PRIMERA-SPORTS

Prendas Ciclismo

Prendas Ciclismo
Quality Clothing for 21 Years

TrainSharp Cycle Coaching

Featured post

Crow Hill Cyclo Cross (Wessex League) Results

Tuesday, 11 December 2018

Calshot Track League #Results


SENIOR ‘B’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 George MOORE i-team Cyclist Club
3 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
4 Jim KENT London Dynamo
5 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6 Antonio SILANO MB Cyclery
7 Paul HENDY Wight Youth CC
8 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
9 Doug CONROY Redmon CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE : POINTS RACE
1 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East 29 pts
2 George MOORE i-team Cyclist Club 23 pts
3 Doug CONROY Redmon CC 18 pts
4 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
5 Jim KENT London Dynamo
6 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
7 Paul HENDY Wight Youth CC
8 Antonio SILANO MB Cyclery
9 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
10 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
SENIOR ‘B’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1 George MOORE i-team Cyclist Club
2 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
4 Paul HENDY Wight Youth CC
5 Jim KENT London Dynamo
6 Antonio SILANO MB Cyclery
7 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
8 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 George MOORE i-team Cyclist Club
3 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
2 Doug CONROY Redmon CC
3 George MOORE i-team Cyclist Club
4 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
5 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
6 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
7 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
8 Jim KENT London Dynamo
9 Paul HENDY Wight Youth CC
10 Antonio SILANO MB Cyclery
11 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
JUNIOR / VETERANS: 2 km SCRATCH
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
2 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
4 Antonio SILANO MB Cyclery
5 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
6 Paul HENDY Wight Youth CC
7 Jim KENT London Dynamo
8 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
9 Doug CONROY Redmon CC
JUNIOR / VETERANS: UNKNOWN DISTANCE
1 Jim ROBERTSON British Cycling Private Member - South East
2 Doug CONROY Redmon CC
3 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
4 Simon PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
5 Jonathan McKEE British Cycling Private Member - South
6 Jim KENT London Dynamo
7 Paul HENDY Wight Youth CC
8 Antonio SILANO MB Cyclery
9 Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U16: WARM - UP
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
2 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U16: SCRATCH
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
2 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U16: POINTS
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club 23 pts
2 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club 17 pts
YOUTH U16: HANDICAP
1 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
2 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
3 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
YOUTH U16: SPRINT
1 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
2 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
YOUTH U16 SCRATCH
1 Joshua GOLLIKER Preston Park Youth Cycling Club
2 Charlie ABEL Poole Wheelers Cycling Club
3 Millie CHILCOTT Velo Club Venta
YOUTH U14: WARM - UP
1 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
2 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
5 Stanley KENT London Dynamo
6 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U14: SCRATCH
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
5 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
6 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U14: POINTS
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers 25 pts
2 Matthew GILMOUR Velo Club Venta 15pts
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 10 pts
4 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
5 Stanley KENT London Dynamo
6 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
7 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: HANDICAP
1 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
2 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
3 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
4 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
5 Stanley KENT London Dynamo
6 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: SPRINT
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
4 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U14: SCRATCH
1 Alex FRANKS Hillingdon Slipstreamers
2 Oliver PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Matthew GILMOUR Velo Club Venta
4 Katie-Ann CALTON Solent Pirates
5 Stanley KENT London Dynamo
6 Caitlin LOVELESS Hillingdon Slipstreamers
7 Ollie BOARER i-Team Cyclists' Club
YOUTH U12: WARM - UP
1 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
YOUTH U12: SCRATCH
1 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
2 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
3 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
YOUTH U12: POINTS
1 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC 19 pts
2 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT 17 pts
3 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club 14 pts
YOUTH U12: HANDICAP
1 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
2 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
3 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12: SPRINT
1 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
3 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U12: SCRATCH
1 Oliver GILL Poole Wheelers Cycling Club
2 Rebecca CARTER Palmer Park Velo RT
3 Gregory EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelers CC
YOUTH U10: WARM – UP
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
3 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
4 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
5 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U10: SCRATCH
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
3 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
4 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
5 Margherita SILANO Velo Club Venta
YOUTH U10: POINTS
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club 18 pts
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club 14 pts
3 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers 11 pts
4 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club 5 pts
5 Margherita SILANO Velo Club Venta 2 pts
YOUTH U10: HANDICAP
1 Margherita SILANO Velo Club Venta
2 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
3 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
4 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
5 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers

YOUTH U10: SPRINT
1 Charlie PETTIFER Poole Wheelers Cycling Club
2 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
3 Margherita SILANO Velo Club Venta
4 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
5 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
YOUTH U10: SCRATCH
1 Harrison HENDY Wight Youth Cycling Club
2 Myles BRADLEY Wight Youth Cycling Club
3 Edward KENT Hillingdon Slipstreamers
4 Margherita SILANO Velo Club Venta

No comments:

Post a Comment