Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

On the Rivet Chamois Cream

PRIMERA

TrainSharp Cycle Coaching

TrainSharp Cycle Coaching
Probably the Strongest & most able coaching team

Featured post

South Region Road Race Calendar 2018

Tuesday, 8 November 2016

Calshot Track League #1 Full Results


Sunday Nov 6th
SENIOR ‘A’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Andy SHACKEL Team Wiggle
2nd Brendan DREWETT Full Gas Racing Team
SENIOR ‘A LEAGUE : POINTS RACE
1st Andy SHACKEL Team Wiggle 25 pts
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club 20 pts
3rd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club 15 pts
SENIOR ‘A’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Andy SHACKEL Team Wiggle
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Brendan DREWETT Full Gas Racing Team
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Brendan DREWETT Full Gas Racing Team
3rd Andy SHACKEL Team Wiggle
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Andy SHACKEL Team Wiggle
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Brendan DREWETT Full Gas Racing Team
VETERANS/JUNIOR/WOMEN: 2 KM SCRATCH
1st Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3rd Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Paul GILBERT High Wycombe CC
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
JUN: Alex COLLINS Fareham Wheelers Cycling Club

SENIOR ‘B’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3rd Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Paul GILBERT High Wycombe CC
5th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE : POINTS RACE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 30 pts
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 15 pts
3rd Paul GILBERT High Wycombe CC 15 pts
4th Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
4th Paul GILBERT High Wycombe CC
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
3rd Paul GILBERT High Wycombe CC
4th Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Jeremy GILL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
4th Paul GILBERT High Wycombe CC
5th Doug CONROY Redmon CC
6th Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East

YOUTH U16: WARM - UP
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Owen GILES Portsmouth North End CC
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Emma KEILLER Charlotteville Cycling Club
YOUTH U16: 1km SCRATCH
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Owen GILES Portsmouth North End CC
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Emma KEILLER Charlotteville Cycling Club
YOUTH U16: POINTS
1st Owen GILES Portsmouth North End CC 14 pts
2nd Elliot COX Velo Club Venta 14 pts
3rd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles 8 pts
4th Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club 8 pts
5th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club 3 pts
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Emma KEILLER Charlotteville Cycling Club
YOUTH U16: SPRINT
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Owen GILES Portsmouth North End CC
YOUTH U16: SCRATCH
1st Elliot COX Velo Club Venta
2nd Joshua KNOWLES Palmer Park Velo RT / awcycles
3rd Harry JOHNSON Fareham Wheelers Cycling Club
4th Thomas DAY Poole Wheelers Cycling Club
5th Owen GILES Portsmouth North End CC
6th Freya RICHARDSON Portsmouth North End CC
7th Emma KEILLER Charlotteville Cycling Club

YOUTH U14: WARM - UP
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
3rd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Jamie WHITCHER Solent Pirates
5th Peter DRABBLE VC Meudon
6th Abby OLD Hillingdon Slipstreamers
7th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
8th Jodie LEACH Mud Sweat n Gears CC
9th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: 1km SCRATCH
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
3rd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Peter DRABBLE VC Meudon
5th Jamie WHITCHER Solent Pirates
6th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
7th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
8th Abby OLD Hillingdon Slipstreamers
9th Jodie LEACH Mud Sweat n Gears CC
YOUTH U14: POINTS
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers 20 pts
2nd Peter DRABBLE VC Meudon 11 pts
3rd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles 9 pts
4th Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers 6 pts
5th Jamie WHITCHER Solent Pirates 2 pts
6th Abby OLD Hillingdon Slipstreamers 2 pts
7th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
8th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
9th Jodie LEACH Mud Sweat n Gears CC
YOUTH U14: SPRINT
1st Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
2nd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles

YOUTH U14: SCRATCH
1st James ASHCROFT Palmer Park Velo RT / awcycles
2nd Jed SMITHSON Hillingdon Slipstreamers
3rd Joe O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Jamie WHITCHER Solent Pirates
5th Peter DRABBLE VC Meudon
6th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
7th Danny HAVEY Fareham Wheelers Cycling Club
8th Abby OLD Hillingdon Slipstreamers
9th Jodie LEACH Mud Sweat n Gears CC
YOUTH U12: WARM - UP
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Callum ROBINS Solent Pirates
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
1st Joe O'BRIEN Hillingdon Slipstreamers
2nd Peter DRABBLE VC Meudon
3rd Jamie WHITCHER Poole Wheelers CC
4th Pascal GIRET Hillingdon Slipstreamers
5th Elliot MOREVE Hillingdon Slipstreamers
6th Ben GILL Poole Wheelers CC
7th Aiden DEWHIRST Poole Wheelers CC
8th Jude BEATON Portsmouth North End CC
9th Poppy LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12: 1km SCRATCH
1st Callum ROBINS Solent Pirates
2nd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3rd Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
YOUTH U12: POINTS
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club 16 pts
2nd Callum ROBINS Solent Pirates 11 pts
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club 8 pts
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
YOUTH U12: SPRINT
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Callum ROBINS Solent Pirates
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
YOUTH U12: SCRATCH
1st Ben GILL Poole Wheelers Cycling Club
2nd Callum ROBINS Solent Pirates
3rd Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
5th Grace RICHARDSON Portsmouth North End CC
YOUTH U10: WARM – UP
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
3rd Sam GILBERT Hillingdon Slipstreamers
4th Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
5th Patrick ATKINSON Poole Wheelers CC
6th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
7th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
8th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
9th Oliver KENT Hillingdon Slipstreamers
10th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
11th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: 1km SCRATCH
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
3rd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
4th Patrick ATKINSON Poole Wheelers CC
5th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
8th Sam GILBERT Hillingdon Slipstreamers
9th Oliver KENT Hillingdon Slipstreamers
10th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
11th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers


YOUTH U10: POINTS
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 18 pts
2nd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers 14 pts
3rd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers 4 pts
4th Patrick ATKINSON Poole Wheelers CC 4 pts
5th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
6th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
7th Sam GILBERT Hillingdon Slipstreamers
8th Oliver KENT Hillingdon Slipstreamers
9th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
10th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
11th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
YOUTH U10: SPRINT
1st Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2nd Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
3rd Sam GILBERT Hillingdon Slipstreamers
4th Amber RICHARDSON Portsmouth North End CC
YOUTH U10: SCRATCH
1st Stanley KENT Hillingdon Slipstreamers
2nd Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3rd Bobbie O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
4th Patrick ATKINSON Poole Wheelers CC
5th Sam GILBERT Hillingdon Slipstreamers
6th Finlay O’BRIEN Hillingdon Slipstreamers
7th Digby LLEWELLYN Poole Wheelers Cycling Club
8th Oliver KENT Hillingdon Slipstreamers
9th Emily MOREVE Hillingdon Slipstreamers
10th Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheeelrs CC
11th Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club

YOUTH U8: WARM – UP
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers CC
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY IOW Cycling Club
YOUTH U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers CC
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY IOW Cycling Club
YOUTH U8: POINTS
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers CC 15 pts
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club 9 pts
3rd Harrison HENDY IOW Cycling Club 6 pts
YOUTH U8: SPRINT
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers CC
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY IOW Cycling Club
YOUTH U8: SCRATCH
1st Charlie PETTIFER Poole Wheelers CC
2nd Oliver TOOLEY Poole Wheelers Cycling Club
3rd Harrison HENDY IOW Cycling Club




No comments:

Post a Comment