vet50
88 Ann LONIE 27:37.4 Vet40
89 Malcolm SHIPWAY 27:43.4 Vet70+
90 Zoe LAMERTON DRC TRI 27:50.7 Vet40
91 Stuart PALMER 27:55.2 Vet40
92 Julian SAYER 28:03.5 Vet50
93 Donna SHEEN FOREST OF DEAN TRIATHLON CLUB 28:16.9 Sen
94 Claire MILLS SODBURY CYCLE SPORT 28:18.9 Vet40
95 Helen KUHLMAN AVID RACING (BATH) 28:26.6 Vet40
96 Florence GOWER VELO CLUB WALCOT 28:42.9 Sen
97 Mark KENNEDY WESTON ATHLETIC TRIATHLON CLUB 28:49.4 Vet50
98 Henry CURTIS 29:00.4 Sen
99 Abigail JONES 29:01.0 Sen
100 Simon LINGARD VC WALCOT 29:34.0 Sen
101 John MILKINS TEAM DB MAX 30:44.0 Vet70+
102 Eamonn SHERIDAN WARWICKSHIRE ROAD CLUB 31:11.9 Vet60
103 Ken PALMER 31:55.6 Vet70+
104 Heidi REARDEN VC WALCOT 32:20.7 Vet60
105 Roger WAKELING ROYAL WOOTTON BASSETT HOUNDS AC 35:30.7 Vet70+
106 Sandra SAYER 38:01.6 Vet50

No comments:

Post a comment