Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

Primera-Sports

TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Featured post

South Region Road & Circuit Race Calendar 2019

Monday, 26 November 2018

Calshot Track League #4, Results


Sunday 27th November 2018
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1 Dan BYRNE Black Line
2 Harry JOHNSON VC St Raphaël
3 George MOORE i-team Cyclist Club
4 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
6 Jim KENT London Dynamo
7 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
SENIOR ‘AB’ LEAGUE : POINTS RACE
1 Harry JOHNSON VC St Raphaël 33 pts
2 George MOORE i-team Cyclist Club 18 pts
3 Dan BYRNE Black Line 15 pts
4 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South 4 pts
5 Jim KENT London Dynamo
6 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
7 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1 Harry JOHNSON VC St Raphaël
2 Dan BYRNE Black Line
3 George MOORE i-team Cyclist Club
4 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
7 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
8 Jim KENT London Dynamo
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1 Harry JOHNSON VC St Raphaël
2 Dan BYRNE Black Line
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
3 George MOORE i-team Cyclist Club
4 Jim KENT London Dynamo
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1 George MOORE i-team Cyclist Club
2 Harry JOHNSON VC St Raphaël
3 Dan BYRNE Black Line
4 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
5 Jim KENT London Dynamo
6 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
VETERANS/ JUNIORS/WOMEN: 2 km SCRATCH
1 Harry JOHNSON VC St Raphaël
2 Dan BYRNE Black Line
3 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
5 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
7 Jim KENT London Dynamo
JUNIOR / VETERANS & WOMEN: UNKNOWN DISTANCE
1 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
2 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Paul HENDY Wight Youth Cycling Club
4 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
5 Jim KENT London Dynamo

YOUTH U16: WARM - UP
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
2 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U16: SCRATCH
1 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U16: POINTS
1 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers 23 pts
2 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club 17 pts
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta 10 pts
YOUTH U16: HANDICAP
1 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
2 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U16: SPRINT
1 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
2 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U16 SCRATCH
1 Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U14: WARM - UP
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
3 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
4 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
6 Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U14: SCRATCH
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
3 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
4 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
6 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U14: POINTS
1 Matthew GILMOUR Velo Club Venta 21 pts
2 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers 15 pts
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 7 pts
4 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers 5 pts
5 Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers 2 pts
6 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U14: HANDICAP
1 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
2 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
4 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
5 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
6 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
7 Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: SPRINT
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
4 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
YOUTH U14: SCRATCH
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
5 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
6 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U12: WARM - UP
1 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
3 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
4 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
YOUTH U12 BOYS: SCRATCH
1 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
2 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
4 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12 BOYS: POINTS
1 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club 19 pts
2 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club 15 pts
3 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 12 pts
4 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT 4 pts
YOUTH U12: HANDICAP
1 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
2 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
4 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12 BOYS: SPRINT
1 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
2 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
4 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12: SCRATCH
1 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3 Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
4 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
YOUTH U10: WARM – UP
1 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
2 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
4 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT
5 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
6 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U10: SCRATCH
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
3 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT
4 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
5 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
6 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U10: POINTS
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 23 pts
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club 17 pts
3 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club 6 pts
4 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers 2 pts
5 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT 2 pts
6 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U10: HANDICAP
1 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
2 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT
3 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Margherita SILANO Velo Club Venta
5 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
6 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: SPRINT
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
3 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT
4 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
YOUTH U10: SCRATCH
1 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
2 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
3 Margherita SILANO Velo Club Venta
4 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
6 Chloe CARTER Palmer Park Velo RT

No comments:

Post a Comment