TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Tuesday, 9 January 2018

Calshot Track League #7 Results


SENIOR ‘AB’ LEAGUE: SCR
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
4th Jim KENT London Dynamo
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club 25 pts
2nd Alex COLLINS Primera-TeamJobs 18 pts
3rd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks 14 pts
4th Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 3 pts
5th Jim KENT London Dynamo
6th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7th Paul HENDY Bike Jockey CC
8th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘AB’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Alex COLLINS Primera-TeamJobs
3rd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
4th Jim KENT London Dynamo
5th Paul HENDY Bike Jockey CC
6th Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
7th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1st Alex COLLINS Primera-TeamJobs
2nd Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
3rd Paul HENDY Bike Jockey CC
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC

SENIOR ‘AB’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Alex COLLINS Primera-TeamJobs
3rd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
4th Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
6th Paul HENDY Bike Jockey CC
7th Jim KENT London Dynamo
8th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
9th Doug CONROY Redmon CC
VETERANS/ JUNIORS: 2 km SCRATCH
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
3rd Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
5th Jim KENT London Dynamo
6th Paul HENDY Bike Jockey CC
7th Doug CONROY Redmon CC
VETERANS / JUNIOR: UNKNOWN DISTANCE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harry JOHNSON The Hub Cycleworks
4th Joe O’BRIEN Zappis RT
5th Jim KENT London Dynamo
6th Paul HENDY Bike Jockey CC
7th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
8th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
9th Doug CONROY Redmon CC
YOUTH U16 / U14: WARM - UP
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT
4th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
5th Jodie TAYLOR Team Terminator
6th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
7th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
8th Alex DAVIS Sotonia Cycling Club

YOUTH U16 / U14: SCRATCH
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Jodie TAYLOR Team Terminator
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT
4th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
5th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
6th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
7th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
8th Alex DAVIS Sotonia Cycling Club
YOUTH U16 / U14: POINTS
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club 20 pts
2nd Jodie TAYLOR Team Terminator 9 pts
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT 4 pts
4th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers 3 pts
5th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club 2 pts
6th Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club 2 pts
7th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
YOUTH U16: HANDICAP
1st Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Joe O’BRIEN Zappis RT
YOUTH U14: HANDICAP
1st Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
2nd Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3rd Jodie TAYLOR Team Terminator
YOUTH U16: SPRINT
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Joe O’BRIEN Zappis RT
3rd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
4th Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
YOUTH U14: SPRINT
1st Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2nd Jodie TAYLOR Team Terminator
3rd Isabel SHARP Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U14: SCRATCH
1st Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
2nd Jodie TAYLOR Team Terminator

YOUTH U16: SCRATCH
1st Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
2nd Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Jacob SCHNABEL Fareham Wheelers Cycling Club
4th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
5th Joe O’BRIEN Zappis RT
YOUTH U12: WARM - UP
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
3rd Bradley TAYLOR Colchester Rovers CC
4th Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
5th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Katie-Ann CALTON Solent Pirates
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
9th Finlay O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
YOUTH U12: SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Katie-Ann CALTON Solent Pirates
4th Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
5th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
6th Bradley TAYLOR Colchester Rovers CC
7th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
8th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U12: POINTS
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 25 pts
2nd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers 14 pts
3rd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club 11 pts
4th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
5th Katie-Ann CALTON Solent Pirates
6th Bradley TAYLOR Colchester Rovers CC
7th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers

YOUTH U12: HANDICAP
1st Katie-Ann CALTON Solent Pirates
2nd Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
3rd Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
4th Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5th Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
6th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
7th Bradley TAYLOR Colchester Rovers CC
8th Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U12 GIRLS: SPRINT
1st Katie-Ann CALTON Solent Pirates
2nd Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U12 BOYS: SPRINT
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
4th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U12: SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Lee Valley Youth Cycling Club
3rd Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
4th Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
5th Bradley TAYLOR Colchester Rovers CC
6th Katie-Ann CALTON Solent Pirates
7th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
8th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U10 / U8/U8: WARM – UP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY Bike Jockey CC
4th Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10 / U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harrison HENDY Bike Jockey CC
3rd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10 / U8: POINTS
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 12 pts
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club 9 pts
3rd Edward KENT Hillingdon Slipstreamers 5 pts
4th Harrison HENDY Bike Jockey CC 4 pts
YOUTH U10 / U8: HANDICAP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY Bike Jockey CC
4th Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10 / U8: SPRINT
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Harrison HENDY Bike Jockey CC
3rd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10 / U8: SCRATCH
1st Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
2nd Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY Bike Jockey CC
4th Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club

No comments:

Post a Comment