Tuesday, 28 January 2020

Odd Down Winter Series #5 Results


Will Page (Primera-Teamjobs) & Charlotte Mallin among the winners at the Odd Down Circuit, Bath on Saturday 25th January.
2nd/3rd Cat Men
1. Will Page Primera-TeamJobs
2. Robert Pears Bath Cycling Club
3. Conor McGoldrick University of Bath Cycling Club
4. James Ashcroft Nopinz Symec Development Team
5. Morgan Leyshon Maindy Flyers CC
6. Will Duffy Bath Cycling Club
7. Corey Bale Brother U.K - Cycle Team OnForm
8. Adam Robertson University of Bath Cycling Club
9. Andy Edwards BIKESTRONG-KTM
10. Steven Whitehurst Reflex Racing
11. Matthew Clayton University of Bath Cycling Club
12. Jacques Coates PB Cycle Coaching Racing Team
13. Timothy Flynn Poole Wheelers CC
14. Harvey Lawson Nopinz Symec Development Team
15. Thomas Bass Nopinz Symec Development Team
16. Steven Cottington Bath Cycling Club
17. Mark Valentine Poole Wheelers CC
18. Harry Jukes Mid Devon CC
19. Euan Hawkins Maindy Flyers CC
20. Nathaniel Brookes Giant Cycling Club - Halo Films
21. Lewis Baldwin Avid Sport
22. William Jewitt Giant Cycling Club - Halo Films
23. Edward Jackson Islington Cycling Club
24. Bruce Diesel Glevum RC
25. Tomos Moynihan Maindy Flyers CC
26. Edward Pottrill
27. Owen Abery Brother U.K - Cycle Team OnForm
28. Richard Torrington Velo Club Venta
--- Benjamin Harris Maindy Flyers CC Did not finish
--- Matthew Pandagani-Sayce Bristol Cycling Development Squad

4th Cat Women
1. Paula Sage Velo Club Walcot
2. Rachel Breslin Finished
3. Sarah Scott Bristol South CC
4. Nicole Corin Finished
5. Lottie Hull Crystal Palace Triathletes
2/3 Women

1. Charlotte Mallin Martin Team Vision Innovative Leisure
2. Vicky Holland
3. Nicole Coates Weston Homes-Torelli-Assure
4. Amelia Mitchell
5. Izzy Wild Velo Club Venta
6. Rebekah Nash Team Vision Innovative Leisure
7. Olive Holliday Tri UK
8. Emily Slavin Avid Sport
9. Ruby Carleton Maindy Flyers CC
10. Keisha Michael Velo Club Walcot
11. Helen Kuhlman Avid Sport
12. Karen Spiteri PDQ Cycle Coaching
13. Abigail Old Willesden Cycling Club
--- Rose McGovern Cowley Road Condors Did not finish
4th Cat Men
1. Connor Carey Hargroves Cycles CC
2. Jack Reid Velo Club Venta
3. Lewis Revill University of Bath Cycling Club
4. John Benjamin Bradford on Avon
5. Chris Bowie-Hill Bristol RC
6. Michael Taylor Bath Cycling Club
7. Jacob Bacon Cotswold Cycles-TREK
8. Jason Pope Somerset Road Club
9. Daniel Crees University of Bath Cycling Club
10. Harvin Johal Salt & Sham Cycle Club
11. Joshua Diesel Team PB Performance
12. Ricky Goldswain Bristol RC
13. Ashley Dunn Velo Club Bristol
14. Nick Howard
15. Gary Cousins
16. Terry Wilson The Bulls
17. Danny Clifford
18. Lee Howarth
19. Joseph Simmonds Cardiff Ajax CC
20. Mark Ashurst Reflex Racing
21. Nigel Burton Bath Cycling Club
22. Martin Wright Velo Club Walcot
23. Nick Cranston
24. Matthew Skeats University of Bristol CC
25. Vojta Horak
26. Charlie Cook
27. David Jones Nopinz Symec Development Team
28. Ethan Bennett
29. Oli Daniels University of Bristol CC
30. Jamie Woodward Gloucester City Cycling Club
31. Joseph Bearman Recycles RCC
32. Ruben Noden Bradford on Avon
33. Vilem Horak
34. William Carr Gillingham and District Wheelers
35. John Ridley VC Londres
36. Cameron Langley
37. Noah Miller Poole Wheelers CC
38. Aaron Lee Bristol RC
39. James Rogers
40. James Berry Wheal Velocity
41. Christian Willsher
--- Ailbe Bartlett 1st Chard Whls Did not finish
--- Charlie Bird Did not finish
--- Lui Pollastrone Did not finish
Photo: Felix Young

No comments:

Post a comment