TrainSharp Cycle Coaching

PRIMERA-SPORTS

Performance Chef

Performance Chef
Bespoke Nutrition Plans for Optimised Performance

Featured post

Stockbridge Down 2019, Full Results

Monday, 16 December 2013

Calshot Winter Track League 6, Full Results


SENIOR ‘A’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Thomas KEY Southampton University Road Club
SENIOR ‘A’ LEAGUE : POINTS RACE
1st: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem 22 pts
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club 21 pts
3rd Thomas KEY Southampton University Road Club 17 pts
SENIOR ‘A’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Thomas KEY Southampton University Road Club
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SPRINT
1st: Thomas KEY Southampton University Road Club
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
SENIOR ‘A’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Thomas KEY Southampton University Road Club
4th Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles

SENIOR ‘B’ LEAGUE: 28 LAP SCR
1st: Charlie LEACH Southampton University Road Club
2nd Alex CLAYTON Southampton University Road Club
3rd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelrs CC
5th Matthew POSNER Southampton University Road Club
6th Aiden HINDLE Southampton University Road Club
7th Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
8th Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
9th Glen REDMAN CC Basingstoke
10th John CLARK i-team / KSL / In Tandem
11th Doug CONROY Redmon CC
12th Jim ROBERTSON BC PM - South East

SENIOR ‘B’ LEAGUE : POINTS RACE
1st: Charlie LEACH Southampton University Road Club 18 pts
2nd Alex CLAYTON Southampton University Road Club 13 pts
3rd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles 12 pts
4th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelrs CC 12 pts
5th Matthew POSNER Southampton University Road Club 5 pts
6th Aiden HINDLE Southampton University Road Club
7th Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
8th Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
9th Raymond REDMOND British Cycling Private Member - South
10th Glen REDMAN CC Basingstoke
11th Doug CONROY Redmon CC
12th Jim ROBERTSON BC PM - South East

SENIOR ‘B’ LEAGUE: UNKNOWN DISTANCE
1st: Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Alex CLAYTON Southampton University Road Club
3rd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
4th Charlie LEACH Southampton University Road Club
5th Aiden HINDLE Southampton University Road Club
6th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelrs CC
7th John CLARK i-team / KSL / In Tandem
8th Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
9th Glen REDMAN CC Basingstoke
10th Raymond REDMOND British Cycling Private Member - South
11th Doug CONROY Redmon CC
12th Jim ROBERTSON BC PM - South East
SENIOR ‘B’ LEAGUE: SPRINT
1st: Aiden HINDLE Southampton University Road Club
2nd Charlie LEACH Southampton University Road Club
3rd Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
4th Alex CLAYTON Southampton University Road Club


SENIOR ‘B’ LEAGUE: SCRATCH RACE
1st: Charlie LEACH Southampton University Road Club
2nd Alex CLAYTON Southampton University Road Club
3rd Frank KILSBY VC St Raphaël / Waite Contracts / Hewitt Cycles
4th Aiden HINDLE Southampton University Road Club
5th Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
6th Richard EASTHAM Bournemouth Jubilee Wheelrs CC
7th John CLARK i-team / KSL / In Tandem
8th Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
9th Raymond REDMOND British Cycling Private Member - South
10th Glen REDMAN CC Basingstoke
11th Doug CONROY Redmon CC
12th Jim ROBERTSON BC PM - South East
VETERANS , JUNIORS & LADIES: 2 KM SCRATCH
1st: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
2nd Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
3rd Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
1st: Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
4th John CLARK i-team / KSL / In Tandem
5th Glen REDMAN CC Basingstoke
6th Doug CONROY Redmon CC
7th Jim ROBERTSON BC PM - South East
VET: John CLARK i-team / KSL / In Tandem
JUN: Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
LADY: Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
VETERANS , JUNIORS & LADIES: UNKNOWN DISTANCE
1st: Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
2nd Joe TRUMAN i-team / KSL / In Tandem
3rd Glen REDMAN CC Basingstoke
1st: Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club
4th John CLARK i-team / KSL / In Tandem
5th Harvey MORCOMBE Fareham Wheelers Cycling Club
6th Jim ROBERTSON BC PM - South East
7th Doug CONROY Redmon CC
VET: John CLARK i-team / KSL / In Tandem
JUN: Brendan DREWETT Fareham Wheelers Cycling Club
LADY: Florence COLLYER-POWELL Southampton University Road Club

YOUTH U12/U10/U8: WARM - UP
1st: Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
3rd Thomas CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club
5th Harry CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
6th Gregory EASTHAM
YOUTH U12/U10/U8: 1 KM SCRATCH
1st: Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
3rd Thomas CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club
5th Harry CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
6th Gregory EASTHAM
YOUTH U12/U10/U8: POINTS
1st: Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles 21 pts
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC 19 pts
3rd Thomas CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles 8 pts
4th Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club 2 pts
5th Harry CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
6th Gregory EASTHAM
YOUTH U12/U10/U8: HANDICAP
1st: Emily KNIGHT Lee Valley Youth Cycling Club
2nd Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles
3rd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
4th Isabella ESCALERA Hillingdon Slipstreamers
5th Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club
6th Aiden DEWHURST Performance Cycle Coaching
7th Rose- Marie MONCRIEFFE Performance Cycle Coaching
YOUTH U12/U10/U8: SPRINT
1st: Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
3rd Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club
YOUTH U12/U10/U8: SCRATCH
1st: Jamie PULLEN Palmer Park Velo / aw cycles
2nd Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
3rd Thomas CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Ryan HODGKYNS Poole Wheelers Cycling Club
5th Harry CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
6th Gregory EASTHAM

YOUTH U16/U14: WARM - UP
1st: Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC
2nd Alex COLLINS Fareham Wheelers CC
3rd Alex JONES Twickenham Wheelers CC
4th Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem
5th Sam CLARK i-team / KSL/ In Tandem
6th Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club
7th Emma CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles

YOUTH U16/U14: 1 KM SCRATCH
1st: Alex JONES Twickenham Wheelers CC
2nd Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers CC
4th Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem
5th Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club
6th Sam CLARK i-team / KSL/ In Tandem
7th Emma CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles


YOUTH U16/U14: POINTS
1st: Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC 19 pts
2nd Alex JONES Twickenham Wheelers CC 18 pts
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers CC 6 pts
4th Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem 4 pts
5th Sam CLARK i-team / KSL/ In Tandem 3 pts
6th Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club
7th Emma CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles

YOUTH U16/U14: HANDICAP
1st: Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club
2nd Sam CLARK i-team / KSL/ In Tandem
3rd Emma CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles
4th Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem
5th Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC
6th Alex JONES Twickenham Wheelers CC
7th Alex COLLINS Fareham Wheelers CC
YOUTH U16/U14: SPRINT
1st: Alex JONES Twickenham Wheelers CC
2nd Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC
3rd Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem
4th Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club

YOUTH U16/U14: SCRATCH
1st: Lewis MARTIN Fareham Wheelers CC
2nd Alex JONES Twickenham Wheelers CC
3rd Alex COLLINS Fareham Wheelers CC
4th Joe CLARK i-team / KSL/ In Tandem
5th Sam CLARK i-team / KSL/ In Tandem
6th Anna CARTER Lee Valley Youth Cycling Club
7th Caitlin PETERS Fareham Wheelers CC
8th Emma CLARKE Palmer Park Velo RT / awcycles

No comments:

Post a Comment